Skocz do zawartości

F30 320D manual, nie działa bieg wsteczny.


ColdFear

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :evil:

 

Jestem użytkownikiem BMW F30 z silnikiem 2.0D. Przestał działać mi bieg wsteczny w skrzyni manualnej.

 

Nie robiłem nic nadzwyczajnego, zaparkowałem auto a gdy wróciłem nie mogłem wycofać. Wszystkie inne biegi wchodzą poprawnie a auto jeździ i się normalnie rozpędza. O co tutaj chodzi ? Wsteczny do tej pory nigdy nie sprawiał jakichkolwiek problemów. Wajcha zmiany biegów blokuje się w ten sposób ze nawet nie załączają się czujniki parkowania. Gdy próbuje trzymać gałkę zmiany biegów w pozycji najbardziej zbliżonej do wstecznego to słyszę zgrzyt podczas popuszczania sprzęgła.

 

Auto ma 130k prawdziwego przebiegu. Chyba trochę za wcześnie na takie jaja ? Wcześniej jeździłem autami w cenie dobrego smartfona i nigdy nic takiego mi się nie zdażyło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A jakie ma znaczenie jaka firma robi skrzynie dla BMW? Przeciez to producent auta wybiera/kontroluje (przynajmniej powinien) skąd co bierze.. jakoś wcześniej potrafili wsadzać dobre skrzynie i np. w E39 pol miliona i nic nie padało, a teraz 50k auto na gwarancji i skrzynia pada? To jest robienie sobie zartów z klientów..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przytaczaj e39 te czasy już nie wrócą

 

Dobrze to przytaczam auta z rodziny/znajomych np. kia, mazda, seat, audi, E90 z rocznikow 2010-2015 manuale - w zadnym nie padla skrzynia manualna nawet po 200-300k, a nie po smiesznym przebiegu 50k przeciez to sa zarty. Ale spoko widze, ze nadal nei rozumiesz o co mi chodzi i uwazasz, ze to wporzo , ze w nowym bmw za 200k pada manual przy smiesznym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pada masz gwarancję wymieniają a co jak w m6 pada silnik przy 50tyś auto za 600tyś , niestety czasy dawnej jakości to już przeszłość, nie jest to dla mnie normalne i zrozumiałe ale tak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz tu jest ewidentna wada skrzyni skoro pada tak ze tylko wsteczny nie wchodzi.. I nie u wszystkich tak jest bmw pogorszyła znacznie jakość a np audi jakość trzyma niezłą oprócz automatów. Kia jeżdżą po 10 lat i prawie nic się nie dzieje - można..

 

Mówisz że wymienia na gwarancji ale wiesz dobrze że większość jej nie posiada bo ludzie kupują używki..

 

 

Z ciekawości bo ponoć naprawiasz skrzynie miałeś do czynienia z manualną lub automatem w f30? Są naprawialne jakie koszty? Jeden serwisami bmw powiedział mi że bmw zaleca wymianę skrzyni po 250k pewnie dlatego gwarancja na auto jest do 200k..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przytaczaj e39 te czasy już nie wrócą

 

Dobrze to przytaczam auta z rodziny/znajomych np. kia, mazda, seat, audi, E90 z rocznikow 2010-2015 manuale - w zadnym nie padla skrzynia manualna nawet po 200-300k, a nie po smiesznym przebiegu 50k przeciez to sa zarty. Ale spoko widze, ze nadal nei rozumiesz o co mi chodzi i uwazasz, ze to wporzo , ze w nowym bmw za 200k pada manual przy smiesznym przebiegu.

 

Kolego to ze padla skrzynia jednej osobie na forum w BMW F30, nie oznacza ze te skrzynie sa bardziej awaryjne niz w autach innej marki. Porownanie z autami rodziny/znajomymi troche bez sensu. Jak juz porownywac usterkowosc skrzyn danej marki/modelu to na podstawie badan duzej grupy samochodow, a nie na podstawie kilku sztuk.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przytaczaj e39 te czasy już nie wrócą

 

Dobrze to przytaczam auta z rodziny/znajomych np. kia, mazda, seat, audi, E90 z rocznikow 2010-2015 manuale - w zadnym nie padla skrzynia manualna nawet po 200-300k, a nie po smiesznym przebiegu 50k przeciez to sa zarty. Ale spoko widze, ze nadal nei rozumiesz o co mi chodzi i uwazasz, ze to wporzo , ze w nowym bmw za 200k pada manual przy smiesznym przebiegu.

 

Kolego to ze padla skrzynia jednej osobie na forum w BMW F30, nie oznacza ze te skrzynie sa bardziej awaryjne niz w autach innej marki. Porownanie z autami rodziny/znajomymi troche bez sensu. Jak juz porownywac usterkowosc skrzyn danej marki/modelu to na podstawie badan duzej grupy samochodow, a nie na podstawie kilku sztuk.

 

Na tym forum rozmawiałem z 4 osobami którym padła w tym 1 kolega auto z salonu pl i od nowosci u niego i po 50k już problemy ze wstecznym i padła. Co do większej liczby osób dlatego podałem linka do zagranicznych for gdzie tematów sporo ale oczywiście gp nie otworzyłes i już komentujesz uznając że to tylko 1 przypadek czyli ten temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a np audi jakość trzyma niezłą oprócz automatów.

 

Teraz żeś pojechał. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Koncern VW i jakość pod kątem awaryjności. Dowcip roku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a np audi jakość trzyma niezłą oprócz automatów.

 

Teraz żeś pojechał. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Koncern VW i jakość pod kątem awaryjności. Dowcip roku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Pojechało to robiąc bmw ze skrznią manualną mktóra się sypie po 50k w nowym aucie! Nie dziwiło by mnie to gdyby padła w sposób normalny tzn. synchronizatory biegu np2,3 lu4wtedy można by to logicznie wytłumaczyć, że komuś padła od ostrej jazdy/przypalania na sprzęgle na tych biegach ale one padają tak, że wsteczny nie wchodzi! Cztery przypadki z tego forum w tym jeden koega co miał auto z salonu kupione i po 50k żeby wsteczn się blokowal? Wchodzę na fora zagraniczne (wyżejdałem link) i tam masa tematów i jak pada manual? tak samo - wsteczny nie wchodzi... Przecież wtedy obciążeniasą bardzo małe więc ewidentnie wada.

Co do audi to mów co chcesz ale wg rankingu nieawaryjnosci na 169 miejsc F30 zajmuje miejsce 69! A np. A4 21 miejsce jest różnica? Jakość materiałów w środku jest wyższa niż w F30 - to nie tylko moje spostrzeżenia ale pocztayj sobie testy F30 vs a4 jest takich trochę i wnętrze na korzyść audi.

Do tegow audi pomimo , że tam automaty są słabe to przynajmniej ich podejśćie jest normalne - masz automat to wymieniaj co 60k olej jako WYMOG w serwisie,aBMW nie zaleca wcale bo zależy im żeby automat padł bo kaska na serwisie.. mi serwisant BMW powiedział jak go pyytałem o trwałość tych automatów, że po 250k BMW zaleca WYMIANĘ tej skrzyni (dlatego pakiecik gwaranchjny to max 5lat/200k km)...

I piszę to jako osoba,która poprzednio miala dwa auta BMW - E39 i E90. Po prostu zawiodłą mnie nowa "jakość" i podejście bmw. Jechałem zaróno F30 jak i A4, w A4 wnętrze robi dużo lepsze wrażenie, nie skrzypi przy dotyku ijest cichutko przy 160km/h (audi ma akustyczne szyby , a można dokupić dzwiekoszczelne). Nie mowie, bo układ jezdny, czucie drogi jest nadal lepsze w bmw niż w innych autach (chociaż cięższe chodzenie kiery wolałem zdecydowanie w E90 niż w F30) ale co z tego jak takie skrzynie wsadzają, słabe materiały we wnętrzu i jest MEGA głośno - duży krok wstecz do F30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zawsze możesz kupić z ZF 8hp która w Bmw jest chyba najlepszym wydaniem tej skrzyni na świecie jeśli chodzi o subtelność działania, manual odchodzi do lamusa powoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :D

 

Zorientowałem się w sprawie i moim zdaniem manual w tym BMW to poprostu gowno. Padł oczywiście synchronizator biegu wstecznego.

 

ASO wymienia JEDYNIE całe skrzynie. Koszt to 16k plus robocizna plus olej. Z tego co mi powiedziano robili a w zasadzie zmieniali już pare takich skrzyń. Jestem na etapie szukania używanej skrzyni z gwarancja rozruchowa. Skrzyń jest bardzo mało a co druga osoba sprzedająca dopytuje mnie z uśmieszkiem czy wsteczny nie wchodzi.

 

Tego nie jestem pewien ale ponoć taka sama skrzynia była w e90 po lifcie.

 

Jak coś jest gownem to nie będę tego bronił. Auto jako całość jest fajne ale skrzynia to gowno. Mogli by tez synchronizatory sprzedawać oddzielnie. Wtedy nie było by problemu :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xbmw+f30+manual+gearbox.TRS0&_nkw=bmw+f30+manual+gearbox&_sacat=0

 

Może warto na brytyjskim ebayu się rozglądnąć? Większość oferuje 12 msc gwarancje i nie wychodzi najgorzej ze względu na niską cenę funta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko zeby jeszcze kupic dobra bo jak nie bedzie pasowac to slabo z odsylka za granice.. Wspolczucia dla Ciebie kolego widze, ze jestes juz miesiac bez wstecznego:( Nie wiem jak moga produkowac wadliwe skrzynie bo inaczej nie umiem wytlumaczc sobie tego, ze pada akurat synchro wstecznego przeciez wtedy obciazenia sa prawie zadne. Z ciekawosci w ktorym ASO Ci mowili ze wymieniali te skrzhnie juz?

Niestty czytalem na zagranicznych forach o takich samych przypadkach jak u Ciebie - ze wsteczny padl i to po pzebiegu nawet 8tys mil np. i jest tez kolega z forum ktoremu w salonowym aucie padla skrzynia po 50k!

 

Gdybym przezyl to co Ty to od razu po wymianie skrzyni auto na sprzedaz, nie chcialbym kolejny raz sytuacji bez wstecznego bo jak mowiles padl sobie z dnia na dzien - fajnie by mi sie wjezdzalo i wyjezdzalo z garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.