Skocz do zawartości

[E91] BMW 320d czarny turas. Eibach pro kit


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Taki mały up na szybko jak będę miał więcej czasu to wstawię więcej fotek.

Wpadły 18 styling 94 et24 + tył dystans 15mm przód jest ok. Auto jak zawsze brudne hahah ale ciagle w ruchu niebawem wstawie fotki czyściutkiej. Kolejne mody to fotele sporty czarna skóra.

Osobiście bardzo mi się podoba jak felgi się spasowaly na e91.


b1f835ac8acc51a8e8792c529dd901f3.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Patryksob14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie nie rrc. Jeśli lakier na fele za jest jakosciowy bierz tenzi alux. Nie krwawi tylko robi robote. Jeśli masz biedny lakier to faktycznie kwasy organiczne oszczędza to trochę. Carpro albo może albl z budżetowek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopaki mam taki mały problem dokładniej chodzi o zawieszenie. Nie wiem czy po prostu sprężyny się tak ułożyły ale sprawa wyglada tak ze przód lewa i prawa ma równe 65cm od „ziemi” do nadkola, natomiast tył zaznaczę przy rezerwie lewa 63,5cm prawa 64cm wie nie ma tragedii ale w momencie zalania baku do pełna jest jeszcze niżej. Kolejna sprawa to strasznie wybija tył na nierównościach poprzecznych nie wiem jak to opisać ale generalnie przód pochłania wszystko a tył dosłownie odrywa się od asfaltu. Tak jakby zawieszenie się składało.

Nie wiem czy te sprężyny są za miękkie na tył, myślałem już założenie serii bo strasznie uporczywe to jest. Dodam ze amorki są ok, może siedzi za nisko i amorek po prostu nie ma jak pochłonąć tej akumulacji energii i wyrzuca tył w powietrze.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up. Wsadziłem seryjne sprężyny teraz tył L i P równe 66cm czyli cm wyżej niż przód, efekt: auta już nie wybija na nierównościach, jest dużo stabilniej co do prowadzenia auta nie odczuwam różnicy na tyle między eibach pro kit a serią natomiast przód od eibacha jest sztywniejszy niż seryjne. Co do tylu można odnieść wrażenie ze prokit jest miększy niż seria. Nie wiem jak to się ma do tego bo mam sprężyny o oznaczeniu F3 nie znalazłem w internecie informacji odnoście ich twardości. Ogółem zostawię tak jak jest, chyba ze macie jakieś godne polecenia podkładki pod sprężyny bo czytałem o tych gumach z Allegro i raczej nic pozytywnego z nich nie wynika.


Kolejna sprawa która od dwóch dni mi dokucza to rzucanie silnikiem na wolnych obrotach z włączona klimatyzacja, po wyłączeniu klimy jest spokój. Pierwsza diagnoza to przepływka, ale tak silnik ma moc nie kopci ładnie wstaje, spalanie normalne jednak ze po odpieciu przepływki cisza silnik chodzi równo a dodatkowo odczuwalnie ciszej. Zrobiłem pomiar głośności co prawda telefonem ale są 3db różnicy. Korekcje wtrysków +0.5, +0.4, -0.4, -0.9mg. Spotkaliście się z takim czymś, nie chce kupować w ciemno przepływomierza bo nie jest tani. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba zobaczyć co przepływomierz pokazuje na livedata, zdjąć pasek z koła klimatyzacji i odpalić a/c bez tego żeby wykluczyć koło pasowe i łożysko sprężarki (jeżeli problem dalej będzie), warto też wyjąć i wyczyścić styki z tyłu panelu klimatronika bo regularnie są z nimi jaja. To może być sporo różnych rzeczy wbrew pozorom, łącznie z elektryką auta.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aaben, myślisz ze koło pasowe mogłoby mieć na to wpływ ? Dzieje się tak tylko gdy jest ciepło tak powyżej 10* silnik kuleje aż czuć ze szarpie budą, co do korekcji -0.9 może oznaczać ze wtrysk niedomaga ?


Up zmierzone na zimnym silniku. Przepływka przez chwile zawyżała o jakieś 150-200 czyli zadane było ~350 a mierzyła ~500-550, i co gorsza już chyba znalazł się winowajca na 4 cylu wtrysk daje +2 na 3cim -1 a 1szy i 2gi granice 0,5 jak to rozumieć



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij klapę gaszaca jeśli się poprawi to masz odpowiedź... dość częsta usterka w 3.0d rzadsza w 2.0d Ale polecam sprobowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na pewno jutro to sprawdzę, kupiłem także preparat do czyszczenia układu wtryskowego liquy moly spulung i w najbliższym czasie zastosuje. Zastanawiam się czy wlać to na rezerwę czy bawić się w układ zamknięty.


Up.

Odpięcie klapy nic nie daje silnik pracuje tam samo. Zalałem dziś środek do czyszczenia wtrysków na rezerwę, zrobiłem dynamicznie 50km i efekt jest taki.

Silnik pracuje ciszej może nie ciszej tylko bardziej miękko, pracuje równiej. Po korektach widać ze wtrysk 4 dalej ma +2 mg natomiast pierwszy i drugi po -1 i -1,43 gdzie wcześniej miały w granicy -0,5.

Jak myślicie winny jest wtrysk 4 ? Przejmować się czy jeździć aż zdechnie całkiem bo szczerze mówiąc odpala ładnie, nie kopci czasem tylko przyfaluje na obrotach. Przy najbliższym serwisie wymienię filtr paliwa po płukance.

Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze mało czasu żeby coś uzupełnić niestety. W najbliższym czasie walka z wtryskiem. W między czasie zdjęcia które miałem dawno dodać.

8f1b402a8ecaeaad60d87bc6b2db5e8f.jpg


Dodatkowo zakodowane kierunki US.


f1c1ffb383c783ca4176b639cc6dc0f1.jpg


72d7daed1d9e4c642a704e2143e886ba.jpg

bd5108485289af8d431eac1ee20063ac.jpg



Zrobiłem również oświetlenie ambient wnętrza jeszcze co prawda nie dokończone ale efekt fajny


65ff9df2a040d8346a99930ef6776a4a.jpg


49f0888e74e5b045b029fad49af01e51.jpg


Muszę jeszcze dorzucić pasek na tunel i zrobić delikatne oświetlenie na nogi.


Zrobiłem tez test przyspieszenia 2gi bieg 1300rpm około 20km/h but w podłogę i 100km/h po 7s może jakby gwałtownie startował z 1szego biegu to było by lepiej


Jeszcze bym zapomniał ostatnio taka niespodzianka, byłem przekonany ze pękł mi wahacz haha 20 min z nim walczyłem


323bad572f890fe9149f8c1f55e3dca0.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ambient w f30 i mam w e65 to sluzy delikatnemu oświetleniu podłokietników, okolicy drążka, schowka... nie jest po to by waliło po oczach wg mnie powinienes to relokować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po nieobecności


W wolnym czasie wymieniłem koło pasowe paski i obie rolki. Stare koło było już w polowe zerwane i buczało.

141d0615dbee89c4255aecbe1776f0ed.jpg


a3cc7962fb62e0f87431ca8ee3ca0cfb.jpg



I co dziwniejsze po wymianie koła korekcje wtrysków wróciły do normy, nie wiem czy to mogło mieć jakiś związek. Co myślicie ?


14a9071e909788eee3e0c2bad7acf827.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Główną przyczyną dla której sterownik wprowadza korekcje na wtryskiwaczach jest płynność pracy silnika, którą mierzy za pomocą czujnika obrotów wału korbowego. Być może zużyte koło wprowadzało drgania które sterownik utożsamiał z nierówną pracą układu korbowego.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki aaben!

Ucieszyło mnie to korekcje sprawdzane przy temperaturze silnika 87,5c chodzi teraz równiutko. Tylko niepotrzebnie kupiłem wtrysk hahah no ale mniejsza. Zobaczymy jak długo wytrzyma to koło pasowe.


Powili przymierzam się do mpaku na tył


Spotkał się ktoś z błędem 4bd7? Opisany jest w ista jako „poduszka silnika włączenie” dziś przy wymianie koła patrzyłem to mam zwykle poduszki bez żadnych wężyków.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.