Skocz do zawartości

330d 297Km 618Nm dźwięk wydechu Eisenmann str 12


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam aktualnie 413km i 920nm w m57n na sprzęgle z e60 530xd - jak ktoś mądry napisze dobry program to 700nm przeniesie seryjne sprzeglo

No to nieźle musi się to odpychać. :shock: Masz jakiś film jak się to buja?? i co dokładnie masz tam porobione???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi hamulcami ceramiczne a zwykłe to faktycznie temat rzeka.

Od siebie oprócz sumiennego montażu doradziłbym jeszcze ewentualną zmianę uszczelek przednich zacisków (zewnętrzną osłaniającą tłoczek oraz wewnętrzną) jak tłoczki nie są skorodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turaj masz cały wątek mojego compacta

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... start=1180

Dzięki przestudiuję

 

Z tymi hamulcami ceramiczne a zwykłe to faktycznie temat rzeka.

Od siebie oprócz sumiennego montażu doradziłbym jeszcze ewentualną zmianę uszczelek przednich zacisków (zewnętrzną osłaniającą tłoczek oraz wewnętrzną) jak tłoczki nie są skorodowane.

 

Tłoczki i nowe gumy wymieniałem pół roku temu i z przodu i z tyłu więc mam spokój:) Ceramiczne klocki chce kupić tylko po to, żeby jak najmniej pyliło na felgi. A tak przy okazji dzisiaj napadało śniegu co niemiara a ja dalej na letnich oponach. Było ciekawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
kurcze dylek co zapioles ksywe :nienie: ale po cyfrach znalazlem twoja bunie :wink: podejcie do auta odpowiednie co widzialem codziennie przez okno auto wypicowane mialem okaze byc przewieziony tym kopciuchem i powiem osiagi bardzie niz wystarczajace :shock: swietny zadbany i doinwestowany egzemplarz touring nie musi byc smutnym rodzinnym dupowozem :norty:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki Rikooo. Twoje też zawsze pod blokiem robiły wrażenie szczególnie seria 6. Auto nabija kilometrów. W ostatnim czasie miałem jedną awarie, z którą uporałem się jednak bez szkód i dość szybko mianowicie nie chciała mi się otworzyć maska. Obeszło się bez zrywania nerek(mam ori shadowline). Okazało się, że linka wypadła z prowadnic i była za luźna więc wystarczyło rozebrać wajchę pod kierownicą i pociągnąć linkę kombinerkami. Linka została wymieniona. Wymieniłem lewy spryskiwacz ksenonu na ori bo już ciekł płyn. Wszystko zamówione na https://www.czescidobmw.pl/

c34c7b2bab6fe71cmed.jpg


Wpadł pakiet olejowy:

76c5e43e0ed7df7dmed.jpg

6d96c03b9ba813d5med.jpg


Przyszła też kolej na tarcze i klocki z przodu. Zdecydowałem się na gładkie tarcze ATE i klocki ATE ceramic, nowe sprężynki stabilizujące, gumy stabilizatora, wkłady do zapachu plus dodatek do paliwa:

3d22e1bd98c6239amed.jpg


Podczas wymiany doszedłem do wniosku, że wymienię od razu obie piasty(FAG) coby dwa razy nie rozbierać(dziękuję koledze marko0424 za szybkie ogarnięcie części) :

f51d9496d92c0829med.jpg

972716bc3eee295bmed.jpg

c442c392a1f466bbmed.jpg

9b2aedd9db088340med.jpg

ba9297dafe131b40med.jpg


i przy okazji kolejny filmik od 80 km/h na 4 biegu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pięknie zapodaje :cool2: chorowałem na m57n w e46, najlepiej kompocie :lol: ale pewien kolega z 523ia e39 zaraził mnie r6 w pb i chwilowo wyleczyłem się z kopciucha :wink: jednak takie filmy powodują, że mam chęć na trzecie e46 :twisted:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Po półrocznym polowaniu na dekle do felg w końcu na ebayu udało się dorwać:

353c439690812840med.jpg


Wcześniejsze dekle już trochę wypłowiały więc szukałem nowych. Teraz felgi wyglądają jak trzeba:

3acd30db0189bbe0med.jpg

0c2031d9aca3a3c1med.jpg


Udało mi się również znaleźć fotkę mojej wcześniejszej 328Ci i wizytę u Czerwonego330d jak turas był jeszcze za jego kadencji i przed wszystkimi modami:

dff886897bd5cf02med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. W ostatnim czasie w aucie wymienione:

-Sterownik świec żarowych(OEM)

-Świece żarowe(NGK)

-Napinacz paska(OEM)

-Pasek z klimy(OEM)

-2 rolki napędu

Na dniach będę wymieniał koło pasowe bo zaczyna się powoli odzywać. Wersja zimowa turasa:

8e942f46afa3f044med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlaczego świece ngk? A sterownik ori? Kupując beru masz to samo za pół ceny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje pomimo upływu tylu lat wciąż w doskonałej kondycji :cool2: ten samochód już niedługo będzie rarytasem w takim stanie :cool2: Chętnie bym go odkupił więc daj znać jak będziesz sprzedawał :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego świece ngk? A sterownik ori? Kupując beru masz to samo za pół ceny.

Świece NGK bo mam zaufanie do tej firmy. Sterownik wziąłem ORI bo miałem wcześniej sterownik od ROGER-NYSA(bez obrazy dla niego), który rzekomo miał nie paść a po 3 latach nie tylko padł ale i narobił szkód(przepaliła się kable od sterownika). Więc wolałem postawić na ORI.

Pięknie się prezentuje pomimo upływu tylu lat wciąż w doskonałej kondycji :cool2: ten samochód już niedługo będzie rarytasem w takim stanie :cool2: Chętnie bym go odkupił więc daj znać jak będziesz sprzedawał :wink:

Na razie się na sprzedaż nie szykuję Mario bo szkoda taką perełkę sprzedawać. Aczkolwiek w planach jest kupno innego auta ale na razie mam inne cele ale jak projekt wystartuje będzie gruuuuuuuuboooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świece NGK bo mam zaufanie do tej firmy. Sterownik wziąłem ORI bo miałem wcześniej sterownik od ROGER-NYSA(bez obrazy dla niego), który rzekomo miał nie paść a po 3 latach nie tylko padł ale i narobił szkód(przepaliła się kable od sterownika). Więc wolałem postawić na ORI.

Oby sprawowały się dobrze, ale ja mam odwrotnie jeżeli chodzi o świece żarowe w bmw, tylko beru (jeżeli chodzi o zapłonowe to oczywiście ngk to bardzo dobry wybór). Nie chcę bronić, ale to ten przewód zasilający mógł być przyczyną, często je wychwytuję jako powód problemów z grzaniem świec (sterownik i świece ok), szczególnie w 3.0d. Z ciekawości jakie miałeś poprzednio świece i ile z nich padło?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W końcu nastał czas na wymianę koła pasowego. Wpadło koło Corteco, nowy pasek główny(Continental). Wyszła przy okazji kolejna usterka mianowicie pęknięty kolektor wydechowy. Nowy ORI kolektor założony. Więc auto nabija dalej kilometry. Na dzień dzisiejszy 345 tyś km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.