Skocz do zawartości

E90 320d@Alpina D3 Monaco Blau M-pakiet lci 1-wł.


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

F30 na 100% nie będzie. Mamy także 2x F34 które nie przypadły mi do gustu wyciszeniem, prowadzeniem i ogólnie jakością. Czytam także często dział o F30 u nas na forum i widzę, że wszyscy podzielają moją opinię czyli takie auto ni w pyte ni w oko nie wiedomo po co. Przez 1 dzień miałem B47 20d i miałem wrażanie, że bardziej buczy i jest bardziej traktorowate od M47 także poczekamy aż ceny G20 spadną i wtedy coś się weźmie z serii G. Oglądając test serii G także dużo ludzi się wypowiada w taki sposób iż to właśnie seria G powinna zastąpić E a nie F.


Było sporo przymierzania się do F 328i czy 320i ale no zupełnie inna liga i auto o klase niżej w porównaniu do E90 - to jest moja opinia i nie każdy musi się z nią zgodzić. WIadomo F troche świeższe ale nawet bok czy tył podobny. Ostatnio parkowałem obok F30 i jak spojrzałem na drzwi czy klamki to miałem wrażenie, że to ten sam element


Póki co z M pakietem LCI i dokładkami karbonowymi wygląda bardzo młodo a wnętrze jest proste i nie nudzi się wcale. Ciężko będzie przebić je czymś nowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może zamiast R4 weź R6 skoro jest niedosyt? Ja kiedys przez chwile tylko moze 2msc jezdzilem e91 320d to jest przepaść.

Kup 335i/340i albo 335d w fajnej wersji to zmienisz zdanie co do serii F , mi tam auto się nie nudzi ;) właśnie wrociłem z 3dniowej wycieczki 900km i srednie spalanie 8l ,kiedy trzeba jest sie czym pobawić ,a i nie jeden kierowca zwraca uwage na auto , nie powiedziałbym że każda F30 jest "byle jaka czy nudna" :mrgreen:

na 3 lata nowsze g20 320d nie zamieniłbym się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Lekki mały update:


Okazało się, że mam mały wycisz z chłodnicy i musiałem kupić nową. Nie chciałem używki wiec szukałem jakiegoś dobrego zamiennika, znalazłem koyorad po 400zl ale mówię zobaczę używki. Była jedna dziwnie czysta jak nowa oryginalna BMW z data produkcji 2018. Zakupiłem za 120zl jak przyszła to wyglądała jak nie używana, kupiłem także nowy korek z uszczelką


Update 2 zdecydujcie sami i zobaczcie, moim zdaniem super. Wgl nie rzuca się w oczy i nic nie widać żeby było cokolwiek robione w jakikolwiek sposób. Jest schludnie i prosto bez agro tjunum. Na średnim podświetleniu idealnie się komponuje, na max podswietleniu trochę za bardzo swieci. Ustawiłem na jedna grepsie poniżej 50%. Montaż bardzo prosty, więcej było z tym aby światłowód idealnie ułożyć, można regulować jego wysunięcie spod listwy drewnianej aby był widoczny cały i wtedy mamy efekt grubego podświetlenia lub schować jak u mnie aby było minimalnie


d5cwdKu.jpg


SEu2Fc3.jpg


Lwr9x59.jpg


fqdsFZe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj doszła paczka prosto z Alpiny dzięki koledze z forum KKX :D


Nowy przewód olejowy turbo - oryginalny 20d jest trochę inny

Nowy przewód termostatu - oryginalny jest zupełnie inny i nie pasuje

Nowy spływ oleju do miski - oryginalny nie pasuje


Co najśmieszniejsze to to, że w Alpinie jest taniej niż oryginalne BMW


9D104CC9-5054-4C54-BF87-73D4AB032C08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przyznam, że ta listwa led wygląda ciekawie. :) Rozumiem, że podświetlenie jest uruchamiane w momencie uruchomienia świateł mijania? Wrzucisz zdjęcie jak to wygląda jak listwa nie świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie swieci to tego nie widać dopóki nie weźmiesz głowy mocno na dół i nie zajrzysz. Dość mocno schowałem te listwę tak właśnie aby nie była widoczna wcale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nocy wygląda bardzo fajnie i póki co każy mi mówi, że pasuje do auta i nie jest na siłe. Idealnie się zgrywa z podświetleniem plus regulacja podświetlenia listwy jest połączona razem z regulacją podświetlenia zegarów i całej reszty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nocy wygląda bardzo fajnie i póki co każy mi mówi, że pasuje do auta i nie jest na siłe. Idealnie się zgrywa z podświetleniem plus regulacja podświetlenia listwy jest połączona razem z regulacją podświetlenia zegarów i całej reszty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień :mrgreen: ........ ale nocą listwa zdecydowanie nadrabia :8) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak widać trochę nowości wpadło. Co ciekawe poduszki lemfordera dostałem ori bmw z zamazanym logo a druga była poduszka swag i była oni bez zamazanego loga :D Pompa wody od automatu z metalowym wirnikiem od SKF czy SFK już nie pamiętam. Stwierdziłem, że wole dopłacić te 30zł żeby był metalowy wirnik



- nowa pompa wody (wzmocniona z metalowym wirnikiem)

- nowa uszczelka pompy wody

- regeneracja dodatkowej pompy wody

- nowy płyn chłodniczy

- nowy termostat główny (Behr)

- nowy termostat egr (Behr)

- nowe poduszki silnika (oryginał)

- nowa uszczelka podstawy filtra oleju

- nowa uszczelka vacum

- nowy filtr powietrza

- nowy docisk wraz ze sprzęgłem łapa i łożyskiem (LUK)

- nowy waż turbo (Oryginał Alpina)

- nowy waż termostat/chłodnica (oryginał alpina)

- nowy waż spływu oleju turbo (oryginał alpina)

- olej

- filtr oleju

- nowy przewód masowy


Do tego jakieś nowe obejmy duperele i inne drobnostki.



oWyMdeI.jpg


1be13LL.jpg


JwmNeku.jpg


RKW8q1K.jpg


1qSMaMP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała rzecz a cieszy. Kupiłem wszystkie poduszki/gumki do wszystkich osłon silnika. W aso kosztowały jakieś grosze a denerwował mnie luz na jednej z nich i lekko klekotała. Dodatkowo nowe śruby i nowy odbijak do paliwa. Razem coś około 100zl


35-C992-DE-A252-4-FE7-A68-A-7-DB587-BE987-F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.