Skocz do zawartości

E91 320D Pitu


Pitu_Pitu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po ponad roku posiadania i paru przygodach z samochodem postanowiłem utworzyć wątek, ponieważ został zakupiony przez forum od znanego i szanowanego użytkownika.


71072e23cd1c011fmed.jpg

80ce258fe8f6e298med.jpg

4f288cbef97c20e5med.jpg



Samochód niestety, pomimo wzorowego stanu miał kilka przygód w minionym roku.


Pojawił się problem ze spalinami w płynie chłodniczym, jak później się okazało było to winą pękniętego bloku. Po długich postojach u mechaników, koniec końców został wstawiony nowy słupek z przebiegiem 120 tys. km.


Po tym zabiegu, przez jakiś czas było OK, aż nagle zacząłem czuć spaliny w kabinie oraz samochód kompletnie tracił moc. Po krótkiej diagnostyce okazało się ze elastyczna rura chłodnicy spalin jest pęknięta na całym obwodzie.


Jako że EGRu dawno już nie ma i jest wyprogramowany, przykręciłem zaślepkę na kolektor wydechowy i od tego czasu jest OK.

Edytowane przez Pitu_Pitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skąd wniosek, że to m47? :roll: po mojemu n47 jak się patrzy :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja :)

zdrada z tymi blokami okrutna... i loteria :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chłodniczka spalin + EGR usunięte.

Takie coś zobaczyłem po zdjęciu chłodnicy....

Ktoś oringi uszczelnia silikonem, nie chcę robić tu antyreklamy, ale pewien serwis przy swapie zrobił coś takiego:


f49aefdfec9db43bmed.jpg


Dodatkowo uszkodzili mi czujnik poziomu i temp. oleju oraz złamali pływak w zbiorniku wyrównawczym...


Układ zalany nowym płynem i odpowietrzony.


Dzięki Bartek za zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema sprawy Panie kolego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodniczka spalin + EGR usunięte.

Takie coś zobaczyłem po zdjęciu chłodnicy....

Ktoś oringi uszczelnia silikonem, nie chcę robić tu antyreklamy, ale pewien serwis przy swapie zrobił coś takiego

 

TO nie byłaby anty reklama tylko szczera podpowiedź jakiego miejsca unikać + nie pozwoliłoby to komukolwiek na zarabianie cudzym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy pasek osprzętu + nowa uszczelka przepustnicy. Nowe uszczelnienie zaślepek od Bartka.


Wszystko dlatego że przy przyspieszaniu słychać było gwizd/pisk spod maski. Teraz należyta cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nowy olej, Motul X-Clean 5W30, do tego filtry Manna.

a4b6a478a6a77f7cmed.jpg

Dodatkowo też czujnik poziomu oleju. Oczywiście do niego oring OE.


Wcześniejszy był zupełnie inny, dlatego pewnie nie działał. Kolejne partactwo warsztatu swapującego. Ręce opadają.

W końcu można skasować inspekcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dodatkowa pompa wody zregenerowana poprzez wymianę szczotek:

9aa185f5ce397f6cmed.jpg

dc51907025809a3emed.jpg

94a3033a7d59dcb3med.jpg

966ab745050cf0bemed.jpg


Załącza się przy niecałych 70 stopniach C płynu chłodniczego, czuć ciepłe powietrze z nawiewów.


Zostało do zrobienia na dzień dzisiejszy wiązka lewarka ASB, ponieważ nie działa tryb DS. Kiedy przesune lewarek w lewo, na zegarach zostaje D, tryb manualny działa, ale po chwili na zegary wraca D, mimo położenia lewarka. Podejrzenie jest wiązki wokół lewarka, albo czujnika położenia lewarka w trybie DS. Musze to rozebrać i znaleźć winowajcę... Poza tym, brak błędów z jakiegokolwiek modułu, nawet sterownik skrzyni nie wyrzuca nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 45 minutach walki z tunelem środkowym udało się znaleźć:

5a2f7b324b5c9dc5med.jpg

d2c0b4ef221062b7med.jpg

71774236701d346bmed.jpg




Jeden kabel przecięty, 3 pozostałe z nadszarpniętą izolacją.

Kabelek zlutowany, pozostałe zabezpieczone, tryb DS wrócił do skrzyni biegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super bawareczka widać dbasz. Z tymi kabelkami to tak jest haha. Ja u siebie walczyłem 2lata z klimatyzacja, czujniki ciśnienia zaworki, sprzęgła a okazało się ze w tunelu środkowym jeden kabelek zwierał do masy i już komputer odłączył cały układ. Powodzenia w dalszych modach i bezawaryjności.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Super bawareczka widać dbasz. Z tymi kabelkami to tak jest haha. Ja u siebie walczyłem 2lata z klimatyzacja, czujniki ciśnienia zaworki, sprzęgła a okazało się ze w tunelu środkowym jeden kabelek zwierał do masy i już komputer odłączył cały układ. Powodzenia w dalszych modach i bezawaryjności.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dzięki :)


872b25d4da34fde6med.jpg


ec0d2d5adde85dd0med.jpg


ed7a2c36965e0f53med.jpg



Kolektor na zdjęciach po zdemontowaniu. Klapki ze znacznym luzem, aczkolwiek pewnie siedziały w swoich gniazdach jeszcze. Przebieg 245k km. Klapki out, wleciała zaślepka Tafmetu, nowe uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z początkiem roku zdarzył się nieprzyjemny incydent, ostre hamowanie na drodze dwupasmowej, za mały odstęp i nie wyhamowałem....


efda681cb00f8855med.jpg


Na szczęście okazało się, że jedyne uszkodzenia to grill, oraz rysy na zderzaku. Grill wymieniony, siedzi performance chińskiej produkcji, spasowanie bardzo dobre.

Pękło też niestety mocowanie tablicy Simple - Fix....



Z ciekawości sprawdziłem też jak się ma tylna klapa po 2 latach od naprawy Bartka, ku zdziwieniu cały czas jest wzorowo:

faa1daaf1a75ab7fmed.jpg

Jedynie śruba daje oznaki rdzawego nalotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.