Skocz do zawartości

E90 330d LCI MonacoBlau / Styling 193" / Eibach


Gesiu_15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim :D


Przyszła pora się pochwalić nowym nabytkiem ;)


E90 szukałem od początku tego roku w PL . Jeździłem i szukałałem , miał być 3.0D i w M pakiet , środek skóry . Niestety poszukiwania bardzo ciężkie , praca za granicą , obowiązki .


W maju postanowiłem odezwać się do firmy Vitocars Częstochowa czy nie poszukali by mi E90 330 najlepiej Diesla w M pakiecie i w kolorze Schwarz :)


Przesłali mi troszkę ofert BMW ale zawsze coś nie pasowało , był M pakiet ale nie było znowu Idrive , jak był idrive nie było M :lol:


13 Września znaleźli chłopaki E90 2009 3.0D LCI bez M i przesłali ofertę na priv . Bardzo fajne auto , malowane od nowości maska , posiadało parę mankamentów m.in rysy drzwi i błotnik prawy . Zapadła decyzja , bierzemy :cool2: :mrgreen:


W ciągu tyg autko przyjechało do Polski .


Na moje własne życzenie E90 pojechała do lakiernika ( usunięcie mankamentów wyżej wymienionych ) . Z czynności serwisowych Vito wymieniło świece żarowe i sterownik .


22 Września stał się ten dzień odbiór BMW . Po pełnej korekcie e90 pięknie się prezentowała , sprawdzenie auta miernikiem ( wszystko ok ) , stacja diagnostyczna wyszło że amorki koniec ( wymienimy ;) ) .



Producent : BMW

Model : 330D OL

Rodzaj nadwozia : Sedan

Kraj producenta : Niemcy

Kolor lakieru : MONACOBLAU METALLIC

Kolor wnętrza : ANTHRAZIT

Wykończenie wnętrza : STOFF VERTEX/ANTHRAZIT

Seria : E90

Generacja : V

Segment : auta rodzinne / klasa średnia

Silnik : 3.00

Moc silnika : 180KW (241HP)

Typ skrzyni biegów : Manualna

Napęd : RWD

Liczba drzwi : 4


Wyposażenie :


Zrzut-ekranu-127.png


Zdjęcia z dnia zakupy za pożyczone od Vitocars :cool2:


DSC-0035.jpg

DSC-0035.jpg

DSC-0036.jpg

DSC-0037.jpg

DSC-0038.jpg

DSC-0039.jpg

DSC-0040.jpg

DSC-0041.jpg

DSC-0043.jpg

DSC-0044.jpg

DSC-0045.jpg

DSC-0046.jpg

DSC-0047.jpg

DSC-0048.jpg

DSC-0049.jpg

DSC-0050.jpg

DSC-0051.jpg

DSC-0052.jpg

DSC-0053.jpg

DSC-0054.jpg

Edytowane przez Gesiu_15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przynajmniej nie będziesz się nudził :) Najważniejsze, że serce słuszne :P Ładne auto z potencjałem na mody!

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Śliczny kolor, słuszny silnik. Dołożenie skórek i M pakietu zewnętrznego plus wewnętrznego, aby auto było spójne, to fajna zabawa, przetarte szlaki, dużo części (przynajmniej teoretycznie).

Niech dobrze służy.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie będziesz się nudził :) Najważniejsze, że serce słuszne :P Ładne auto z potencjałem na mody!
Śliczny kolor, słuszny silnik. Dołożenie skórek i M pakietu zewnętrznego plus wewnętrznego, aby auto było spójne, to fajna zabawa, przetarte szlaki, dużo części (przynajmniej teoretycznie).

Niech dobrze służy.

 

Dzięki za miłe słowo :cool2: :cool2:


Coś się dzieje nie długo aktual :oops: :) :D


DSC-0074.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, krok w dobrą stronę. Patelnia jest dobra w kuchni. :)


Ten kolor pasuje do sedana, ogólnie fajna baza. Co to za kolor położony na listwach?

 

Podziękować :D


Chodzi ci o dekory wewnątrz ? :roll: Jak tak to jakiś amator bawił się w oklejanie :mrgreen: :duh: Jednym słowem maskara , jakieś czarnym szitem obklejone :mad2:


Uprzedzam pytania , standardowe dekory są srebrne tak jak widać na boczkach , będzie znaczy już jest obklejone Carbonem i jest o niebo lepiej :8)


Zrobię nie długo mały update , muszę fotki wrzucić na hosting a niestety pracuje 7-19 i czas bardzo szybko leci :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mega :D Super baza pod mody. Jednak nie taki golas jak mój :D Skóry i m-pakiety obowiązkowo :) W jakiś konkretny kolor skóry celujesz? tylko nie czarny mam nadzieje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mega :D Super baza pod mody. Jednak nie taki golas jak mój :D Skóry i m-pakiety obowiązkowo :) W jakiś konkretny kolor skóry celujesz? tylko nie czarny mam nadzieje :D

 

Dzięki :D Kolor skór celuję w brąz coś podobnego jak ma Michał w 330i ;) Zobaczymy , ciągle przeszukuje internety wieczorami , jak narazie same czarne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy z tematem :D


Kierownica i Gałka M Pakiet :cool2: :cool2: Stan jak widać igła :mrgreen:


DSC-0070.jpg


DSC-0071.jpg


DSC-0072.jpg


DSC-0073.jpg


DSC-0074.jpg


DSC-0075.jpg


Dekory obklejone Carbonem :) :D Tamto dziadostwo usunięte i naklejone fachowo jak ma być ;)


DSC-0086.jpg


DSC-0087.jpg


DSC-0088.jpg


DSC-0089.jpg


I efekty . Tak było :duh:


DSC-0047.jpg


DSC-0048.jpg


DSC-0051.jpg


Obecnie jest super :cool2: :D Jeszcze Sporty i czarny sufit :8)


DSC_0099.jpg


DSC_0100.jpg


DSC_0101.jpg


DSC_0102.jpg


DSC-0292.jpg


DSC_0104.jpg


DSC_0103.jpg


DSC_0105.jpg


:cool2: :cool2: :cool2:


I jak Panowie lepiej ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-Pakiet powoli się kompletuje :cool2: :cool2: Podpowiem tylko, że mieszek gałki zmiany biegów oraz rączka ręcznego w M-Pakiecie też są inne, niż w wersji seryjnej.

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :cool2: Idzie ku dobremu. Jak stołki zmienisz to będzie super :norty:

 

:cool2: Powoli po kolei ;)

 

M-Pakiet powoli się kompletuje :cool2: :cool2: Podpowiem tylko, że mieszek gałki zmiany biegów oraz rączka ręcznego w M-Pakiecie też są inne, niż w wersji seryjnej.

 

Tak wiem :) Musiałem mieszek delikatnie przerobić żeby gałkę założyć . Spokojnie ogarnie się temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze listwy M na wewnętrzne części progów, aby ładnie wyglądało po otwarciu drzwi :D

 

Wszystko w swoim czasie :)


======


Troszkę z opóźnieniem ale co tam :)


Dostała nowe blachy :)


DSC-0076.jpg


+ bonusik nowy garażyk który jest na wykończeniu :cool2:


DSC-0077.jpg


Wpadły również nowe opony wybór padł na Barum Polaris 5 :)

E90 kupiona na letnich ale opony maskara , brak bieżnika . Przy powrocie od Vito powyżej 100 km/h było czuć mega drganie autem . Nic , mówie pewnie od opon te drgania :duh: Przy wymianie opon z tyłu okazało się że są dystanse ( jeśli to można tak nazwać ) . Zrobię zdjęcie i wrzucę tu wam :jawdrop:


Po zmianie opon , wymianie wszystkich wentyli i wyrzuceniu tych dystansów jest wszystko dobrze :D Wpadły również nowe śruby , lepiej dmuchać na zimne .


DSC-0080.jpg


DSC-0081.jpg


DSC-0082.jpg


Wspomniane dystanse :roll:


DSC-0124.jpg


DSC-0125.jpg


Zmiana wszystkich lampek na białe LED :) Zdjęcia mam ale przed wymianą gałki od biegów :)


DSC-0083.jpg


Jutro Black Friday więc planuję małe zakupy :D


Pozdrawiam

Edytowane przez Gesiu_15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odpalam Twój temat a tam moje zimówki... :lol:


Fajny lifcik. Zmiany wewnątrz na duży plus. :)

 

Dzięks :) Ukradłem ci zimówki :mrgreen: Jak się sprawują u Ciebie ?

 

Fotele wymień jak najszybciej bo moim zdaniem na tych nie da się jeździć... po za tym fajne auto :cool2:

 

Spokojnie szukam i nic ciekawego :)


Wpadło troszkę kosmetyków lubianych i sprawdzonych i troszkę nowości :) Zakupiłem również troszkę różnych padów , BP 75 mm do Kraussa :)


DSC-02837.jpg


DSC-02838.jpg


DSC-02839.jpg


DSC-02842.jpg

Edytowane przez Gesiu_15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że trafiła w dobre miejsce. Bardzo ładna sztuka! A jak wpadnie m-pak i fotele sporty w skórze to już w ogóle będzie miodzio :wink: Celujesz w elektryki czy manuale?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kosmetyków to nawet kobiety nie mają :mrgreen: :mrgreen: Konkretne podejście do tematu :cool2:

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Come back :D


Po krótkiej przerwie wracamy , dużo spraw , Święta brak czasu na dodanie czegokolwiek ;)


Spadło troszkę śniegu więc trzeba było zrobić kilka zdjęć :D


DSC-0106.jpg


DSC-0107.jpg


DSC-0108.jpg


Po zakupie nie robiłem serwisu olejowego więc przyszedł czas :) Olej z Motula + Filtry Knecht :) Wymianę zrobiłem w Marco-Service w Kielcach . Po dokładnym sprawdzeniu silnik suchy , zawias w porządku prócz amorów które są w nie najlepszym stanie , ogółem nie było się do czego doczepić :cool2:


DSC-0109.jpg


DSC-0110.jpg


DSC-0111.jpg


Umówiony byłem na przyciemnienie szyb (nareszcie :mrgreen: ) . Zrobiłem to również w Kielcach . Postanowiłem przyciemnić 50 % przód a tył 80 % :cool2:


Przed przyciemnieniem opłukałem Bmw z błota .


DSC-0112.jpg


DSC-0113.jpg


DSC-0114.jpg


DSC-0115.jpg


DSC-0116.jpg


DSC-0117.jpg


DSC-0118.jpg


Po przyciemnieniu jest duuużo lepiej :cool2: Jak będzie piękna pogoda to zrobię ładne zdjęcia :8)


DSC-0119.jpg


DSC-0120.jpg


DSC-0121.jpg


Problem znany w E90 czyli wentylator . Nasmarowane , wyczyszczone działa .


DSC-0122.jpg]


DSC-0123.jpg


Nastały mrozy -13 st więc chciałem sprawdzić termostaty . Po przejechaniu ~ 17 km temp jest prawidłowa , trzyma 90st :)


DSC-0126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ehh cisza w temacie :cry:


Szukam koła na lato ;)


Na razie mam dwa typy pierwszy Styling znany i częsty w e90 to 193 ;)


Drugie felgi które mi się mega podobają to Style 230 19 cali Przód 8x19 IS 37 Tył 9x19 IS 39 , 225/35 przód i 255/30 tył :)


Co sądzicie o stylingu 230 ? Auto przy większych prędkościach nie będzie pływać po drodze ?


Korci mnie 19 cali ale jak mam jeździć sporo w trasę Polska-Austria to nie wiem czy lepszym wyborem będzie 193 18cali :)


attachment.php?s=0a1dfc5d67f372eff01f50003650f7ee&attachmentid=350928&d=1266589224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie styling 193 to najładniejsze koło do E90 zaraz po 313 :D Styling 230 fajnie wygląda, ale moim zdaniem tak średnio pasuje do E90, tym bardziej do LCI, może dlatego że ramiona są delikatne, a nie mocno zarysowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.