Skocz do zawartości

E91 320d LCI MonacoBlau Z-Performance ZP.06


krido

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Znam "rybią łuskę" bo szwagier ma u siebie w E91 325d LCI razem ze sportami w alcantarze i pełnym mpakietem. Do alcantary , ok - siada to bardzo fajnie, a drewno to już całkiem by się kłóciło :(

Za to np do czarnych skór świetnie pasują dekory Bamboo Anthracite Wood. Niestety bardzo ciężko je dostać.



http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=1631989&stc=1&d=1496320625

IMG_1161.jpg


https://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=1631989&stc=1&d=1496320625

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Rybia łuska" ma jeszcze taką zaletę, że nie widać na niej rys i obtarć no i jest to prawdziwe aluminium, zimne i przyjemne w dotyku :cool2: Co do wyglądu to kwestia gustu i koloru reszty środka ale mi się u mnie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rybia łuska ożywia fajnie wnętrze i tak jak wspomniano, nie jest to srebrny plastik.

Dobrze że dołożyłeś dodatkowe oświetlenie. Świetnie to wygląda. W moim byłym F30 też miałem pakiet dodatkowego oświetlenia i w nocy super to wyglądało.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jak wspomniano, nie jest to srebrny plastik.

Otóż to.

 

W moim byłym F30 też miałem pakiet dodatkowego oświetlenia i w nocy super to wyglądało.

Czyli w późniejszych modelach to też nadal opcja? Nie obserwuję zbytnio, ale myślałem, że może już norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty! Fajnie modzisz auto :cool2:

Podobają mi się te listwy w "Piano Black". Masz może jakieś lepsze zdjęcia tego? Oddawałeś to do lakiernika?


Dodaj więcej zdjęć listew jeżeli masz.

listwy lakierował mi szwagier w garażu :D

poniżej kilka dodatkowy fotek:


5n2aukk.jpg

DiTLahu.jpg

xGCSZtq.jpg

MG1UrUP.jpg

LUKBpsV.jpg

sIjxv9X.jpg

XFKk625.jpg

3i7djbF.jpg


jeżeli ktoś byłby zainteresowany listwami to zapraszam na pw, mam też tunel środkowy z regulowanym podłokietnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś byłby zainteresowany listwami to zapraszam na pw, mam też tunel środkowy z regulowanym podłokietnikiem

Nie ukrywam, że rozglądam się za tym. Dużo zachodu z montażem? Podeślij foto w jakim stanie jest i cenę na PW :wink:

Może jestem już stary i się nie znam, ale listwy raczej zostawię te co mam :mrgreen: Lubię to drewno :cool2:

 

Brakuje tylko gałeczki z M.. :cool2:

Na ostatnim foto jest gała :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zachodu z montażem?

Nie, montaż to błachostka - listwy na wcisk.

 

po demontażu i ponownym montażu pianki/wygłuszenia w drzwiach podklejałeś ją czymś czy został stary klej ?

Wykorzystałem oryginalną „masę klejąco-uszczelniającą”, jedynie co zrobiłem to podczas ponownego montażu pianki podgrzewałem ją opalarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
i tak jak wspomniano, nie jest to srebrny plastik.

Otóż to.

 

W moim byłym F30 też miałem pakiet dodatkowego oświetlenia i w nocy super to wyglądało.

Czyli w późniejszych modelach to też nadal opcja? Nie obserwuję zbytnio, ale myślałem, że może już norma.

Tak, w późniejszych modelach zarówno osobowych, jak i typy suv/sav to też dodatkowa, płatna opcja.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Aktualizacja – majówka z BMW


Wykorzystując fakt, że w okresie wiosenno-letnim przesiadam się do innego auta (coupe), postanowiłem spróbować swoich sił w polerowaniu - był to mój debiut.

Wybór był jeden - maszyna dual action, trafiła mi się promocja i zakupiłem ADBL Roller D09125 z torbą i z dodatkowym talerzem 75mm.


Prace rozłożyłem na dwa dni - w skrócie: mycie wstępne Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil(przy użyciu pianownicy), mycie właściwe Shiny Garage Pink Gloss Shampoo&Wax (oczywiście na dwa wiadra), glinowanie z wykorzystaniem gąbki ADBL Clay Sponge, pierwszy etap przy użyciu średnio ściernej pasty Koch Fine Cut F6.01, drugi etap to pasta wykończeniowa Koch Micro Cut & Finish P3.01.

Pady jakie użyłem to dedykowane pod w/w pasty: Koch Fine Cut Pad 76mm/126mm i Koch Chemie Micro Cut Pad 76mm/126mm.

Do usuwania resztek pasty używałem Shine Garage Scan Inspection Spray.

Ostatnim krokiem, którego nie zrobiłem to nałożenie wosku Shiny Garage Extreme Wear Wax - dwa dni ciężkiej pracy dało mi w kość i sobie odpuściłem.


jHAHNog.jpg

VMdF7FN.jpg

XopHc06.jpg

MDinSvX.jpg

sbozMHv.jpg

A7bDFEX.jpg

yFl8S6X.jpg


Poniżej efekt końcowy - niestety światło w garażu nie oddaje rzeczywistości.


yYwOwbS.jpg

WlntDw6.jpg


Maska w świetle dziennym :D


rSd5hwT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni miesiąc trzeszczące boczki doprowadzały mnie do … :evil:

Po głowie chodziła mi wymiana wszystkich spinek na nowe. Przypadkowo odkryłem że po uchyleniu szyby nie ma tego trzeszczenia.

Dokładne mycie karoserii dookoła drzwi + zaaplikowanie preparatu do uszczelek Shiny Garage Seal Separator załatwiło sprawę :D


4bp4eny.jpg

V491TQG.jpg

3fdkdAK.jpg

hmNNjDZ.jpg

cDB31VW.jpg

GXBPF2b.jpg

ntdjZtR.jpg

tC0a9bI.jpg

JlOd4wu.jpg



Poniżej zaległy materiał z czerwca


Polerowanie halogenów:

JcsgDNI.jpg


papier o gradacji 1000

zjidqLn.jpg


papier 1200

XiNc6ZS.jpg


papier 1500

tqQcL9m.jpg


papier 2000

RJdOqo7.jpg


papier 2500

LiQYpXZ.jpg


i na koniec polerka - pasta Koch Fine Cut F6.01.

bHroIjh.jpg

AVDhFSe.jpg



Mycie filtra powietrza - było to moje drugie mycie przy użyciu dedykowanego zestawu K&N #99-5050

poniżej chronologia z przebiegiem:

289240 (19/01/09) wymiana filtra powietrza na K&N

298574 (19/09/11) pierwsze mycie

309348 (20/06/10) drugie mycie


N62lJAN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zbliżającego się serwisu olejowego postanowiłem dokupić kilka gadżetów


tud13Si.jpg


Przegroda bagażnika

poz. 15 element oddzielający długi - 51477146048

poz. 16 element oddzielający krótki - 51477146050


1yBQUGf.jpg


Zamówiłem obie ale jak się później okazało krótsza była niedostępna

W sumie to i dobrze wyszło bo przy dwóch przegrodach byłby problem z gaśnicą


1CZ5dST.jpg


Brakujące 2 elementy obudowy pokrywy bagażnika

poz. 6 osłona silnika wycieraczki - 51497203110

poz. 7 osłona - 51498036235 (przez niedopatrzenie nie zamówiłem zaślepek poz. 8 - 51497164878, byłem przekonany że są w komplecie)


wwTS8Cx.jpg

ShCSCtd.jpg


Po ostatnim wyeliminowaniu trzasków odezwało się górne mocowanie tylnego prawego amortyzatora poz. 6 i 7


wT7LNsd.jpg

ZEGV9XS.jpg


Mocowania od nowości w aucie - przebieg 313810 km


W planach miałem jeszcze wymianę oleju ale coś mnie podkusiło i zabrałem się za moduł diversity.


8UBjzl4.jpg


Od jakiego czasu pilot działa tylko przy szybie, sprawdziłem przewody, na wypiętej wtyczce mam (patrząc od płetwy) +12V, 0V, +4.8V, +12V, na podpiętej do modułu +12V, +4.8V, +4.8V., +12V. Wygląda na to że mam moduł do wymiany.


Podczas czyszczenia klapy przez przypadek uszkodziłem lewą wewnętrzną blaszkę uziemiającą od zawiasu szyby, prawa strona też się prosi aby ją wymienić.


cupmBpk.jpg

IknZqGH.jpg


Sprawdziłem ceny i jestem w szoku - ok. 133zł za szt. Dobrze że chociaż ta od zawiasu klapy (zewnętrzna z lewej strony) jest dobra.


I na koniec podstopnica m-pakiet :D


qZUOBhb.jpg


Można powiedzieć że wewnętrzny M Pakiet kompletny:

- kierownica sportowa

- skórzana gałka zmiany biegów z mieszkiem

- uchwyt dźwigni hamulca ręcznego

- dekory aluminiowe

- fotele sportowe

- podsufitka

- podstopnica

- listwy progowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Rok zaczynam od wymiany przedniej szyby a wszystko przez listwę, która już nie trzymała w narożnikach podszybia.


2iOWcQs.jpg


Plan był prosty kupić i wymienić.


QaElS70.jpg


Zakupu dokonałem pod koniec lutego, przez kolejny miesiąc zbierałem się do wymiany i jak już się zebrałem to okazało się że nie będzie tak łatwo.


390ea5L.jpg


Środkowa część listwy była przyklejona (widocznie podczas wcześniejszej wymiany szyby ktoś dał za dużo silikonu) - wyrywanie na siłę nic nie dało. Próba wymiany kończy się decyzją zakupu nowej, ta już swoje przejechała - posiadała setki mikro odprysków szczególnie widocznych pod słońce.


EITyhFh.jpg

lLtDSwu.jpg


W połowie kwietnia staje się szczęśliwym posiadaczem auta z nową oryginalną szybą z zielonym klinem :D


gAOgwyM.jpg


Podsumowując:

- listwa (OE 51137133292) 50zł,

- szyba (OE 51317186790) 1275zł,

- montaż 200zł


Maj - wymiana łączników stabilizatora (przód) przy przebiegu 321 tys. km

Tym razem zdecydowałem się na Meyle HD, wyglądają mocarnie przy Lemforder-ach które wytrzymały od poprzedniej wymiany 48 tys. km


kVzbhb5.jpg


Sierpień - wymiana klejącej rączki od zamykania drzwi (prawy przód)

Po sprawdzeniu ceny, która mnie zwaliła z nóg - 300zł (OE 51417230850) za kawałek plastiku pokrytego gumą postanowiłem spróbować odzyskać uchwyt z boczków, które zostały po wymianie tapicerki.


sVl5Gcv.jpg

8mFhbAY.jpg

f51eKPX.jpg


Poniżej końcowy efekt prac :8)


G8QeNsz.jpg

ogtT4UZ.jpg


Wrzesień - usunięcie klap + czyszczenie kolektora przy przebiegu 323 tys km

Miałem dużo szczęścia - puścił pierścień uszczelniający pręt od strony silniczka


wsONdRe.jpg

5KXyaz6.jpg


Po zdjęciu kolektora i zobaczeniu jaki jest syf postanowiłem wywalić klapki, niestety fotek nie robiłem z powodu brudnych łap. Cała zabawa z myciem w warunkach domowych zajęła mi kilka dni (myjka + silny preparat do czyszczenia egr).


6onNT6p.jpg

H1h2U2Q.jpg

T02Fm3m.jpg

J2c4S67.jpg

Hp1rLcL.jpg

QNau5BL.jpg

VncqZzM.jpg


Po zaślepieniu otworu po pręcie, przykręceniu silniczka do kolektora i podłączeniu wiązki nic już więcej nie robiłem jeśli chodzi o kodowanie - komp dalej myśli że są klapy.

Od tamtej pory przejechałem 3tys km i praktycznie nie wyczuwam różnicy.


Listopad/grudzień - serwis olejowy / zakup felg


u0It3rk.jpg


Taka niespodzianka: jedno srebne i jedno czarne :D

Przy okazji serwisu olejowego kupiłem też tylne łączniki stabilizatora - podejrzewam, że te które są na aucie są od nowości (wymiana z ciekawości).


Miałem tego nie pisać ale co tam (jeszcze mi nie przeszło wkur… :evil: ). Jest to moje trzecie podejście do zakupu kół. Po głowie chodziły mi 3-4 wzory:

 

  • Breyton Race GTS 8.5x19 ET30 i 9.5x19 ET35

    Z-Performance ZP.01 8.5x19 ET35 i 9.5x19 ET40

    BMW styling 313 8x19 ET37 i 9x19 ET39

    Z-Performance ZP.06 8.5x19 ET35 i 9.5x19 ET35

Pierwsze jakie obejrzałem to ZP.01 (do odnowienia). Kolejna sobota wyjazd na dolny śląsk po 313 (po renowacji), na dwóch felgach od wewnętrznej strony wyczuwalne były nierówności - odpuściłem. W drodze powrotnej szybki strzał do Warszawy na oględziny GTS-ów (też do odnowienia). W kolejną sobotę miałem oglądać ZP.06 (dystans w obie strony 600km) ale do wyjazdu nie doszło, sprzedający nie dosłał fotek wewnętrznej strony kół - postanowiłem odpuścić. Po przejechaniu ponad 1000km podjąłem decyzję o zwiększeniu budżetu - kupujemy nowe. Znalazłem sklep, który potwierdził dostępność ZP.06, kasę wpłaciłem, po tygodniu dostaję maila, że felgi są niedostępne, poprosiłem więc o zwrot kasy i w tym momencie zaczynają się schody cdn…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Emocje opadły, koniec roku był nerwowy, felgi dostałem przed świętami.


Felgi to Z-Performance ZP.06 8.5x19 ET35 i 9.5x19 ET35


PuOrKt6.jpg


Co do opon to zdecydowałem się na zwiększenie profilu z 225/35 na 225/40 i 255/30 na 255/35. Pierwotnie miały być opony Bridgestone Potenza Sport ale jak ujrzałem Continentale SportContact 7 (nowość z tamtego roku) to serducho mocniej zabiło - decyzja był szybka, rezygnacja z zamówionych opon i bierzemy do ładnej felgi ładną oponę, wzór na ściance opony jest obłędny :shock:


RWaOfOL.jpg

SVTvzot.jpg


Do całości brakowało tylko nowych śrub, padło na Japan Racing JB1-1215H27BK.


y36TT8j.jpg


Rok temu koła letnie założyłem w maju, a w tym roku w lutym :D


hQnJK2p.jpg

hRXAVNA.jpg

CMXgvZn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze siadło :clap: Z ciekawosci sie spytam. Ważyłeś je może?

Tak, ważyłem z ciekawości :D


ZP.06 8.5x19 - waga 11.1kg

opona 225/40 - waga 10kg


ZP.06 9.5x19 - waga 11.8kg

opona 255/35 - waga 11.1kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.