Skocz do zawartości

BMW E90 330d M-Pakiet "Zaciski F30 4-tłok/ Styling 193"


mac1ej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;)


Ponad miesiąc temu zostałem właścicielem tego wyjątkowego egzemplarza BMW E90 330d. Gdy zacząłem się rozglądać za następcą mojego E60 wiedziałem że musi to być 3.0d z automatyczną skrzynią biegów, na celowniku miałem E92, ale nawet w budżecie do 50 tyś zł było ciężko o coś zadbanego w m-pakiecie. Gdy w czwartek wieczorem ujrzałem ogłoszenie na forum tego egzemplarza, wiedziałem że muszę go zobaczyć, mimo że to sedan :) W sobotę pojechaliśmy obejrzeć auto do Krakowa i po bardzo przyjemnych oględzinach (Pozdrowienia dla Pana Michała), BMW zostało kupione. Jak na razie auto spisuję się bardzo dobrze i jestem z niego bardzo zadowolony. Wyposażenie jest bogate, jedyne czego mi brakuje to uchwytów na kubki i lepszego audio, ale nie można mieć wszystkiego :D


Pierwszy serwis wykonałem w sobotę (172 700 km), wymieniłem olej (MOTUL) oraz filtry (KNECHT). Do końca roku zostanie mi jeszcze wymienić przednie klocki hamulcowe. Zakupiłem również do auta opony zimowe BRIDGESTONE RFT i jestem na etapie poszukiwań felg aluminiowych. Jeżeli chodzi o modyfikacje to nie będzie ich za wiele, dosyć szybko wpadły oryginalne tylne lampy BLACKLINE. W planie jest lepsze audio i jakaś delikatna mapa. Cieszę się, że na miejscu jest DPF i jak na razie wszystko z nim okej :)


Ogólnie jestem bardzo zauroczonym autem, uwielbiam prowadzenie E90 czego brakowało mi w E60. W trójeczce czuję się jak w domu :) Szczególnie w tak dobrze zadbanym wnętrzu.


Moim celem jest dbać o auto najbardziej jak będę mógł, bo wiem, że egzemplarzy z taką historią to za wiele nie ma.


L801A - National version Germany

P337A - M Sports package

P7R7A - Innovation package

P7RSA - Package Comfort

S1CAA - Selection of COP relevant vehicles

S205A - Automatic transmission

S249A - Multifunction f steering wheel

S2MEA - BMW alloy wheel, M double spoke 194

S321A - Exterior parts in vehicle color

S322A - Comfort access

S423A - Floor mats, velours

S428A - Warning triangle and first aid kit

S430A - Interior/outside mirror with auto dip

S431A - Interior mirror with automatic-dip

S465A - Through-loading system

S481A - Sports seat

S494A - Seat heating driver/passenger

S497A - Centre armrest, rear

S4ACA - Fine wood trim poplar grain

S4AEA - Armrest front, retractable

S4UAA - Partially electric seat adjustment

S502A - Headlight cleaning system

S508A - Park Distance Control (PDC)

S520A - Fog lights

S521A - Rain sensor

S522A - Xenon Light

S524A - Adaptive Headlights

S534A - Automatic air conditioning

S544A - Cruise control with brake function

S548A - Kilometer-calibrated speedometer

S5ACA - High-beam assistant

S609A - Navigation system Professional

S612A - BMW Assist

S620A - Voice control

S633A - Preparation, mobile phone, Business

S6AAA - BMW TeleServices

S704A - M Sports suspension

S710A - M leather steering wheel

S715A - M Aerodynamics package

S760A - High gloss shadow line

S761A - Individual sunshade glazing

S775A - Headlining anthracite

S818A - Battery master switch

S851A - Language version German

S863A - Retailer Directory Europe

S879A - On-board vehicle literature German

S8SPA - Control unit COP


Tak to jest ten egzemplarz :)

44896120691_7a2df6cd04.jpg


W drodze z Krakowa do domu. W tle moje byłe E60.

44845854842_f5430e2b44_z.jpg

31022847008_cf72b04eab_z.jpg

44845854032_ab69806e6b_z.jpg

44896124051_8b474ee8b0_z.jpg


Zmiana tylnych lamp na BLACKLINE

44896123041_7a1933ab1e_z.jpg

44845851352_b354898da6_z.jpg

44896121651_a35ac29f96_z.jpg

31022839828_b15d92bed2_z.jpg

44845848852_d71df80db6_z.jpg

31625580048_20d6de164b_z.jpg

45447125492_9ec3e220ed_z.jpg

45447123932_faa6e2dbd4_z.jpg

31625576588_34aa2609a3_z.jpg

44772874504_694fd8b43e_z.jpg

31625578328_8ec31d1d83_z.jpg

Edytowane przez mac1ej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku nowy samochód. :) Szybko zmieniasz. Fajnie że cały czas BMW i fajnie że powrót do 3.

Zgadza się, szybko mi się nudzą, ale zawsze kasę muszę wsadzić a później stracić, dlatego mam nadzieje, że to auto zostanie u mnie na dłużej :D

Piękne auto, gratulacje.

Dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mnie by dobijało szukanie co roku auta wartego zakupu. Ostatnie poszukiwania jedynki trwały prawie rok i nie była ona idealna. Kupując raz w roku, po kupnie musiałbym szukać następnego:) Fajne autko. Rozkoduj VIN, lubie patrzeć co ma na wyposażeniu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego postu dodałem rozkodowane wyposażenie ;) Zgadza się, że jest to dosyć męczące. Jak sprzedałem E91 to miałem zamiar kupić E92. Było ciężko w moim budżecie, a trafiła się opcja kupna pewnego E60. Brakowało mi prowadzenia trójki dlatego wróciłem po roku do E90. Wiedziałem, że nie będzie lekko znaleźć coś sensownego, a korzystając z możliwości zakupu auta przed sprzedażą "piątki", nabyłem ten egzemplarz :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaj relację po sezonie z tych zimówek Bridgestone. Ja kupiłem teraz nowe Nokian WR A4 18 cali nie RFT i też będę testował.

Nie ma problemu po zimie coś postaram się o nich napisać :wink:

 

Widzę, że auto z pewnego źródła. Fajny egzemplarz ci się trafił :cool2:

Wiem, dziękuję :D

 

Ładne auto ;) Te dekory w środku mi nie pasują :? Jakieś plany ? :D

Powoli przygotowuje się do zimy. Opony kupiłem miesiąc temu, a felgi przyjechały do mnie w piątek, wzór z F10 w dobrym stanie za nieduże pieniądze. W sobotę byłem na podniesieniu mocy, w serii auto wypluło 231 KM i 512 Nm więc bardzo ładnie. Po bezpiecznej modyfikacji auto aktualnie ma 280 KM i 620 Nm. Różnica jest spora :D Muszę dobrze obserwować prędkościomierz :8) Jakiś grubszych modów nie planuje, może na wiosnę wpadnie jakieś lepsze audio. Nie jestem zwolennikiem "drewna", ale tutaj nawet mnie się podoba :) Najbardziej zależy mi na bezawaryjnej jeździe i utrzymaniu go w jak najlepszym stanie :D


44293095304_bc8ed938ba.jpg


Koleżanki z podwórka :)

31139884218_83e826d035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciesze się, że się sprawuje :) z mojej perspektywy sprzedaż również przebiegała bardzo przyjemnie :)

Widzę, że parametry przed programem miała fabryczne, a nawet ciut lepsze (moment) :D teraz musi jeździć jeszcze lepiej...

Lampy blackline wyglądają naprawdę dobrze, ja nie zmieniałem bo chciałem zachować oryginał. Też nie jestem zwolennikiem drewna, ale na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Fajnie że trafiła w dobre ręce :cool2:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że się sprawuje :) z mojej perspektywy sprzedaż również przebiegała bardzo przyjemnie :)

Widzę, że parametry przed programem miała fabryczne, a nawet ciut lepsze (moment) :D teraz musi jeździć jeszcze lepiej...

Lampy blackline wyglądają naprawdę dobrze, ja nie zmieniałem bo chciałem zachować oryginał. Też nie jestem zwolennikiem drewna, ale na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Fajnie że trafiła w dobre ręce :cool2:

pozdrawiam

Dziękuje za miłe słowo :D Pozdrawiam :wink:


Wczoraj założyłem zimówki a dzisiaj spadł pierwszy śnieg. Idealne wyczucie czasu :D Jak na budżetowe koło to jest całkiem nieźle :8)


45889817052_fe115829e2_z.jpg

45889815952_6590773fa0_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak na setup zimowy nie jest źle :cool2: Widziałem na fb fotki że w Lublinie śnieg sypie , nie ma co się dziwić już pora :D
Fajnie świeżo wygląda na tym zimowym setupie! :8)

Też tak myślę, że jak na zimę to jest okej :D


W ostatnim czasie zauważyłem, że auto dłużej w środku się nagrzewa, więc podpiąłem komputer i maksymalna temperatura jaką uzyskiwał płyn chłodniczy to było 70 stopni. Więc kupiłem nowe termostaty. Główny oryginalny, a od EGR oryginał ze spiłowanym znaczkiem w innym opakowaniu :mrgreen: Braki płynu uzupełniłem standardowo płynem do chłodnic PRESTONE.


44411407450_0aee78f5d5.jpg

45315567095_b49713006f.jpg


Z racji panującej już aury postanowiłem wymienić dywaniki na kupione dwa miesiące temu oryginalne gumowe. Jak przyszły to tylko zerknąłem czy wszystkie są i odłożyłem na półkę. Po dwóch miesiącach, dopiero jak postanowiłem je włożyć do auta, zorientowałem się że przednie mam dwa prawe :mad2: Jeden pasażera a drugi kierowcy tylko, że od anglika :duh: Na szczęście mimo że minęło dwa miesiące od zakupu, bez problemu pomylony dywanik został wymieniony :D :D


45315568225_cb2d74792d.jpg

45315567665_7a50225dba.jpg

45504607464_8fef4f8975.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo ładna sztuka, gratuluję zakupu!!

Osobiście w serii E9* uznaję taką kolejność ze względu na wygląd:

E93-->E92-->E90-->E91


Mając do wyboru zajechanego szrota E92 czy nawet E93, zdecydowanie wybrałbym Twój egzemplarz mimo że (moim skromnym zdaniem) sedan E90 do najpiękniejszych nie należy! W tej konfiguracji, z tym silnikiem i z "automatem" to jest prawdziwa perełka!


Do tego piękne, jasne wnętrze i nienagannie utrzymana skóra, zazdroszczę! No i te tylne lampy - mega dobrze wyglądają, o wiele lepiej niż seria, czyli to co w E90 i E91 najmniej mi się podoba... Zmiana na wielki PLUS!


Powodzenia przy dalszych modach i bezawaryjności!


Btw, jak u Cb wygląda spalanie, przed i po modyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jej kupić na zimę gumowe beżowe, ale niestety wycofali z produkcji :(

Szkoda, że wycofali :( Myślałem o zamiennikach beżowych, ale jednak co oryginał to oryginał :8)

 

Co oryginalne dywaniki, to oryginalne :cool2:

Potwierdzam :D

 

Bardzo ładna sztuka, gratuluję zakupu!!

Osobiście w serii E9* uznaję taką kolejność ze względu na wygląd:

E93-->E92-->E90-->E91


Mając do wyboru zajechanego szrota E92 czy nawet E93, zdecydowanie wybrałbym Twój egzemplarz mimo że (moim skromnym zdaniem) sedan E90 do najpiękniejszych nie należy! W tej konfiguracji, z tym silnikiem i z "automatem" to jest prawdziwa perełka!


Do tego piękne, jasne wnętrze i nienagannie utrzymana skóra, zazdroszczę! No i te tylne lampy - mega dobrze wyglądają, o wiele lepiej niż seria, czyli to co w E90 i E91 najmniej mi się podoba... Zmiana na wielki PLUS!


Powodzenia przy dalszych modach i bezawaryjności!


Btw, jak u Cb wygląda spalanie, przed i po modyfikacji?

 

Dziękuję Ci za dobre słowo :D Od zawsze po głowie chodziła mi E92, ale żeby kupić kupić w takiej konfiguracji i stanie jak moja E90 to niestety ciężkie pieniądze trzeba dać, a szroty nigdy mnie nie interesowały :) Ani trochę nie żałuję, że kupiłem ten egzemplarz. Jak dla mnie pre LCI E90 w M-Pakiecie ma coś w sobie :8)

Nie zauważyłem zmiany w spalaniu ani na plus, ani na minus. W zależności od dynamiki jazdy / korków w mieście, waha się w okolicy 10 - 11l.


Od początku słyszałem pogwizdywanie wentylatora, ale nie mogłem się zmobilizować do przesmarowania. W ostatnim czasie jak zaczął już głośniej pracować to w końcu go zdemontowałem i przesmarowałem. Teraz pracuje elegancko :mrgreen:

31633207987_2f5c083ca4_z.jpg


Na deser auto pod pierzynką.

32700471698_7efee0d802_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładniej sobie obejrzałem zdjęcia wnętrza Twojej fury i zastanawia mnie dlaczego przy jasnym wnętrzu pasy są czarne :) Rączka i mieszek ręcznego tak samo...

Czy to taka kolorystyka związana z m-pakietem?

Rzuciło mi się to w oczy bo w swojej przy takiej samej kolorystyce wnętrza w/w elementy są szare, jak reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od ostatniej aktualizacji niewiele się zmieniło, standardowa eksploatacja ;) Wpadł zestaw nowych tarcz, klocków, sprężynek i czujnik na przód. Stare tarcze nie wyglądały źle, ale uznałem co nowe to nowe i nie bawiłem się w toczenie :D W międzyczasie padł mi prawy spryskiwacz lampy, więc kupiłem nowy oryginał. Dotychczasowy był z 2016 roku, więc całkiem szybko się zepsuł.


47448229421_8354a58f6d_z.jpg

47395356442_4710fa8651_z.jpg


W ostatnim czasie zrobiłem w schowku oddzielne zasilanie pod wideorejestrator, gdyż denerwował mnie idący przez pół auta przewód. Teraz jest wszystko elegancko schowane :D


40482365973_3ebfbde32b_z.jpg


Na pożegnanie zimy takie zdjęcie z zimowego wyjazdu :D


47448230691_e5847de014_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie zrobiłem w schowku oddzielne zasilanie pod wideorejestrator, gdyż denerwował mnie idący przez pół auta przewód. Teraz jest wszystko elegancko schowane

 

Dokładnie taki sam patent zrobiłem u siebie. Masz zrobiony by-pass od bezpiecznika zapalniczki? Ja jeszcze wrzuciłem USB do ładowania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.