Skocz do zawartości

[E90] 335d LCI


aaben

Rekomendowane odpowiedzi

Silikonowe... papa one mówią od dpf nie od turbin..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Przyszła paczka od skośnookich przyjaciół z modułem skrętu. Hmmm, ciekawe, nie chciało się nawet zmienić nalepek... :mrgreen:


X2TVlDS.jpg

OM4xxyg.jpg


Moduł nie jest jednak pokryty lakierem, więc różnica jest. Grunt, że błąd po skasowaniu się nie pojawia, a lampy działają jak trzeba. :cool2:

r1eeFmJ.jpg


No i mały serwis w 335d u brata, na szczęście to nie ja musiałem kręcić te śrubki. Padło duże turbo.

4xOA4QN.jpg

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Samokonserwacja wydechu i podwozia :)


Co do skrętnych świateł to moduł zakodował się normalnie i wszystko działa. Może jak mnie najdzie wena to kupię lakier zabezpieczający do elektroniki i to polakieruję, ale woda leci po wtyczce i wątpię że to dużo pomoże.


Auto jeździ super i właśnie wróciłem z 20 km przejażdżki bez celu. :norty:

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj coś z bardziej praktycznej strony, zwłaszcza dla właścicieli poliftów.


Zima zima, i taki widok :|

K4es2Md.jpg

Niektórzy mogą nawet nie wiedzieć od czego są te dziury. Są to punkty mocowania dodatkowej pompy wody, która była w przedliftach (funkcja REST klimatronika). BMW wywaliło tę pompkę, a dziury... zostawiło. A są to dziury w nadkolu, przez które leci cały syf drogowy i odkłada się na podłużnicy jak na zdjęciu powyżej.


Pomierzyłem je i zrobiłem proste modele 3D, które po wydrukowaniu wyglądają tak:

M3880UO.jpg

Są to prototypy zaślepek, bo otwory mają dość skomplikowany kształt.


Pasują tak:

LbUMHYV.jpg

Jak widać nie są jeszcze idealne, ale właśnie wprowadzam poprawki i będę robił kolejny druk 3D.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sobie głowę dał uciąć że można taka zaslepęk kupić w aso... Chyba z serii 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szczerze to jeszcze nigdzie nie udało mi się znaleźć tych zaślepek. Wątpię też żeby BMW montowało takie coś w serii 1, a droższą serię 3 wypuszczało z dziurami, choć wolałbym się pozytywnie zaskoczyć. Na zdjęciu aditonie widać po prostu jak wyglądają gumki od zamontowanej pompy wody. O rozwiązaniu z tymi gumkami nawet nie myślałem dlatego że zajmują one może połowę powierzchni otworów, a ja chcę to całkowicie zaślepić.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w galeriach e87 tam ktoś wkładal. Albo jedz do aso niech szukaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma zaślepek tych dziur. Tu jest tak jak aaben napisał wsadzona pompka albo gumki od niej. I niestety te gumki zakrywaja połowe dziury. W mojej jedynce jest ta pompka i przez te dziury, które są w połowie zasłonięte, wpada ogrom syfu.

Jedyna opcja to albo zakleić taśmą, albo patent aaben.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Galeria - więc jest parę zdjęć w zimowym setupie dzięki wspaniałej pogodzie.


NdbixIb.jpg


G7gAuPS.jpg


pKPaZDv.jpg


sYzCvCz.jpg


I jako bonus, zdjęcie z kategorii "co to się stało się". Za pierwszą stopką i na 5 stopie wałka ssącego. Silnik M57TU, przebieg 373 tysiące na oryginalnym rozrządzie.

5zc6UXT.jpg

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj zapadła decyzja, oryginalne heble robią w tym roku wypad. Na mokrym sam czas reakcji tych 1-tłokowych pięści to dobra sekunda... Więc jeżeli ktoś ma zestaw z serii F pod tarcze 370mm przód to dajcie proszę znać.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobra propozycja. Brac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne foty, mam sentyment do 335d bo to był taki obiekt westchnień jak zobaczyłem pare lat temu 335d Mario z Żor :)

Pomysł z hamulcami dobry, ten zestaw za 3500 bym się nie zastanawiał bo cena kusząca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za miłe słowa, ten zestaw mam na oku. Na alleszrocie leży też piękny komplet z Alpiny B3 za 5k.


Vaporr zrobiłeś 335d sporo kilometrów nic dziwnego że sentyment jest. Auto super, na daily trudno o coś lepszego pod względem osiągi/spalanie zwłaszcza jeżeli trochę tych km się tłucze.


Tymczasem sfinalizowałem zestaw zaślepek:


Iy9oVCQ.jpg


64yYr4y.jpg


gLTyh2l.jpg


Mam 4 takie zestawy dla chętnych, proszę o priv kto jest zainteresowany.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło elegancko ;) Podłużnicy teraz nawet test białej rękawiczki nie będzie straszny :P Ciekawe są te dziury.. Dlaczego nie zastosowali tam jakiś zaślepek..

Moje galerie:


Jest :) BMW F30 // 335XI // BLACK

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=167&t=397494


Była :( BMW E90 // 330D // M-PAKIET

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie

Dobre rozwiązanie czarne super :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.