Skocz do zawartości

E90 330xi M Pakiet / 2005 / LPG


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Dzięki Panowie za ożywienie tematu! Aktualnie samochód przechodzi dość gruby remont z powodu pękniętej głowicy ale lada dzień powinien wyjechać na światło dzienne :twisted: panie Smokin, w niedalekiej przyszłości również powinieneś być zadowolony jeśli chodzi o jedną z kwestii które podałeś :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Smokin, w niedalekiej przyszłości również powinieneś być zadowolony jeśli chodzi o jedną z kwestii które podałeś :8)

Blackline :diabel_faja: Dobry ruch :cool2:


Pęknięta głowica? Napisz coś więcej o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uf. Na początku roku pęknięta głowica, poszukiwania nowej głowicy, remont silnika wraz z pierścieniami, ciągnąca się naprawa i mówiąc delikatnie - nieprzyjemna "przygoda" z mechanikiem ale koniec końców wreszcie mogę powoli aktualizować galerię :twisted:


Dzisiaj wypadło kompletne mycie samochodu: qJQDQJt.jpg


jak i również wymiana tylnich lamp które w mojej ocenie totalnie zmieniają oblicze tyłu samochodu i dla mnie - tył przedliftowy z tymi lampami jest lepszy od polifta. Lampy nowe, OEM BMW black line z niemieckiej strony. Niestety w polsce znalezienie sensownych używek okazało się dla mnie zbyt trudne. u0aeUmm.jpg


No i najważniejsze, efekt finalny:

przed: ftSmBrc.jpg

po: hjg0X0I.jpg

Zdjęcie zrobione w biegu i teraz zauważyłem, że wybrałem najgorszą perspektywę. W przyszłości będzie lepiej.


Ale żeby nie było tak pięknie to podczas powrotu do domu, cofałem w ciasnej uliczce i chwila nieuwagi kosztowała mnie otarcie się o jasną ścianę i... zima przyszła w czerwcu powodując placuszka na zderzaku :roll: Ybxfp5T.jpg

Początkowo byłem pewien, że otarłem się lampą i będzie cała porysowana. Na szczęście trafiło na zderzak który notabene i tak był do malowania po historii z mechanikiem. Zobaczymy co na szybko znajomy wyczaruje polerką, a w przyszłości myślę nad folią więc świeże lakierowanie i nakładanie folii mija się totalnie z celem. Zobaczymy co czas przyniesie.


Kończąc już posta - jakiś czas temu wymieniałem opony na letnie i okazało się, że moje 2 felgi (LP i PT), ori 193 stylingi mają delikatnie powiększone otwory centrujące co powodowało luz na piaście i bicie. Zdecydowaliśmy się z wulkanizatorem zrobić idealne dystanse pod wymiar tych felg, na przód wpadły 15stki, na tył 17stki i w mojej ocenie są to prawie idealnie dobrane rozmiarowo dystanse pod te felgi. Przód siedzi perfekcyjnie, tył mógłby delikatnie bardziej ale jest bardzo dobrze.

D8L8Flq.jpg

xonzJ81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w stu procentach, tył auta zmienia się diametralnie a dodając do tego wydech z 335 to jest petarda. Ale to melodia przyszłości, być może :twisted:

Posadzenie raczej nie wchodzi w grę, to jest auto którym robię 20-30k rocznie a już na tych sprężynach nie zaparkuję przodem a na niektórych hopkach muszę uważać. Posadzenie go mocniej utrudniałoby normalne życie a budżet który przeznaczyłbym na sprężyny wolę wpakować w coś innego :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadzenie raczej nie wchodzi w grę, to jest auto którym robię 20-30k rocznie

Ja swoim podobnie a mam -40/-25 (Vogtland) :wink: Nie ma dramatu - uwierz mi. Z łatwością można się przyzwyczaić, a auto zdecydowanie bardziej nabiera pazura :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lampy Black Line powinny w serii wychodzić, bo w końcu ten tył wygląda.

Pomyśl nad tym wydechem 335, do całej reszty będzie super pasować. :cool2:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłem ten zabieg kiedyś u siebie w E90 i cały czas uważam, że to powinien być pierwszy wykonany mod w tym aucie. Teraz wygląda jak trzeba.

Ewentualnie czy ktoś może mi powiedzieć czemu w fabryce nie wkładali tych Black Line? :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hu, wydech ostatecznie zmieniony :D Temat ogarniałem u Xtreme Project w Katowicach - pełna profeska od kontaktu po robociznę. Podrzucam na szybko fotki, wleciały końcówki w czarnym macie 108mm. Dyfuzor z ABSu, zamiennik ale dobrej jakości ponieważ znalezienie ori m performance przerosło moje możliwości. Docelowo dyfuzor pójdzie do oklejenia/lakierowania w przyszłości :D Jak ogarnę sensowne nagranie to podrzucę żeby pokazać jak brzmi a brzmi bardzo sensownie :twisted:


zymXmE4.jpg


08Kughn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saico

Dzięki :twisted: Z ramką mnie zaskoczyłeś, pomyślę o niej przy oklejaniu fury.


Mam filmik nagrany telefonem jak fura brzmi:



I teraz mam ogromny dylemat czy kombinować dalej. Auto na postoju jest tak samo ciche jak przed zmianą wydechu. Przy przegazówkach jest fajne basowe brzmienie, podczas obciążenia jest tak jak słyszycie na filmiku jednak w środku - nic się nie zmieniło i jest tak samo cicho. Dostałem propozycję wyrzucenia tłumika środkowego i wstawienie w zamian niego Y pipe'a. Co o tym myślicie? Na trasie może już być męcząco i będzie słyszalne w środku czy w fajny sposób basowe brzmienie zostanie podkreślone i zrobi fajną robotę? Patrzę na to potworne końcówki 108 mm i chciałoby się czegoś więcej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, dopiero dzisiaj trafiłem do twojej galerii.

dobrze że mechanicznie już porobione, niech jeździ na chwałę LPGT :)

może jakiś spot w końcu i sesja zdjęciowa w Rudach Rac. na przykład?

R6 + V4 = :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się zgadzam ale na lotki i dokładki musimy jeszcze chwilkę poczekać :twisted: swoją drogą - co sądzicie o wrzuceniu wszystkich dodatków (dyfuzor, lotka tył, obudowy lusterek, przednia dokładka maxtona (https://maxtondesign.pl/product-pol-9038-Splitter-Przedni-V-1-BMW-3-E90-MPACK.html) W hydrografikę carbonu? W planach jest obklejenie samochodu ciemno niebieską/granatową folią i wrzucenie tych dodatków. Dach zostawiam cały czarny.


@Radarro

jestem jak najbardziej za, na prv trzeba się zgadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak samochód ma być niebieski to według mnie wszystkie dodatki zostawiłbym czarne. Widziałem hydrografikę carbon i słabo to wygląda.
http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ło, ponad rok minął a aktualizacji brak. Samochód nadal w moich rękach i troszeczkę się pozmieniało :twisted: spróbuję wszystko po kolei pokazać poniżej. Fajnie jest pooglądać jak auto się zmieniało + będę miał w miarę pełną historię bo w momencie kiedy czasami się samemu robi przy samochodzie to papierki lubią się gubić zaś zdjęcia będą niezmiennie. Postaram się podawać przybliżone przebiegi żeby też wiedzieć co i kiedy zostało porobione.


luty 2020 - czerwiec 2020

Silnik przeszedł generalny remont - wyciągnięty motor, wymienione pierścienie, panewki, zakupiona używana głowica - pełna obróbka z uszczelniaczami włącznie. Mnóstwo poprawek po pierwszym mechaniku który robił remont. W konsekwencji pełny remont skrzynki xdrive i przednim wałem. Wymienione praktycznie wszystkie węże od chłodnicy, silniczek VVT, czujnik wałka mimośrodowego, czujnik położenia wału, cewki, świece. Temat tak rozległy, że hej. Najważniejsza porada - samochód na takie remonty oddawajcie tylko i wyłącznie zaufanym mechanikom.

Na dzień dzisiejszy - wszystko jest ogarnięte i chodzi tak jak powinno.


Wrzesień 2019

nie pokazywałem, że w samochodzie została dołożona stacja android przez chłopaków z COMFORTMEDIA wraz z kamerką cofania. Kamerka padła po ~roku, po uruchomieniu samochodu trzeba poczekać 5-10 minut aż GPS załapie, dźwięk przy dużej głośności trzeszczy (co podczas słuchania radia się nie zdarza), komunikaty z google maps muszę mieć wyłączone bo często działają tylko na jeden głośnik. Tyle z minusów bo plusów jest duużo więcej. XXI wiek w samochodzie, po prostu. Muzyka ze spotify, normalna nawigacja, yanosik, youtube, audiobooki, łączenie z telefonem (które też działa tak sobie) - każdemu polecam androida. Ja mam nadzieję, że uporam się z trzeszczeniem z głośników a GPS czasem irytuje ale jest do zaakceptowania. Fotkę jaką na szybko znalazłem:

NSEcgL4.jpg


Sierpień 2020 - 247.000 km

po remoncie silnika uznałem, że warto coś zrobić z kierownicą. Kierownica moja - pełnym obszyciem oraz ścięciem na sportowo zajęła się firma PFI z Knurowa. Bardzo polecam, obsługa top.

Tak było: nbCoNYw.jpg

a tak jest:

IxY2gL2.png


Luty 2021 - wymiana przedniej szyby

Szyba miała kilka większych odprysków, największy w polu widzenia kierowcy a dodatkowo sporo mniejszych więc nie było nad czym rozmyślać. Szyba wymieniona na Saint-Gobaina w NordGlass w Katowicach. Idąc za przykładem kolegi z forum - SebaG92 - również poprosiłem o wypisanie karteczki, że auto nie miało wymienianej szyby z powodu wypadku.

kr8k7g9.jpg


Maj 2021 - 267.000km (olej wymieniany oczywiście co 10k km ale fotek brak więc nie będę wrzucał dat)

Przyszła pora na wymianę tarcz i klocków z tyłu. Na przodzie miałem mocne bicie i dodatkowo znalazłem fajną ofertę od forumowego kolegi - Cypiska. W ten oto sposób wpadł na przód komplet od f30 340 (4 tłok) z klockami OEM BMW i tarczami dwuczęściowymi, nawiercanymi i nacinanymi Rotingera zaś na tył klocek ATE i tarcza rotingera "tunningowa". Tylnie zaciski zostały stare więc tarcza została jednoczęściowa.

lGwhuKb.jpg

na aucie prezentuje się to następująco:

CzNvpgT.jpg


Maj 2021 - 268.000 km - nowa felga i opony.

Wjechały JR28, 19" 8,5 szerokość. Opona - 225/35/19 Hankook Ventus S1 EVO3. Chciałem jednakową szerokość z uwagi na nieszczęsny xdrive, efektem tego jest odczuwalne gorsze prowadzenie w zakrętach a dodatkowo przekonałem się, że nasze drogi na 19" felgi nie są najlepszym pomysłem. Do tego wpadły dystanse 15mm na przód i 18mm na tył.

2PGyHNy.jpg

spas:

p8tYW7b.jpg

dla potomnych bo już tak wyglądać nigdy nie będzie :twisted:

O9Ye7pl.jpg


Czerwiec 2021 - 270.00km

Pompa wspomagania od jakiegoś czasu strasznie wyła przy niewielkim skręcie + czasami wspomaganie zanikało. W dobrych pieniądzach udało się dorwać wersję po lifcie która pasowała. Pełne płukanie układu, nowy płyn i jest elegancja.

6tblYJa.png


Czerwiec 2021

Potrzebowałem czegoś do transportu rowerów. Zastanawiałem się nad różnymi opcjami jednak najbardziej uniwersalną była opcja zwykłego bagażnika dachowego dzięki któremu w zimę będę mógł spokojnie zapakować narty/deskę a przy dalszych wyjazdach - zamontować boxa na dach. Przy względnych walorach estetycznych wybór padł na zestaw od Thule'a - wingbar edge, cały czarny, dzięki czemu nie wychodzi poza obrys samochodu i spośród wielu bagażników, moim zdaniem najmniej rzuca się w oczy.

5tkmLca.jpg


Lipiec 2021 - 273.000 km

Wymiana pompy vacum, remont tylnego zawieszenia + 2 przednie wahacze, wymiana klemy plusowej, wymiana kompletu napinacza (napinacz, paski), wymiana uszczelniacza wału.

Ostatnie pozostałości po "zdolnym artyście, mechaniku" - rozebrana pompa vacum wyglądała tak:

ss4C0mM.jpg

więc żeby nie bawić się w półśrodki - założona została nowa z Pierburga

CRCr5aR.jpg

Przednie wahaczy miały odczuwalne luzy zaś tył od jakiegoś czasu dawał o sobie znać. Jako, że tylni zawias jest skonstruowany tak jak jest to wymieniliśmy komplet ażeby nie bawić się w kolejne rozbieranie. Listy części niestety brak bo wszystko ogarniał mechanik.

Wymiana klemy plusowej - jakiś czas temu wyskoczył mi błąd airbagów i zapiętych pasów, po podpięciu do kompa okazało się, że padła klema plusowa. Kupiona używka i wszystko działa jak należy.


2021r.

Wymiana listwy wtryskowej - od długiego czasu męczyłem się z dławieniem auta przy ruszaniu/na niskich obrotach, pisałem o tym na początku tematu, założyłem również dwa tematy na forum stricte o tym. Na kilku wtryskach miałem korekty rzędu -150; +100 zaś reszta była bliska 0 (norma wg. BMW to -200;+200). Po wymianie całej listwy wtryskiwaczy problem został wyeliminowany mimo, że korekty nie były idealne. Dawno ich nie sprawdzałem więc w sumie na dniach zerknę jak wyglądają po kilku miesiącach bo listwa wymieniania była w okolicach maja, czerwca.


W ten oto sposób doszliśmy do aktualnych spraw i mogę chyba spokojnie powiedzieć, że najciekawsze przed nami :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trochę się orobiłeś przy aucie w ciągu tego roku :-)))


Co do Androida - ja założyłem coś podobnego, tylko bez samodzielnego Androida a zamiast tego łączy się z podpiętym telefonem i pokazuje go poprzez Apple Carplay albo Android Auto. Problemów o których pisałeś nie ma, może tylko jakość dźwięku taka średnia.


No i gratuluję odwagi żeby śmigać na 19". Ja nie dałem rady na 18" i zmieniłem na 17" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saico

Ha, a najlepsze przed nami :D Co do carplaya - to w zasadzie masz taką samą użyteczność jak na androidzie więc super, tylko łączy Ci się bezprzewodowo z telefonem czy po kablu? Felgi 19" to faktycznie delikatne nieporozumienie jeśli chodzi o komfort z jazdy to jest słabiutko no ale teraz szkoda mi zmieniać, szczególnie że ładnie wyglądają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.