Skocz do zawartości

E92 330d Xdrive LCI Individual -----> X1


kulfon3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam w nowym temacie. Po 6 latach frajdy z białą E91 przyszła pora na rozstanie i zamianę. Poprzedni egzemplarz był dosyć wyjątkowy i jak zmieniać to jedynie na coś równie ciekawego. Trochę to trwało,ale ostatecznie zdecydowałem się na męski krok i E91 znalazła nowego właściciela,a w moje ręcę trafił ten o to egzemplarz:


OKbyxG7.jpg


mznMjKK.jpg


Type KH51

Model 330d Xdrive

Market Europe

Development Code E92 (MUE)

Chassis Coupe

Steering left

Doors 2

Engine N57

Displacement 3.00 l

Power 180 kW

Drivetrain All Wheel-Drive

Transmission automatic

Color Spacegrau Metallic - A52

Upholstery Ind.erw.lederausst./oxydbraun - ZAP2

Production Plant Regensburg

Production Date 2012-11-21



Standard Equipment

459 Seat Adjustm., Electr. W. Memory Sitzverstellung, Elektr.mit Memory

502 Headlight Washer System Scheinwerfer-waschanlage

522 Xenon Light Xenon-licht

548 Speedometer With Kilometer Reading Kilometertacho

851 Language Version German Sprachversion Deutsch


Options

1CA Selection Cop Relevant Vehicles Selektion Cop Relevanter Fahrzeuge

1CB Co2 Content Co2 Umfang

1CD Brake Energy Regeneration Brake Energy Regeneration

203 All-wheel-drive System Allradsystem

205 Automatic Transmission Automatic Getriebe

216 Servotronic Servotronic

230 Eu Specific Additional Equipment Eu Spezifische Zusatzumfaenge

2MF M L.-a. W. Star Spoke 193 M/mix.t. M Lm Raeder Sternsp. 193 M Mischb.

302 Alarm System Alarmanlage

320 Model Designation, Deletion Modellschriftzug Entfall

322 Comfort Access System Komfortzugang

337 M Sport Package M Sportpaket

346 Chrome-line Exterior Chrome Line Exterieur

3AC Trailer Tow Hitch Anhaengerkupplung

415 Sunblind For Rear Window Sonnenschutzrollo Fuer Heckscheibe

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

430 Interior And Exterior Mirror Packa Innen- Und Aussenspiegelpaket

431 Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d Innenspiegel,automatisch Abblendend

441 Smokers Package Raucherpaket

464 Skibag Skisack

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

488 Lumbar Support Driver/front Passenger Lordosenstuetze Fahrer/beifahrer

493 Storage Compartment Package Ablagenpaket

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

4AE Armrest Front Retractable Armauflage Vorne Verschiebbar

4BY Fine-wood Trim Bamboo Grain Anthracite Edelholzausf.bambus Maser Anthrazit

508 Park Distance Control (pdc) Park Distance Control (pdc)

521 Rain Sensor Regensensor

524 Adaptive Headlights Adaptives Kurvenlicht

534 Automatic Air Conditioning Klimaautomatik

541 Active Cruise Control Aktive Geschwindigkeitsregelung

563 Lights Package Lichtpaket

575 Additional 12v Power Socket Zusaetzliche 12-v-steckdose

5AC Autom. High-beam Headlights Control Fernlichtassistent

5AK Led-light Elements Led-lichtelemente

609 Navigation System Professional Navigationssystem Professional

612 Bmw Assist Bmw Assist

614 Internet Preparation Internet Vorbereitung

615 Extended Bmw Online Information Erweiterte Bmw Online Information

616 Bmw Online Bmw Online

620 Voice Input System Spracheingabesystem

633 Prep.mob. Ph. Business Bluet.interf. Handy Vorb. Business/bluetooth-sch.

654 Dab Tuner Dab Tuner

698 Area-code 2 Area-code 2

6AA Bmw Teleservices Bmw Teleservices

6AB Control Teleservices Steuerung Teleservices

6FL Usb-/audio Interface Usb-audio-schnittstelle

6NF Ext.con.of The Music Play.i.mobilph Music-schnittstelle Fuer Smartphone

6NR Apps Apps

6VC Control Combox Steuerung Combox

710 M Leather Steering Wheel M Lederlenkrad

715 M Aerodynamics Package M Aerodynamikpaket

752 Individual Audio System Individual Audiosystem

775 Individual Roof-lining Anthracite Individual Dachhimmel Anthrazit

7KB Navigation Package Professional Navigationpaket Professional

7R7 Innovation Package Innovationspaket

7RS Comfort Package Comfort Paket

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

879 German / On-board Documentation Deutsch / Bordliteratur

8SC Country Spec. Release Of Teleservice Laenderspez. Teleservicefreisch.

8SP Cop Control Cop Steuerung

8TF Active Protection For Pedestrians Aktiver Fussgaengerschutz.

8TN Daytime Driving Lights Selectable B Tagfahrlicht Ueber Lichtmenue Einst


Individual

- Processing Individual Sign "BMW individual" ZAP2 BMW Individual leather - extended leather trim Rust Brown Extended leather Merino rust brown (nb. 8 029 970): - module seats with storage net - module door trim / side panels Sewing thread cinnamon (nb. 7 891 999), code 1253 A. Quilting yarn walnut (nb. 8 158 290), code 0936 C.

- Quilting yarn for "Sakkokappnaht": Quilting yarn dark spice RR (nb. 7 072 176), Farb Nr. 0974 C.

- Seam of front and rear seats according to sport seats individual. Remainder of spec. as leather Dakota black (code LCSW).


OoA0vmc.jpg

yRLNKtG.jpg


Auto znalazłem prawie pod francuską granicą. Po zakupie kilka tematów było do ogarnięcia.

O takich rzeczach jak filtry i olej nie wspominam. Wleciały felgi 270M,które miałem w E91 oraz czarne nerki w stylu M4,pedały edelstahl, gałka zmiany biegów i lewarek ręcznego Performance, kierownica M-Pakiet z łopatkami zmiany biegów. Auto dostało też aktualizację do najnowszych wersji oprogramowania sterowników (poprzednie wersje były fabryczne,z 2012...), polskie menu,najnowsze mapy.

fovND1t.jpg


Skóry wyczyściłem Colorlockiem. Straszny gnój był...

rp5QfhK.jpg


W aucie wymieniłem sterownik świec żarowych (BEHR),bo walił błędem. Ponadto czujnik zaparowania szyby,bo też był błąd. Cena nowego ori to jakiś kosmos za kawałek plastiku. Znalazłem zamiennik z Pilkingtona albo Saint Gobain, już nie pamiętam. Grunt,że działa jak trzeba:

9SR0z2d.jpg

i5c7ngH.jpg


Pod autem zaczęła się pojawiać kałuża płynu do spryskiwaczy. Okazało się,że spryskiwacz xenonu do wymiany:

DKTeVNP.jpg


Seryjne heble w stanie idealnym.Rok temu zakładane klocki tył i przód,ale...coś trzeba było pomodzić. Kupiłem niebieskie,ale że Bartek chciał niebieskie,a nie chciał pomarańczowych to pojechałem do niego na swap :)

6B6OnHh.jpg

Z tyłem nie było co walczyć. Stan nakrętek na półosiach w aucie o przebiegu 200 000 to jakiś dramat:

sOkYkVK.jpg

Żeby nie było pustych przebiegów wymieniliśmy olej w skrzyni biegów:

M3cLLxa.jpg


Wpadły też air scoops:

AeZm6YS.jpg

Przemalowane pod zaciski ;)

GV1YPyi.jpg


Wpadły też customowe zaślepki produkcji Aabena do komory silnika :cool2:

2vg25AK.jpg


Tylne heble musiały poczekać na termin u mojego Magika - Maćka z MP Serwis. Wiedziałem,że da radę. Na umówiony serwis zabrałem trochę gratów:

Jl3tDF5.jpg

Wymienione zostały:simmering rozdzielacza napędu,bo był lekki wyciek płynu i gumy wału - przednia,bo napuchła od wyciekającego płynu,a tylna bo już wyglądała na zmęczoną. Na przód kupiłem ori BMW,a na tył Febi - jak przyszła to okazało się,że ma starty znaczek BMW ;)

8JgSYuY.jpg

Było już na forum,ale raz jeszcze - żeby do E9X wrzucić na tył takie heble trzeba wymienić piasty na te z modelu E82 (u mnie wpadły z firmy OPTIMAL),dodatkowo nowe łożyska LUK, adaptery do hamulców i śrubki pod tarcze kotwiczne od Bartka. Dotatkowo wymieniłem też szczęki ręcznego,sprężynki i śrubki (zestaw od Meyle).

Porównanie piast E92 i E82. Po montażu koło wystaje kilka mm bardziej na zewnątrz. Przy feldze o et20 tym bardziej nie trzeba już dystansu ;)

jhtjJ3I.jpg

Skorodowana nakrętka od strony kierowcy poddała się bez walki,natomiast od pasażera pociągnęła za sobą ofiarę w postaci piasty...

MTrjrE3.jpg

eUqf1sy.jpg

i9U5c4d.jpg

y4LrnP3.jpg

7WtdTUv.jpg

2J3niPz.jpg


Na chwilę obecną auto wygląda tak:

0ZG2xlt.jpg

X1vQVPG.jpg

Q3fb2ZH.jpg

ANotStW.jpg

3fgLngq.jpg

uvdcLkx.jpg

gU6kQkg.jpg

t5KTy2Q.jpg

VLKMFWU.jpg


Stwierdziłem również,że zajrzę do kolektora dolotowego i przywrócę go do świetności. Przy pracy posługiwałem się instrukcją z TIS, filmikiem z YT ;) i doświadczeniem jakie wyniosłem z poprzedniego auta w tym temacie.

JVRNzMV.jpg

Syf...

naz6Wz7.jpg

xxhnaVY.jpg

ErACu23.jpg

0kyTMiW.jpg

dHrAUCx.jpg

Po pozbyciu się efetku pobocznego tej całej "ekologii" założyłem nowe uszczelki kolektora (Erling) i przepustnicy (ori BMW).

NKazkAF.jpg

ETRg14i.jpg


Udało się wszystko złożyć do kupy. Żadna śrubka nie została. Auto jeździ w zasadzie jak jeździło. To czyszczenie zrobiłem profilaktycznie.

Plany:

-shadow line /chrom out!

-może jakaś lotka

-IC Wagner

-mapa silnika i xhp do skrzyni biegów

-rozpórka kielichów


Temat pisany na raty. Pewnie o czymś zapomniałem. To tyle na dzisiaj ;)

Edytowane przez kulfon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Piękne auto w pięknej konfiguracji ;) Już widac, że będzie warto śledzić galerie :P Felgi zostają, czy wpadnie coś innego docelowo? Zdecydowanie warto pomyśleć o zmianie rozrządu

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wow ! Piękna konfiguracja i rocznik. Nawet ten chrom jakoś mocno nie razi przy tym kolorze :) wnętrze mega !! Będę śledził wątek bo z pewnością będzie co poczytać. Gratuluję !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wkoncu pojawił się temat! Będę zaglądał i liczę na to że nie odbiegnie poziomem od e91! :D początek obiecujący :cool2:

 

No w końcu ;) dzięki! mam zamiar wrzucić do siebie takiego samego ICka jak do Ciebie wpadł.czekam na aktualizację tematu ;) :cool2:

 

Wow ! Piękna konfiguracja i rocznik. Nawet ten chrom jakoś mocno nie razi przy tym kolorze :) wnętrze mega !! Będę śledził wątek bo z pewnością będzie co poczytać. Gratuluję !!

 

dzięki! to fakt.trochę zajęły poszukiwania,ale jak już ją znalazłem to musiałem mieć ;) przy tym kolorze brud tak nie razi ;) wnętrze to był jeden z "must have".po 6 latach w czerni miałem dosyć ;) szczerze to nie przewiduję tyle modzenia co przy poprzedniej. pakietu performance na szczęście nie ma do E92 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Będę powtarzał to co inni piszą, ale tutaj nic innego nie można stwierdzić. Świetne wnętrze, kolor, napęd i silnik powodują, że masz kapitalne E92 w młodym roczniku. Pierwsze zmiany na duży plus, planowane, szczególnie wyrzucenie chromów i lotka pozytywnie wpłyną na całokształt auta.

Nie wierzę, że mody zakończą się na twoich planach, mam nadzieję, że nie (wiem po sobie i swojej X3, że to nieuleczalna choroba :wink: ) i będzie co oglądać i czytać.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziękuję za komentarze. Serio, pole do tuningów mniejsze niż w e91 i bardzo dobrze. Relingów przecież nie dołożę, szyberdachu również ;) Myślałem nad zrobieniem wizualnie w stylu IS - czarne lusterka, halogeny out, dyfuzor Performance... ale już mi przeszło. Zaliczyłem fail z dyfuzorem, bo mam hak, z którego nie zrezygnuję. Dyfuzor Performance nie nadaje się do wersji z hakiem. Przekonałem się przy montażu :duh:

Zależy mi na bezproblemowej eksploatacji i o to będę dbał. Sprężyn obniżających nie będzie. De facto miałem już kupione nówki HR, ale sprzedałem. Cenię sobie komfort na seryjnych springach.Drogi w moich okolicach są kiepskie. Podwyższony wygląd mnie nie razi. E91 siedziała pięknie na eibachach, ale czułem każdą dziurę.Bez obniżenia E92 wygląda bardziej jak muscle car. Dla mnie ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem jak reszta ale patrząc na to co robiłeś z E91, to nie uwierzyłem w to co napisałeś. :P Spodziewam się licznych modyfikacji. :cool2:

Gratuluję przesiadki na coupe i porządnego silnika. :cool2:

Licznik chyba też zmieniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jest! gratuluje zakupu i przede wszystkim życzę bezawaryjności! ładny serwis po zakupie :cool2:

Co do auta, piękne jak to e92, sam nad takim się zastanawiałem po sprzedaży e87 no i silnik zmiana na plus :cool2:

Co do modów to tak jak wyżej pisali nie wierze, że ta lista zamknie tylko w takiej małej ilości znając Ciebie to będzie tego o wiele więcej, zresztą sam wiem po sobie, że po zakupie miałem zrobić tylko 2-rurkę i 18" na lato a wyszło jak wyszło, kwestia czasu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest nareszcie wątek.

Fajny wstęp oraz ilość włożonej pracy szczególnie w robieniu zdjęć :mrgreen: podziwiam Cię za chęci szukania telefonu przy pracach i pstrykania zdjęć ja jak coś robię to nie chce mi się odrywać może z racji tego, że jestem nerwus i mało cierpliwy :wink:.

Powiedz mi w jaki sposób będziesz pozbywać się chromu?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już tak mam ;) Co do chromu to tylko listwy ShadowLine. Tych ori co mam mój lakiernik się nie tknie. A za oklejanie folią krzyknęli mi we Wrocławiu 700zł :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem żeby zrobić to motip spryplast w czarnym połysku bynajmniej chce spróbować tym zrobić i zobaczyć jak wyjdzie choć trochę to takie druciarstwo ale cóż spróbuję może w przyszły weekend, u mnie dodatkowo mam jeszcze relingi do zrobienia więc pozostaje zrobić tą gumą bo gdybym miał same listwy to bym sobie je okleił bo nawet zrobiłem tak na próbę i jakiejś specjalnie dużej filozofii w tym niema a tu na szybko taki link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu :) Super się prezentuje :) Jak zawsze konkretnie podchodzisz do serwisu :cool2: :cool2:

Co do listew to szukał bym używki shadow, widziałem już oklejane i malowane chromy i ten kto się zna od razu widzi różnicę w wyglądzie (dla mnie osobiście takie druciarstwo) ;) Pomyślałbym na Twoim miejscu nad obniżeniem Bawarki :8)

---------------------------------Moja galeria------------------------------------


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339720&p=2477504#p2477504 jest


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=306494 [*] była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za porady. Obniżenia NIE BĘDZIE :) Odnośnie listew to widziałem wiele filmów na yt nawet kupiłem trzy puszki gumy w połysku,, ale finalnie stwierdziłem, że będzie widać "druciarstwo" i odpuściłem. Poczekam na okazję ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dzięki!

nowe hamulce docierają się na lustro... ;)

V9F3JMl.jpg

XBNxxBJ.jpg


tymczasem szybki wypad do znajomego w Warszawie po "nowe" BMW. Jest to moje pierwsze "///M".... :D limitowana edycja z okazji produkcji M2 ... jedyne 1500szt. w przepięknym LAGUNA BEACH BLUE

QyqKKaj.jpg

IFb7NLS.jpg

LQl8NtF.jpg

aJQIaAW.jpg

rvO180d.jpg

fHZjGa7.jpg


Przy spokojnej jeździe w tamtą stronę spalanie 6,5l, z powrotem gorzej z aerodynamiką,stąd ostatecznie średnia z wyjazdu 7,6l

8Oko7NX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne auto !! !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.