Skocz do zawartości

E90 330XI individual ruby black


Brenin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

już trochę na forum siedzę, stalkuję, czasem coś napiszę, więc i swoim pochłaniaczem funduszy się pochwalę.

E90 330XI - 258 hp - końcówka 2005 roku, sprowadzona ze Szwajcarii, zakupiona po 6 miesiącach ciężkich poszukiwań. Jest to moja druga E90, wcześniej było N47D20 E90 bieda wersja.


Podczas poszukiwań samochodu zależało mi na silniku benzynowym, fotelach sport, automatycznej skrzyni biegów. Samochód nieszczęśliwie przeszedł remont silnika po przejechaniu około 10 tyś. km, przyczyną była duża DISA, której trzpień wpadł sobie do komory, ale przynajmniej wiem teraz czym jeżdżę :D, od tamtego czasu nie sprawia problemów po za ogromną konsumpcją paliwa przez ciężką nogę :wink: . Z modyfikacji: w samochodzie zamontowany jest gwint H&R, wrzucony wydech od 335i bez tłumika środkowego, filtr powietrza K&N (+300 koni doszło :D). W planach jest zmiana felg na jakieś przyjemniejsze dla oka niż styling 193, dorzucenie zacisków brembo lub d2, korekta lakieru, dołożenie kilku rzeczy typu android, lotki oem, może jakiś dolot oem?, zmiana klapy tył na LCI, zmiana świateł przód na jakieś custom, instalacja softu xHP stage 3 i reszta wyjdzie w trakcie.


Rozkodowany VIN:

type 330XI OL (EUR)

series: E90 ()

serie: 3

bodyType: LIM

steering: LL

doors: 4

engine: N52

displacement: 3.00

power: 190 kW

drive: ALLR

transmission: AUT

color: SONDERLACKIERUNG (490)

upholstery: SONDERPOLSTERUNG (Z1XX)



S715 M Aerodynamics Package

S337 M Sports Package

S7RS Package Comfort

S710 M Leather Steering Wheel

S431 Interior Mirror With Automatic-Dip

S481 Sports Seat

S497 Centre Armrest, Rear

S4AE Armrest Front, Retractable

S494 Seat Heating Driver/Passenger

S423 Floor Mats Velours

S465 Through-Loading System

S493 Storage Compartment Package

S4AD Interior Trim Strips, Brushed Aluminium

S428 Warning Triangle And First Aid Kit

S488 Lumbar Support, Driver And Passenger

S403 Glass Roof, Electrical

S676 HiFi Speaker System

S601 TV Function

S672 CD Changer For 6 CDs

S609 Navigation System Professional

S507 Park Distance Control (PDC), Rear

S534 Automatic Air Conditioning

S524 Adaptive Headlights

S563 Light Package

S502 Headlight Cleaning System

S521 Rain Sensor

S544 Cruise Control With Brake Function

S520 Fog Lights

S548 Kilometre Speedo

S522 Xenon Light

S203 4-Wheel Drive

S249 Multifunction F Steering Wheel

S205 Automatic Transmission

S2MF BMW Alloy Wheel, M Spider Spoke 193

S851 Language Version German

S8SP Control Unit COP

S879 On-Board Literature, German

S896 Daytime Driving Lights

S358 Climate Comfort Windscreen

S320 Deleted, Model Lettering

S863 Dealer List Europe

S322 Comfort Access

S321 Exterior Parts In Vehicle Colour

S775 Headlining Anthracite

S760 High Gloss Shadow Line

S761 Individual Sunshade Glazing

S940 Special Equipment BMW Individual

S962 Deleted, Licence Plate Support Front



Kilka fotek, niestety jeszcze nie robiłem żadnych ciekawych sesji :D, ale obecuję poprawę.

0iil69X.jpg

fuj1jAD.jpg

gd2BHhM.jpg

q3hHKMa.jpg

4OFOM1x.jpg

Edytowane przez Brenin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajny kolorek, ładnie się mieni w słońcu ;) Zmianę lamp z przodu na "custom" bym zdecydowanie odpuścił (tym bardziej, że masz xenon skrętny). Jeśli już to lampy od LCI :cool2:

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kolorek, ładnie się mieni w słońcu ;) Zmianę lamp z przodu na "custom" bym zdecydowanie odpuścił (tym bardziej, że masz xenon skrętny). Jeśli już to lampy od LCI :cool2:

Dzięki :D co do lamp właśnie myślę nad LCI, może delikatnie przerobionymi w tym stylu:

E1D7eS8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna. Też miałem wcześniej N47, jest różnica :wink: Akurat u mnie ekonomika obecnie ta sama co w dieslu bo mam lpg. Polecam.

Dzięki! :D Biję się z myślami jeżeli chodzi o LPG bo z myślą zagazowania kupiłem N52, ale jakoś nie widzi mi się to na razie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja już prawie 50kkm zrobiłem na LPG bez żadnych problemów. Grunt to sprawdzony gazownik, który zna valvetroniki. No i silnik przed zagazowaniem musi być w dobrej kondycji - żadnych błedów. Bo później nie wiadomo czy to wina gazu czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna konfiguracja, gratulacje!

Dzięki :D Można powiedzieć, że zakup w tej konfiguracji to był nieświadomy czysty przypadek (jadąc kupić byłem zrezygnowany poszukiwaniami i nie wiedziałem, że kupię).


Ogólnie rzecz biorąc większość 330 i 325 które oglądałem to był szrot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyczny odlot :cool2:

Nie zmieniaj tylu na LCI, kup sobie oryginalne lampy black line i będzie to super wyglądać. Co do modów to dolot nie ma sensu, bo kompletnie nic nie da, za to OBOWIĄZKOWO xHP do skrzyni.


Co to za żółty guzik na kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny kolorek i ten środek z elementami deski w kolorze to bajka!

 

Dzięki :oops:

 

Kolorystyczny odlot :cool2:

Co to za żółty guzik na kierownicy?

 

Dzięki :D


Żółty przycisk zapewnia "większą przyjemność" z jazdy prawie jak w M3, mianowicie wycisza radio... :duh: Przydaje się zwłaszcza kiedy dziewczyna przejmie bluetooth i włączy taco hemingwaya. A tak poważnie wrzuciłem zobaczyć jak będzie wyglądało :D Wróci niedługo ori czarny trójkącik.




Kilka zmian dokonanych w ostatnim czasie:

Z mniejszych, znaczek na kierownicy wjechał nowy, stary był ostro zajechany i kuł w oczy.

B2aCf3U.jpg


Wjechały nowiutkie sprężynki od H&R, stara już się rozleciała :shock: Sprężynki przyszły prosto z Niemiec.

T9RMRQ3.jpg


Po za tym nowy regulator napięcia - stary odmówił już współpracy. Fotkami się nie pochwalę. :D


Poszukuję najlepiej we Wrocławiu osoby, warsztatu lub druida. który doprowadzi błotnik do stanu fabrycznego - mianowicie tylne błotniki zostały zrolowane i są tragicznie wygięte, jak na zdjęciu poniżej. Bardzo mi zależy, żeby wyglądały jak powinny

2tt5YSb.jpg

A1Pz8oc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
może ktoś kto się zajmuje wgniotkami by Ci pomógł? we Wrocławiu nie znam,ale w Mirkowie jest jeden gość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny kolor i dobry wybór z wydechem na obie strony. Lampy blackline totalnie odmienią tył tego samochodu więc nie ma co się zastanawiać :twisted:


Mógłbyś napisać w jaki sposób wyciągnąłeś stare logo BMW z kierownicy? i gdzie/jakiego rozmiaru kupiłeś nowe? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny kolor i dobry wybór z wydechem na obie strony. Lampy blackline totalnie odmienią tył tego samochodu więc nie ma co się zastanawiać :twisted:


Mógłbyś napisać w jaki sposób wyciągnąłeś stare logo BMW z kierownicy? i gdzie/jakiego rozmiaru kupiłeś nowe? :D

 

Dziękówa :D pomyślę nad tymi światłami shadow line chociaż wyglądają trochę jak lanos :D


Co do znaczka na kierownicy kupiłem na alledrogo chińską tandetę za około 10 zł i nakleiłem na stary. Znaczek ameliniowy z przetłoczeniami etc wygląda dobrze :D Średnica 45mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
może ktoś kto się zajmuje wgniotkami by Ci pomógł? we Wrocławiu nie znam,ale w Mirkowie jest jeden gość.

Mówisz zapewne o papay garage powiedział, że w ostateczności się tym zajmie.

 

Tak, dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Świetna kolorystyka. :cool2: :cool2:

Mod z wydechem bardzo dobry.

Koniecznie wyrzuciłbym żółty guzik z kierownicy.

Nie kombinowałbym z dodatkami karoseryjnymi z LCI, (chyba, że cała przeróbka zewnętrzna na LCI) tylko zamontowałbym lampy tylne Black Line i dodatki OEM. Będzie ładne BMW.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna kolorystyka. :cool2: :cool2:

Mod z wydechem bardzo dobry.

Koniecznie wyrzuciłbym żółty guzik z kierownicy.

Nie kombinowałbym z dodatkami karoseryjnymi z LCI, (chyba, że cała przeróbka zewnętrzna na LCI) tylko zamontowałbym lampy tylne Black Line i dodatki OEM. Będzie ładne BMW.

Dzięki, guzik zniknie bo nie pasuje :D ale tak jak wcześniej pisałem, nie mam czasu się teraz bawić tym i szczerze mi się nie chce.

Rozmyślałem też nad lampami black line, ale jakoś nie podchodzą mi za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem trochę czasu więc pozbyłem się żółtego przycisku, wjechał ori, już nie kłuje w oczy.

tZrfYiJ.jpg




Dodatkowo zamówiłem cup holder i przełożyłem brakujące elementy do mojego, w końcu osoby na miejscu pasażera nie będą marudziły, że kubek się nie trzyma :D

Z67V3Rl.jpg

GhM8vzq.jpg




W międzyczasie doszła delikatna regeneracja kierownicy, z lewej strony była wytarta więc zamówiłem farbę z colourlock, zrobiłem nowe dziurki w skórze, pomalowałem i zabezpieczyłem preparatem z zestawu.

MEt7y4v.jpg

L9VOI9r.jpg




W przyszłym tygodniu oddaję autko do specjalisty, żeby bezawaryjnie naprawił "zrolowane" :duh: nadkola. Chcę je doprowadzić do jak najlepszej kondycji. W dodatku przymierzam się do regeneracji / wymiany katalizatorów. Jeden jest już w stanie agonalnym, nie chcę ich wyrzucać całkiem, o nowych ori nawet nie myślę, więc jeżeli ktoś wymieniał wkład w katalizatorze to chętnie się dowiem co zamontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
może ktoś kto się zajmuje wgniotkami by Ci pomógł? we Wrocławiu nie znam,ale w Mirkowie jest jeden gość.

Mówisz zapewne o papay garage powiedział, że w ostateczności się tym zajmie.

 

Tak, dokładnie :)

 

Papay podołał zadaniu :D dzisiaj odebrałem autko, nadkola zrobione bardzo dobrze, bezinwazyjnie. Na dniach wrzucę fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i legancko ;) Też muszę się do niego wybrać z jedną pierdołą. Powołam się, że byłeś z mojego polecenia. Może zniżkę mi da :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.