Skocz do zawartości

[e87] Montaż górnego schowka


ronf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio robiłem takiego moda. Polecam wszystkim którzy nie mają żyłki dewastatora. Niby wszystko proste ale w przypadku uszkodzenia poszycia konsoli każdy by się popłakał.

Oczywiście na pocz odłączcie akumulator !!!!

Z grubsza potrzebne będą: ok 2-4h czasu, odkurzacz, 2 kabelki, izolacja, lutownica, dremel (lub coś innego co przetnie tworzywo deski rozdzielczej), skalpelek, klucze, taśma malarska, folia.

Zestaw wygląda tak:

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png?psid=1

WAŻNE: te śrubki (A), blaszki (B) oraz szablon trzeba zamówić oddzielnie. Jest jeszcze kabelek "przelotka" żeby podłączyć oświetlenie ale wycofali z produkcji (podobno). Stąd lutownica potrzebna :D

Ów szablon przyklejamy do deski rozdzielczej, (oczywiście wcześniej trzeba go sobie wyciąć)

Nie zdziwcie się jak coś nie będzie pasować (w BMW mają problemy ze zrobieniem dobrze prostego szablonu)

Ja zdecydowałem że najważniejsze będzie dopasować do krawędzi (patrz strzałki)

2.jpg?psid=1

a i tak środek nie chciał się zgodzic

4.jpg?psid=1

tak czy owak po przyklejeniu proponuję wszystko obłożyć folią i jeszcze zakleić taśmą malarską (zaznaczyłem strzałką)

6.jpg?psid=1

Potem do akcji musi wejść coś co może przeciąć deskę rozdzielczą. Uprzedzam skalpelek nie wystarczy inne brutalne narzędzia mogą uszkodzić konsolę.

Wiem że Dremel ma nożyce działające pod wpływem wysokiej temp. Ja użyłem też Dremela ale z końcówka do borowania (podobna jak u dentysty) jest trochę dłużej ale za to nic nie uszkodziłem :D

Po wszystkim wygląda to tak:

7.jpg?psid=1

Jak widać syfu dużo. Dlatego teraz do akcji odkurzacz z małą końcówką.

Potem wkładamy 2 blaszki w wyznaczone miejsce:

11.jpg?psid=1

12.jpg?psid=1

w zasadzie w tym momencie można już montować schowek ale ja uparłem się że podświetlenie musi działać. Nie miałem wyprowadzonej instalacji (życzę Wam więcej szczęścia, a potrzebna przejściówka nie jest już dostępna w BMW) więc poradziłem sobie bez tego. Oczywiście tej instalacji nikt nie musi robić ale mnie takie smaczki (jak podświetlenie) kręcą :oops:

Więc otwieramy schowek (pasażera) wyjmujemy lampkę i wypinamy wtyczkę

13.jpg?psid=1

Wyciągamy sobie kabelek od strony wlotu powietrza i lutujemy: żółty do żółtego, brązowy do brązowego (w miejscu zielonej strzałki) i owijamy izolacją

(a przy okazji czerwonymi strzałkami zaznaczyłem jak wyjąć kratki nawiewu z konsoli)

14.jpg?psid=1

wtyczkę ponownie wkładamy do schowka wpinamy w lampkę i mocujemy ją tam gdzie była:

15.jpg?psid=1

teraz wsuwamy kabelki w gniazdo (przy schowku) i wszystko owijamy izolacją

16.jpg?psid=1

schowek wkładamy na jego miejscei wyjmujemy gumową wkładkę

17.jpg?psid=1

następnie wszystko przykręcamy (na 4 śruby)

18.jpg?psid=1

19.jpg?psid=1

zakładamy kratkę nawiewu (nie zapomnijcie podłączyć wtyczki) i gotowe:

20.jpg?psid=1

a podświetlenie wygląda tak:

21.jpg?psid=1

Pozdrawiam.

Edytowane przez ronf1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
gdybys mogl to bardzo bym Cie prosil o ten szablon jeszcze raz bo nie wyswietla go :) ewentualnie poslij mi go na lukolo85@gmail.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Kolego super, że zamieściłeś taki dokładny opis. Mam pytanie odnośnie demontażu tych środkowych nawiewów. Jak zrobić to delikatnie krok po kroku mogłbyś opisać ? Mam problem z trzeszczącą deską rozdzielczą w moim e87 i jak pukne lekko w okolicach tego schowka dokładniej jego prawy dolny róg to przestaje dopóki nie wjadę na jakąś nierówność. Myśle, że temat bardzo potrzebny gdyż jest to częsta przypadłość w tym modelu. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem u mnie rozwiązany śrubki które trzymały airbag pasażera odpadły od nich nakrętki i przy dziurach śruby drgały. Więc jak pukacie w schowek lub w deske z prawej strony i słyszycie metaliczne drganie lub zamykacie drzwi pasażera mocniej i też to słychać to może być to. Ja musiałem zdjąc całą listwę ozdobną, obudowe od klimatronika i radia, prawy bok i schowek. Wszystko zdejmuje się bardzo łatwo więc nie powinno być problemu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zdjąłem prawy nawiew, pożniej zdemontowałem ten plastik po prawej stronie nawiewu zdejmując wcześniej delikatnie uszczelkę drzwi. Wszystko jest na zaczepach więc robiłem to kartą rabatową Sizeera :D Później odkręciłem tą płytę pod schowkiem chyba 3 śruby. Następnie zdjąłem tą listwę srebrną ozdobną, też jest na zaczepach więc powinna wyjść bez problemu. Jak odsłonisz tą listwę to już połowa drogi za Tobą :) Tam musisz odkręcić wszystkie śrubki które są widoczne. Później obudowa klimatronika i radia tylko wyjmuje się ją nie przy radiu tylko tam krańce tej obudowy ( zacząłem od prawej strony, lewa wyszła już bezproblemowo także kartą Sizeera ) Tam do okręcania są dwie śrubki. I to chyba tyle. Jeżeli masz schowek na okulary a chcesz go zdjąć to także taką kartą bo u mnie inteligentny fachowiec po prostu go wyrwał wcześniej jak montował dvd i urwał zaczep... ;/ Musisz jeszcze odkręcić w schowku pasażera ten zatrzask od schowka takie małe matalowe co zatrzaskuje schowek :) Polecam odpiąć akumulator nie znam się na tym ale obawiałem się, że przy ingerencji przy poduszcze może coś wywalić. Odczekałem około 30 minut, aby napięcie na kablach zeszło i zacząłem działac. Do rozebrania schowka zaczerpnąłem informacji z tej stronki http://tis.spaghetticoder.org/e87/120i_%28N46%29_5-door/Body_equipment/mirrors-covers-ashtrays-shelves-trays/

 

Mam nadzieję, że opisałem to w miarę prosty sposób i uda Ci się bez problemu. W razie czego pisz :)

Pozdrawiam kunik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego super, że zamieściłeś taki dokładny opis. Mam pytanie odnośnie demontażu tych środkowych nawiewów. Jak zrobić to delikatnie krok po kroku mogłbyś opisać ? Mam problem z trzeszczącą deską rozdzielczą w moim e87 i jak pukne lekko w okolicach tego schowka dokładniej jego prawy dolny róg to przestaje dopóki nie wjadę na jakąś nierówność. Myśle, że temat bardzo potrzebny gdyż jest to częsta przypadłość w tym modelu. Pozdrawiam ;)

 

 

Sorka że się nie odzywałem, byłem na urlopie i dopiero styknęło mi czasu żeby poodpisywać.

Widzę że znalazła się dobra dusza która pomogła :-) więc ja juz chyba nic nie dodam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Chyba zrobie ten sam numer z tym schowkiem ,bo w sobote zmieniam deske ,wiec jeszcze prostsza sprawa bedzie z ta robota. Super opis. Wielkie dzieki. Moze ktos z was kojarzy czy jak sciagne schowek to czy bede mial dostep do airbagu pasazera, poniewaz chcem zmienic deske ,a za dwa tygodnie dopiero wymienic poduche na nowa. Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Damian... zrób proszę zdjęcia jak będziesz ściąga deskę. Mnie czeka to samo, zawsze będzie mi łatwiej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian... zrób proszę zdjęcia jak będziesz ściąga deskę. Mnie czeka to samo, zawsze będzie mi łatwiej ;)

 

Deska zmieniona w ubiegłą sobotę. Zrobiłem kilka fotek z cala reszta moge cie poinstruowac. Robotka łatwa i przyjemna. Zmieniałem juz kilkanascie desek w autach ,ale w jedynce jest to najłatwiejsze. Zaczalem wymiane dokladnie o 16.25,a koniec mialem o 19.40. Nie wspominajac ,ze caly czas musialem podswiecac sobie lampka. Ktokolwiek bedzie potrzebowal pomocy w wymianie smialo piszcie na pw bede przesylal fotki i pomagał jak tylko bede potrafil.

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
znam stronkę, ale zdjęcia są słabej jakości. Nie ma to jak prawdziwe foto story w wysokiej rozdzielczości;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

witam,

 

szukam na stronkach z czesciami tego szablonu ale niestety jest tylko mozliwosc kupienia calego zestawu 350 zl :) ma ktos taki szablon?? lub ewentualnie stronke gdzie mozna kupic...

 

dzieki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

matti, lub ktoś inny, czy możecie mi powiedzieć 2 rzeczy

mianowicie

1.Jakie sa wymiary tego schowka

2.czy krawędź boczna jest lekko wygięta

 

Chcę zaadoptować ten schowek to konsoli mazdy i jeśli wielkościowo mniej więcej będą pasować i minimalny łuk to będzie git ;)

mogę wsadzić wymiary 23max25x20cm

w maździe wygląda to tak

http://images67.fotosik.pl/194/bbf78ce167e5b464gen.jpg

http://images68.fotosik.pl/193/d20291c08963bb6f.jpg

http://images69.fotosik.pl/192/2f628038f812ca3dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.