Skocz do zawartości

E91 320dA LCI - Randall *soft skrzyni Alpina* str 8


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Dzień dobry :)


Z racji powiększenia rodziny trzeba było ogarnąć do domu jeden wygodny samochód (również po to żeby w przyszłości móc zmienić F30 na jakieś M) :)

Po bezcelowych poszukiwaniach w kraju tradycyjnie uruchomiłem niemieckie kontakty i udało się znaleźć taki oto samochód. Kupiony od Niemca z pod domu, oryginalny przebieg oraz w całości oryginalny lakier. Wyposażenie słabe, ale to co musiało być jest czyli automat i ksenon. Poza tym navi business ale za to z pełną obsługą BT i BT Audio. Z ciekawostek roletki w tylnych drzwiach. Silnik 184 KM zdławiony na 163 KM ale to się naprawi :8)


Vin:

Type Code UY11

E Series E91 (MUE)

Series 3

Type TOUR

Model 320D (EUR)

Steering LL

Doors 5

Engine N47T

Displacement 2.00

Power 135

Drive HECK

Transmission AUT

Colour SCHWARZ 2 (668)

Upholstery STOFF VERTEX/ANTHRAZIT (EBAT) ---> LEDER DAKOTA/ROTBRAUN (LCCZ)

Prod Date 2011-11-30




Vehicle options

L801A National version Germany

P735A Basic Package

P7KAA Navigation package 'Business'

P7R9A James Fleet

P9BFA Navigation Package

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S1CBA CO2 package

S1CDA Brake Energy Regeneration

S205A Automatic transmission

S216A Hydro steering-servotronic

S230A Extra package, EU-specific

S249A Multifunction f steering wheel

S255A Sports leather steering wheel

S2K9A BMW LA wheel, V Spoke 360

S320A Deleted, model lettering

S321A Label

S3AAA Roof railing black

S417A Roller sun vizor, rear door

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S464A Ski bag

S493A Storage compartment package

S494A Seat heating driver/passenger

S4AEA Armrest front, retractable

S4CGA Interior strips, "satin-silber" matt

S502A Headlight cleaning system

S508A Park Distance Control (PDC)

S520A Fog lights

S521A Rain sensor

S522A Xenon Light

S534A Automatic air conditioning

S540A Cruise control

S548A Kilometer-calibrated speedometer

S606A Navigation system Business

S612A BMW Assist

S615A Expanded BMW Online Information

S616A BMW Online

S620A Voice control

S633A Preparation, mobile phone, Business

S698A Area-Code 2 for DVD

S6AAA BMW TeleServices

S6ABA Control for Teleservices

S6FLA USB/Audio interface

S6NFA Music interface for Smartphone

S6VCA Control for Combox

S843A Power reduction

S851A Language version German

S879A On-board vehicle literature German

S8SCA Telematics access request,country-spec.

S8SPA Control unit CO2

S8TNA Daytime run.lights adjus.via light menu

S9AAA Outer skin protection


Autko trafiło do mnie na zimówkach 16" :


Zujna8F.jpg


M2Y3d27.jpg


w bagażniku leżał komplet BROCK 19":


8UUcSz1.jpg


niestety felgi miały obdarte ranty (przy takim wzorze wchodzi w grę tylko toczenie CNC) oraz okazały się być krzywe więc z radością sprzedałem je w godzinę, oczywiście w bardzo przystępnej cenie bo kupujący wiedział wszystko :) Szczerze to i tak nie chciałem mieć 19" w rodzinnym kombi bo już tłukę się na takim rozmiarze w F30 (a w E90 jeszcze niższy profil przy 19").


Przeglądając setki ogłoszeń z krzywymi i porysowanymi używanymi felgami zobaczyłem że trwa wyprzedaż nowych kół z F10, ponoć gdzieś w PL jest magazyn na którym leży ich tysiące. Cena za komplet nowych, oryginalnych felg BMW z dekielkami 1200 zł przekonała mnie :lol:


ZvoIMmr.jpg



I na tą chwilę auto wygląda tak:


sz8C1Jz.jpg


76HXMIe.jpg


utPasgo.jpg


CDN..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli jak powiększa się rodzina to zwiększasz ilość pojazdów, a nie miejsca i przestrzeni :roll2:

Gratulacje zakupu i oby służyło :cool2: , a podstawowe sprawy związane z eksploatacją są Ci znane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czyli jak powiększa się rodzina to zwiększasz ilość pojazdów, a nie miejsca i przestrzeni :roll2:

Gratulacje zakupu i oby służyło :cool2: , a podstawowe sprawy związane z eksploatacją są Ci znane

 

Dzięki, jeśli chodzi Ci o wielkość auta to e91 w 101% wystarcza w naszym wypadku dla rodziny 2+1, poza tym żona i tak musi mieć swoje auto więc to takie 2w1. Ja natomiast planuję w przyszłości sprzedać F30 i kupić coś tylko dla siebie :wink:


Narazie profilaktycznie wlałem środek Millersa do wtryskiwaczy oraz wyczyściłem EGR ponieważ było kilka błędów związanych z nim. Teraz czasami powraca tylko jeden, opisany w tym temacie:


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=278890


więc pewnie skończy się na wymianie chłodniczki EGR.

 

Ładne auto oby służyło i tego życzę. BTW poz na priv dać więcej info gdzie wyrwałeś te felgi? Cena bardzie

 

Dziękuję, felgi tutaj:


https://allegro.pl/oferta/4x-alufelgi-8x17-is-30-bmw-17-5x120-f30-f10-e90-7992823983


Wspomniane roletki (pierwszy raz widzę w E91):


HiHXpB2.jpg


W międzyczasie wpadła obowiązkowa kierownica M:


8HxA9Ab.jpg


Kolor Schwarz 2 jest wymagający, niedługo będzie pełna korekta, poczytałem trochę i tym razem kupiłem pasty Sonax, szczególnie wykończeniowa jest chwalona za brak hologramów (udręka przy czarnym UNI):


qWr5dBh.jpg


Po korekcie wpadnie powłoka UNC-R z której jestem bardzo zadowolony w F30.


Zakupiłem też poliftowe fotele sport w identycznej tapicerce jak reszta auta tak aby nie przekładać wszystkiego. Chciałem nawet jakieś skóry ale nie zdawałem sobie sprawy jak ciężko znaleźć ładną tapicerkę poliftową do E91, większość wygląda tak że wstyd było by mi je wystawiać do sprzedaży. Może w tym tygodniu uda się pozbyć taboretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak powiększa się rodzina to zwiększasz ilość pojazdów, a nie miejsca i przestrzeni :roll2:

Gratulacje zakupu i oby służyło :cool2: , a podstawowe sprawy związane z eksploatacją są Ci znane

 

Dzięki, jeśli chodzi Ci o wielkość auta to e91 w 101% wystarcza w naszym wypadku dla rodziny 2+1, poza tym żona i tak musi mieć swoje auto więc to takie 2w1. Ja natomiast planuję w przyszłości sprzedać F30 i kupić coś tylko dla siebie :wink:

 

Chyba nie bierzesz mojej wypowiedzi na poważnie :wink:

 

Kolor Schwarz 2 jest wymagający, niedługo będzie pełna korekta, poczytałem trochę i tym razem kupiłem pasty Sonax, szczególnie wykończeniowa jest chwalona za brak hologramów (udręka przy czarnym UNI):

Ja ostatni bawiłem się pastami z sieci Wurth i wyszło to całkiem fajnie zwłaszcza, że zostały usunięte hologramy. Używałem politury P20 i P30 antyhologram muszę tylko zrzucić zdjęcia do swojego tematu.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratki z zakupu :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra fura podoba się:) rzuć proszę namiar na koła. W pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak jest, link powyżej dostępny dla wszystkich.


Wczoraj ogarnąłem brzydką końcówkę wydechu:


aNwrUDJ.jpg


wyszło tak:


JzQg3JZ.jpg


Dochodzę też pomału do wyjaśnienia zagwozdki z EGR, mianowicie sam zawór wydaje się być ok ale klapa w chłodniczce stoi na amen więc jedzie druga chłodniczka w której wszystko ma być sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten EGR to niezły smyjur potrafi wyłączyc silnik :(

jak cos zapraszam po EGR delete :P wnetrze silnika sie oczysci a zachowujac dpf spaliny na najwyzszym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Myślałem o tym długo ale ciągle się waham bo ponoć auto dłużej się nagrzewa. A robi dość krótkie odcinki.. Masz jakieś doświadczenie w tym temacie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze z 10% roznicy.. nie wiecej. doswiadczenie mam dosc spore... bo duzo takich zestawow zalozylem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Randall, gratuluję nabytku! :cool2: Też u siebie wywalę Egr, ale czekam aż inż. Cypisek zestaw do mojego N57 zrobi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Pytanie do znawców N47, czy słychać już coś niepokojącego z rozrządu ? Przebieg 184 tkm, planuję go wymienić ale czy mam to robić na szybko czy jeszcze chwilę pojeździ ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny egzemplarz :cool2: miałem dwie e91 i bardzo dobrze wspominam te autka...

Rozrząd wymień profilaktycznie....będziesz jeździć spokojnie a nie z duszą na ramieniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak jest z tym rozrządem jedni słyszą drudzy nie słyszą, a i tak pękają więc wybór należy do Ciebie ja dodam od siebie ze w byłej E61 która była po akcji serwisowej i tak później wymieniłem komplet przy 280tkm, teraz w F11 z tym samym silnikiem tylko przy przebiegu 173tkm prewencyjne wymieniłem choć żadnych oznak nie było i po demontażu stan był bardzo dobry ale teraz mam bynajmniej spokój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Prace trwają :)


Zlewając temat słuchania filmików z rozrządem zapisałem się na wymianę :wink:


W międzyczasie wymieniona chłodniczka EGR na taką w której klapa działa idealnie (w mojej stała przez co wychodził błąd).


daGNcB2.jpg


wyjęta:


jxVaIiE.jpg


i nowa chłodniczka z przebiegiem kilka tysięcy mil, uzbrojona już w EGR:


IcK1Hpm.jpg


na miejscu:


S0bWBiK.jpg


podczas rozbierania ułamała się rurka od odmy (za plastik z którego została wykonana ktoś powinien beknąć), wjechała nówka:


utnu4x2.jpg


Z2ADyVd.jpg


Podczas majówki było trochę czasu więc ogarnąłem wypiaskowane lampy i halogeny, polecam ten zabieg, odmładza auto o kilka lat:


jAc2LjB.jpg


HWj3ElB.jpg


whvLQC0.jpg


w trakcie usuwania starego klaru:


SMTA7Tz.jpg


QxuT6Vt.jpg


4VyxnBr.jpg


eKqaxq9.jpg


i na gotowo, niestety roboty pełno i nie miałem czasu zrobić fotki z poskładanym frontem, ogólnie nie wyobrażam sobie tej roboty bez zdjęcia zderzaka:


aDCeJlq.jpg


fGUJgUD.jpg


sBP7I7A.jpg


Usunąłem jakieś 90% uszkodzeń, głębiej nie chciałem już "kopać", lampy zabezpieczone powłoką UNC-R, zobaczymy jak się sprawdzi. Malowanie bezbarwnym to ostateczność.


Halogeny:


VKMS17n.jpg


nLD67vK.jpg


nlFaMQ9.jpg


Dla porównania fotki jeszcze z niemiec:


Ta4SGhk.jpg


uZIzRNM.jpg


Teraz czas na korektę lakieru którą skutecznie opóźniło załamanie pogody. Myślę również żeby w przyszłości pomalować przedni zderzak i samochód zbliży się mocno do stanu salonowego.


Udało się też wysprzątać wykładziny i uprać fotele (niestety mam tylko dwie fotki, nie są to finalne efekty):


iN7eZwz.jpg


Cykn71w.jpg


Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz na szybko strzelic przod ssr-em mocno poprawia i bardzo latwa praca :)

fajna robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.