Skocz do zawartości

[e87] zmiana tylnych lamp na BlackLine


ronf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie małe info, DIY dotyczy wersji przed liftem (nie wiem jak to wygląda w poliftach wiadomo mi tylko że są 2 modele lamp blackline do polifta)

Więc potrzebne lampy (pudełko jak na pół samochodu myślałem że to jakaś inna przesyłka :-)), 2 płaskie klucze 8 i 9tka i 6 nakrętek (w dalszej części dokładnie wyjaśnię). A i jeszcze nie za duże dłonie bo dostęp do nakrętek jest słaby.

zdj1.jpg?psid=1

lecimy dalej, na początku trzeba zdjąć odsłony prosta sprawa

zdj3.jpg?psid=1

potem wyjmujemy wtyczkę (ja nie odłączałem aku ale Wam polecam żeby nie było na mnie :-), żęby wyjąć wtyczkę wystarczy nacisnąć tu gdzie zaznaczyłem i pociągnąć

zdj4.jpg?psid=1

teraz najważniejsze trzeba odkręcić 3 nakrętki, niby mały problem ale dostęp jest słaby a najgorszy jest moment wyciągnięcia nakrętki, nie ma jak chwycić. Najgorzej jak upadnie na sam spód - TRZEBA ROZBIERAĆ BOCZEK ŻEBY JĄ POTEM WYCIĄGNĄĆ. Mnie to niestety spotkało co widać na 2 zdjęciu (bo uszczelki po demontażu nie zacisnąłem do końca - wprawne oko wypatrzy ale już sobie poprawiłem) TAK CZY OWAK UWAŻAJCIE bo łatwo tą nakrętkę upuścić.

Szczególnie łatwo stracić tą zaznaczoną w lewym dolnym rogu (na zdjęciu)

zdj6.jpg?psid=1

Jest jeszcze coś, zwróćcie uwagę na tą nakrętkę (jest pomalowana farbą). Myślę że to rodzaj plomby - łatwo ocenić czy ktokolwiek ściągał wcześniej lampę. Taki drobiazg ale może być pomocny przy ocenie czy auto było bite w tył.

A i jeszcze to zielone coś ściągamy tak jak zaznaczyłem - nie szarpiemy się z tym samo ładnie wychodzi !

No i po zdjęciu wygląda to tak:

zdj7.jpg?psid=1

WAŻNE: należy oczyścić zaznaczoną powierzchnię żeby zachować szczelność.

NO I TU MUSZĘ WYJAŚNIĆ 1 KWESTIĘ>

nie wiem czy każdy tak ma (będzie miał) ja mam 1-kę z 2006 lampy kupiłem jako nowe wg VIN-u i numeru części. Okazało się że są inne śruby i tym samym nakrętki. A NAKRĘTEK NIE BYŁO W ZESTAWIE. LAMPY SĄ KOMPLETNE nawet z żarówkami - ale nakrętek nie ma. Użycie nakrętek ze starych lamp nie wchodzi w rachubę bo okazuje się że mają inny rozmiar !!!

Wygląda to tak:

zdj2.jpg?psid=1

po lewej blackline, po prawej zwykła.

Nakrętki łatwo sprawdzić, M5 - klucz 8-ka, a do M6 klucz 9tka.

WIĘC ZANIM ZAMÓWICIE LAMPY SPRAWDŹCIE - ŻEBY NIE BYŁO ROZCZAROWANIA I DODATKOWEGO CZEKANIA.

Potem w odwrotnej kolejności zakladamy nową lampę i wszystko skręcamy (tak samo z 2 stroną)

 

Efekt końcowy wygląda tak:

IMG_3375_b.jpg?psid=1

Pozdrawiam.

Edytowane przez ronf1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Świetny tutorial!

Teraz bunia wygląda o wiele ładniej! :)

 

A z przodu jakie reflektory masz?

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przedu zwykłe lampy

I po tym modzie z BL mam teraz dużą rozkminkę bo zachciało mi się ksenonów. Tylko to nie jest taka sobie sprawa bo trzeba spryskiwacze, zbiorniczek na płyn (chyba), czujnik (gdzieś przy tylnych kołach), okablowanie, przełącznik świateł (chyba inny) no i te ksenony.

W dodatku do czarnej buni pięknie wyglądają ksenony poliftowe a ja specjalnie zakładałem z tyłu BL przedliftowe żeby utrzymać zgodność z przedliftem i z przodu nie widzę innego wyjścia jak przedlift.

 

Więc mam WIEEEELKĄ ochotę ale to chyba musi poczekać bo jak robić to tylko solidnie :-)

Pozdrawiam wszystkich. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem Ci tak montaz wraz z pociagnieciem dodatkowych kabli to max 1,5 h . Jesli chodzi o kodowanie to mam bardzo dobrego speca ,ktory ci to zrobi w 10 minut. Wrzuce zdjecia w sobote i sam ocenisz efekt pracy.Naprawde wart :cool2: .

 

Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.