Skocz do zawartości

E34 nicpoń edition 530i Touring manual :D


nicpon1685051740

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem przedstawić historię oraz przyszły rozwój mojego egzemplarza e34, który będzie powstawał na nowo, praktycznie od zera, niczym Feniks. Będzie śmiech i łzy i niespodziewane zwroty akcji ;) ale od początku. Po powrocie do polski postanowiłem kupić sobie samochód, wybór był prosty bo sporo czasu już za mną chodziła myśl po e36, że muszę mieć e34 i musi to być koniecznie turas. Szukałem egzemplarza do jazdy nie do pracy, no i trafił się, w sumie pierwszy egzeplarz który oglądałem został zakupiony. Silnik igła, skrzynia w porządku, blacharsko było nienajgorzej, standardowe miejsca dla e34, czyli doły drzwi, wlew paliwa i z dwa trzy małe ogniksa korozji przy listewkach. Nie było tragedii. No i stałem się dumnym posiadaczem BMW e34 520i w automacie. Auto odpalało, jeździło i skręcało, okazało się bezwypadkowe i nigdy nie malowane, byłem mega zadowolony. Po jakimś czasie odłożyłem hajs i postanowiłem robic swapa na 2.8 bo wiedziałem, że mam niezłachany egzemplarz. Zaczęło sie szukanie silnika, skrzyni i innych potrzebnych gratów. Pomyślałem, że zostawię sobie w tedy m50 i ewentualnie póżniej ogarnę sobie jakiegoś gruza żeby polatać bokiem to się przyda. W okolicach nic nie znalazłem więc zacząłem szukać jakiegoś dawcy, rozbitka, anglika, zjedzonego przez rudą, cokolwiek byle podzespoły były ok i serducho. Dawców nie było. Jak już szukałem to od razu przejrzałem sobie ogłoszenia, dużo tego nie ma :D W tedy trafiłem na niego (jak jeździcie na majówkę do torunia albo w miarę regularnie przeglądacie ogłoszenia egzemplarz może być wam znany). Rzucał się w oczy, bardzo, na prawdę. Skręcana felga z parapetem, gleba, zielony mat, oryginalne 3.0 V8 połączone z manualną skrzynią biegów, żaden swap i w moim przedziale, który chciałem zainwestować w swojego, lacznie z blacharka i swapem. Wyszło tak, że pojechałem oglądać i kupiłem 3 litrowy driftowóz, przy okazji bycia w innym mieście chciałem jeszcze kupić pierścionek zaręczynowy mojej kobiecie i myśląc też o tym pare rzeczy umkneło mojej uwadze. Jestem kierowcą zawodowym i w tedy śmigałem po europie także jak sie domyśłacie czasu na jeżdżenie nową furą miałem niewiele, 2 dni co 2 tygodnie bo w takim systemie pracowałem. Radości i śmiechu nie było końca. Tak latał bokiem, że kumplowi aż gil wypadł na kurtkę XD Po dwóch miesiącach jeżdżenia zimą (czyli w moim wypadku 8 dni jazdy rozłożone na 2 miesiące) zaczęła wychodzić korozja w wielu miejscach. Zaintrygowany postanowiłem zdjąć wszystkie dokładki i zobaczyć co sie dokładnie tam wszedzie dzieje. Z trudem wjechałem do garażu i zacząłem wszystko zdejmować. W tedy przypomniał mi się worek piniędzy, który za niego dałem. Festiwal dziur i pianki w progach, dopatrzyłem się dodatkowo dziury przy akumulatorze. Postanowiłem otworzyć kanał. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie przy odsuwaniu desek jak ujrzałem zarzygany silnik olejem. Samochód poleciał na warsztat a ja w trase. Telefon kumpla miły nie był. Do wymiany wszystkie uszczelniacze, po drodze doszły świece, i masa drobiazgów (jak było pół silnika rozebrane chłopaki postanowili sprawdzic w jakim wszystko jest stanie i okazało się, że silnik dzwon :D). Najlepszym przykładem są oringi, które powinny być gumowe a zostały zamienione na miedziane podkładki bo pewnie akurat były na warsztacie. Ogolnie wiekszość rzeczy która miała być nowa okazała sie stara i zniszczona albo było jakieś druciarstwo. Rachunek niski nie był ale postanowiłem ratować ten egzemplarz, chce go zrobić dla siebie i jak trzeba coś zrobić to trzeba i koniec. Mechanika została ogarnięta, blacha dalej korodowała, ja za chwile zmienialem prace, pojawiła się masa innych ważniejszych wydatków i samochód sporadycznie weekendami grasował po mieście. Pojawił się na swojej pierwszej majówce z BMW w 2018. Po podróży do Torunia uświadomiłem sobie jak mało jest e34 w turasie (z moją widzieliśmy chyba z 4 egzeplarze na caly zlot łącznie z naszym) a tymbardziej w tej wersji silnika i to jeszcze z manualem. Wniosek był jeden, ratujemy i nie można pozwolić żeby został zniszczony gdzieś lecący bokiem albo żeby zgnił. Od tamtej pory od razu było mniej upalania i bardziej sie jeździło. Jednak po jakimś czasie siadł bendiks i przy wymianie zobaczyliśmy znowu olej na silniku. Przy wymianie okazało się, że elektromagnes ma otwory na śruby o milimetr za blisko środka i nie pasował. Olej gdzieś wyciekał, rozrusznik wyjęty, jeździc nie było po co żeby nie pogorszyć sprawy. Wypchneliśmy go na podwórko i tak stał ponad miesiąc. Rozrusznika nie zakładałem żeby nie korciło jeździć, był tylko przepalany z 2-3 razy. Trzeba było podjąć jakieś konkretne kroki. Efekt wyszedł taki, że moje pierwsze e34, ktore cały czas miałem i też miało być ratowane zostało ogłoszone i sprzedane żeby wziąć się konkretnie za ratowanie V8. Po miesiącu stania pod płotem okazało się, że szyba czołowa była pewnie wklejona przed sprzedażą w taki sposób żeby zamaskować rosnącą rdzę pod nią, teraz można ją odsunąc palcem od karoserii tak na 2 milimetry. Załamka. Na szczęście Pan magik blacharz oglądając go powiedział: dużo gorsze przyjeżdżają, tutaj jeszcze nie jest źle. Podbudował mnie tym strasznie. I w tym miejscu czas kończyć tą opowieść gdyż w tym momencie Nicpoń stoi na warsztacie, jest ogarniany a blacharz jest ponformowany, że niedługo się u niego pojawię. Także będę wrzucał postępy z prac na bierząco aczkolwiek pracy jest ogrom żeby było tak jak chcę.


Plany na przyszłość to zrobienie z drutowanego driftowozu samochodu do jeżdzenia, ktorego nie będę się wstydził. Czyli co trzeba ogarnąć? Wyciek oleju ale już jest ogarniane

Blacharka

Pomalowanie albo oklejenie

Wyrzucenie kubełków założenie skórek

Skompletowanie wszystkich boczkow do bagaja itp.

Zmiana dyfra na normalny ponoć w nich było przełożenie 3.23

Zmiana zawieszenia

Ogarnięcie plastików i listewek

Naprawa panoramy albo założenie szmacianego zsuwanego dachu i zrobienie elektryki do niego (to będzie jedna z ostatnich rzeczy)

Audio


A jak wszystko będzie już zrobione i pojawią się fundusze to są plany żeby wrzucać kompressor. Dziennik pokładowy będzie cały czas aktualizowany tutaj wraz ze zdjęciami. Wyznaczony termin? Do przyszłej majówki :D zobaczymy czy się uda.


Aktualne zdjęcia fury dorzucę do posta jak zjadę na weekend do domu i odbiorę go z warsztatu. Ponadto wrzucę zdjęcia albo linki z ogłoszeniem bo to wszystko jest cały czas w necie. Żeby było jeszcze śmieszniej typ od którego kupiłem samochód można powiedzieć, że reklamuje nim swoja firmę bo pomimo sprzedania go cały czas ma jego zdjęcia w swoim portfolio z "zrobionymi" samochodami przez jego firmę, także wszystko jest publiczne i odzuwam nieodpartą pokusę podzielenia się z ludzmi tym jak wygląda samochód "liść" po 9 misiącach sporadycznego używania. Do usłyszenia niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam z małą obsuwą. Zamieszczam link do ogłoszeni, które jeszcze nie zostało usunięte. Ja widziałem samochód na allegro ale tam już nie ma.

http://selectedmag.pl/gielda/pokaz-ogloszenie/?id=307

Dorzucę jeszcze zdjęcia w razie jak by ogłoszenie zniknęło.

ipGONSy.jpg

m9tmE68.jpg

UQtTZc6.jpg

dYpCYUQ.jpg

wWsmBa6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda. Aktualnie, dokładki pozdejmowane, felg też się pozbyłem bo to była szeroka stal, robię dużo kilometrów i nie chciało mi się ich dawać co chwilę do spawania. W dniu wczorajszym auto zostało wstawione do blacharza i mam czekać około miesiąca aż będzie zrobione. Jak odbiorę samochód będzie wymieniana szyba czołowa oraz trzeba będzie wstawić go na warsztat gdyż dalej gdzieś gubi olej, choć być może to tylko jeszcze ten stary, który gdzieś się osadził i jeszcze spływa bo na bagnecie poziom nie spada. Widziałem na forum, że koledzy mieli podobny problem z m60, muszę jeszcze więcej poczytać na ten temat. Mianowicie silnik jest ubrudony olejem tylko po stronie kierowcy przy alternatorze. Więcej info niebawem, do usłyszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Samochód dalej u blacharza, może dzisiaj albo na dniach podskoczę do niego zobaczyć jak praca idzie, zobaczymy jak z czasem wyjdzie. Tymczasem pojawiły się nowe fotele i kanapa. Wybór padł na pół skóry z racji odległości do przejechania przede wszystkim :P ale też tylną kanapę z wysuwanymi poddupnikami, na której bardzo mi zależało, taki mały rarytasik no i nie będą parzyć w tyłek latem.

3S4eCAv.jpg

ocdvUmd.jpg

HFSCzjl.jpg

W pakiecie były jeszcze 4 boczki jednak będzie z nich przerzucany tylko materiał na te, które mam gdyż u mnie góra deski jest czarna a od drewna w dół jasna. Całe szczęście są do uratowania. Zakupione fotele okazały się strzałem w dziesiątkę gdyż skóra nie ma dużych pęknięć ani przetarć. Trochę czyszczenia, pasty, kremu i będą jak nowe, materiał do prania i w sumie tyle. Jednak z tego wszystkiego najlepsze jest to, iż okazało się, że maty do podgrzewania foteli działają :D byłem w szoku :P Także wielkie Pozdro dla Panów z Januszkowa. Następna rzecz do ogarnięcia to sprzedanie kubełków najlepiej od razu z szelkami i kupienie za to dyfru z oryginalną szperą. Z tego zaspawanego zaczyna już wyciekać olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Byłem u blacharza w poniedziałek, numer szyby potrzebowałem. Nic nie ruszył, jednak zapowiedział, że od wtorku ostra walka, zobaczymy. Przy okazji zabrałem rozkodowany VIN to wrzucam.


====================

Vehicle information

====================

VIN: WBAHK11080GF45940

Typ code: HK11

Model: 530I TOURING (EUR)

E-F-R series: E34 2

Series: 5

Type: TOUR

Steering: LL

Doors: 5

Engine: m60/1

Displacement: 3.00

Power: 160 (217 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 237 - GRANITSILBER METALLIC

Upholstery code: 1994-01-19

Prod.date: GF45940 HK11 237 0407 5` E34


Differential lock 25%

Sport susp.+low-slung+ride-height ctrl.

Airbag for front passenger

Deleted, model lettering

Shadow-Line

Green windscreen, green shade band

ROOF RACK SYSTEM

DOUBLE COVER-SLIDING LIFTING ROOF

ROLLER BLIND, REINFORCED

Floor mats, velours

Warning triangle and first aid kit

Instrument panel in black

Armrest, front, driver/passenger

Headrests mechanically adjustable, rear

Headlight vertical aim control

On-board computer IV with remote control

Reinforced power supply

BMW BAV. CASS. III

M sports steering wheel, multifunction

National version Germany/Austria

Electric immobilizer

Omission of outer-skin preservation

Special equipment BMW Individual


====================

Individual equipment

====================


0940 Special request

M Technic LM-Schmiederad 8J/9J x17,

M5-Styling,

Bereifung 235/45 / 255/40 ZR 17


Po VINie od razu widać, że samochód od samego początku miał z*********ć :D Celem będzie zbliżyć się do VINu, dużo brakuje ale trzeba działać choć wiem, że pilota do komputera raczej nie znajdę :P Niedługo Nicpoń powinien wyjechać od blacharza także będzie wymieniana szyba czołowa oraz znalazł się kupiec na kubły, pasy i kierę także na pewno będzie kupowany dyfer i może amorki. A jak pójdzie zacnie wszystko po myśli to i audio się zrobi jakieś. Tymczasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Byłem u blacharza w poniedziałek. Robota leci grubo. Dziura w bagaju już załatana

fx4Givt.jpg

No i mam już jeden próg :D Wszystko wzmocnione żeby można było podnieść go na zwykłym lewarku

dMmaFcV.jpg

Jednak, to wiedziałem, że się ogarnie bez problemu, najważniejsze było podszybie. To już ogarnięte :D

mEjbL16.jpg

XxG7VZG.jpg

Podobno była źle wklejona a dokładnie użyty środek do tego był nie odpowiedni i okazało się, że szyba na całej swojej powierzchni trzymała w trzech miejscach. Coś podejrzewam, że wymianą szyby zajmował się poprzedni właściciel (silikonem na pewno on robił bo też było widać) gdyż jak go kupiłem nic nie ciekło ani nie odchodziła od podszybia. Poza tym pół skórki aktualnie schną po praniu, różnica jest ogromna

TYHstHh.jpg

skóra też już została wyczyszczona i ogarnięta

Ls6go8H.jpg


Koszt za naprawę już znam, nie wiem jeszcze tylko dokładnie kiedy skończy, najważniejsze, że najgorsze już jest zrobione, czyli podszybie. Szyba jutro ma przyjść i będzie czekać na koniec prac, a że wszystko jest ogarnięte i nie ma rdzoszki to będzie jeszcze rok gwarancji na szybę. Przyda się. Do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemano.Fura dalej u blacharza ale na dniach powinienem odbierać. Jutro będzie wklejana nowa szyba. A tymczasem podgląd na starą, która wklejona była minią

hUWFQew.jpg

Brak słów po prostu, blacharz mówił, że nie dawno robione, do sprzedaży wklejona na sztukę, także Manufaktura Detaling nie pozdrawiam i nie polecam.

Przy okazji okazało się, że próg kierowcy to takie samo dno jak ten od pasażera tylko dostęp gorszy bo jeszcze przewody paliwowe itp tam idą.

vH7keBy.jpg

Poza tym z tyłu przy mocowaniu wahacza z jednej i drugiej strony była skorodowana blacha, która już tam trzymała na słowo podobno. Tak się robi driftowozy i sprzedaje Panie i Panowie. Jak odbiorę to wrzucę efekty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Nicpoń wrócił już od blacharza. Dużo jeszcze przede mną ale najgorsze już za mną, mam nadzieję :P Podłoga ogarnięta i zakonserwowana cała od spodu

D8IWN2a.jpg

6D6OJgp.jpg

Przy aku i pod przekaźnikami już nie straszą dziury

QSCogWN.jpg

Wymienione zostały całe przednie błotniki bo próg jest z błotnikiem to po co rzeźbić. Progi z ocynku, zostały zakonserwowane od spodu ale jeszcze będą konserwowane bardziej po spawaniu, wewnętrzny próg został też zrobiony także teraz można bez problemu podkładać zwykły lewarek pod próg i podnosić. Blacharz określił progi jako, cytuję: k***a atom, nic teraz tego nie ruszy.

VFDA8Rc.jpg

I9cE0RQ.jpg

zztSJZM.jpg

Przy wlewie paliwa też zrobione, była tragedia. Przewód od podtlenku biedy dyndał sobie, teraz jest jak wmurowany :P

QPssRCO.jpg

Wszystkie doły drzwi też ogarnięte, wesoło podobno nie było

JzfhWON.jpg

Q6lcksy.jpg

YX4VPFU.jpg

Dziura na środku drzwi kierowcy też załatana. Bardzo mnie ciekawiło co ją spowodowało bo w drugim e34 które miałem w tym samym miejscu były już bąble i widziałem to też na innych egzemplarzach. Podobno była tam poluzowana blaszka albo sprężynka, która sobie dyndała i wytarła dziurę od lat 90.I na koniec najważniejsza rzecz, która była do zrobienia czyli całe podszybie. Wszystko wyskrobane, pospawane i pomalowane już od razu pod docelowy kolor 237-Silbergranit metallic czyli tak jak był w oryginale i nówka sztuka szyba. Żadnych odprysków, po prostu baja

IrgR54Q.jpg


9rrO4gK.jpg


Ogólnie samochód teraz wygląda co najmniej śmiesznie z tymi wszystkimi łatami i srebrnym podszybiem ale niestety jeszcze chwilę tak pojeździ bo fundusze się uszczupliły przez problemy zdrowotne a lakiernik mało niestety nie weźmie. Poza tym trzeba jeszcze kupić klapę bagażnika oraz maskę bo nie było sensu ratować ale teraz ważniejszy dyfer i zawiecha niż klapa czy maska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Trochę odgrzeję temat. mam nadzieję, że się uda :D

Co nowego u Nicponia, bo fajnie działasz i ratujesz poniekąd nietuzinkowe auto.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Siemanko. Jednak ktoś na to patrzy :P Nicpoń aktualnie niestety stoi przykryty pokrowcem pod domem i nic nie jest przy nim robione, trzeba uzbierać pieniążki na wesele. Jeszcze troche brakuje i dlatego prace stanęły na chwilę, aczkolwiek po weselichu prace znowu ruszą pełną parą i prawdopodobnie w lipcu będzie wstawiany do lakiernika, w końcu będzie jakoś wyglądał. Po interwencji lakiernika będzie już z górki. Także na dalsze postępy trzeba jeszcze chwilę poczekać ale nie zrezygnowałem z projektu i na pewno będzie wszystko wrzucane w dalszym ciągu na forum. Do usłyszenia niebawem, lipiec coraz bliżej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po dość długiej przerwie :D Graty przyjechały i na dniach montujemy wszystko aczkolwiek plany jak zwykle się pozmieniały. Główną zmianą jest zawieszenie. Zamiast serii jak miało być wpada customowy gwint od PK Coilovers no i nowe poduszki, od razu będę wymieniał tarcze i klocki na tyle i przodzie oraz tłoczki jeżeli będzie taka potrzeba a podejrzewam, że będzie. Dojdzie jeszcze wymiana dwóch tulei i można będzie jechać na przegląd i śmigać. Czekam jeszcze na koła ale w poniedziałek mają dopieru wysyłać. Wybór padł na Borbety A, przód 8 albo 9 cali (nie pamiętam) i tył 10. Jak dojadą to wrzucę foto. Jak widać na zdjęciu samochód został dzisiaj zmatowany i jutro malujemy na szary półmat, natomiast maska leci w rosta bo nie ma po co jej ratować :D Malowanie być może dupy nie będzie urywać ale wolałem kupić dobry zawias a na malowanie na pikobelo odłożę sobie kasę na spokojnie i może uda się wyrobić do majówki. Także Pany i Panewki prawdopodobnie w przyszłym tygodniu samochód będzie już jeżdżący i wyglądający :D Do usłyszenia

OXImsxj.jpg

Ps. Jutro pewnie wrzucę fotki z malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo elo. Furka Pomalowana i sobie schnie, jestem ciekawy jak to wyszło ale zobaczymy jak wyschnie, powinno być ok. Obeszło się bez zacieków :P

7v1tuMH.jpg

Jak widać warunki idealne nie były, także malowanie też nie będzie idealne ale na razie musi mi wystarczyć

t3QYF7K.jpg

iVrlDDs.jpg

R8Pg9UA.jpg

5DrbhPb.jpg

wjJSTrq.jpg

KJWU413.jpg


Prawdopodobnie w poniedziałek składamy zawiechę także do usłyszenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Serwus. Panie i Panowie, Nicpoń złożony :D Jeździ, skręca, hamuje i nawet nie ma problemu z progami zwalniającymi :D aczkolwiek nie obyło się bez problemów. Przy zmianie amorków z przodu był problem ze ściągnięciem z jednej strony piasty a z drugiej kamienia ale po pożyczeniu odpowiedniego ściągacza poszło od razu. Z tyłu nie chciała wyjść stara tuleja od amortyzatora ale po interwencji WD40 i odczekaniu 20 minut też poszło. Ogólnie nie trafiliśmy na jakieś mega skorodowane albo zapieczone śruby, aż szok, jakoś to wszystko szło choć zajęło cały dzień. Sorry ale nie mam zdjęć z całego zmieniania gratów bo nie było na to czasu :P

xhT9UTc.jpg

Na starych amorkach sprężyny z przodu były kozackie, cały trzy zwoje jak widać na foto, ciekawe z jakiego Zetora wyciągnięte :P

Ogólnie po złożeniu wszystkiego i postawieniu go na 16 calowych kołach z profilem 45 wyszła taka gleba, że miałem spory problem z wjechaniem do garażu z 2-3 centymetrowym progiem ale po zrobieniu tetrisa z desek udało się.

VUnerHD.jpg

Następnego dnia przyszły koła. Potrzebują trochę odświeżenia ale i tak chyba będę je polerował na lustro albo pójdą w rdzę żeby pasowały do maski.

Axih7AY.jpg

Pojechałem kupić opony, wybór padł na 215/50/17 na przód i 235/50/17. Nie chciałem wozu drabiniastego, dlatego wybrałem profil 50. W tedy szybko do domu, regulacja gwintu (sorry ale to jedyne zdjęcie, które mam jak jest zawias założony, nie było czasu cykać fotek)

xHmVsAw.jpg

I jak wyszło? No właśnie nie za dobrze

2ycl7nM.jpg

Okazało się, że opona jest minimalnie za szeroka i za wysoka co skutkowało tarciem opony o śruby kontrujące od gwintu. Nie zostało nic innego jak pojechać i wymienić. Także teraz są odpowiednie oponki i nie ma żadnego tarcia. Na przód wpadły opony 205/45/17 (felga 8,5 cala) a na tył 225/45/17 (felga 10 cali) i teraz jest tak jak powinno być, wozu drabiniastego nie ma a i oko lepiej cieszy :D

ONzQ0tc.jpg

Teraz jeszcze będę musiał ogarnąć nieduży dystans na tył bo handlarze widocznie rolowali nadkola jak szeroką stal wciskali i koło z tyłu jest trochę za bardzo schowane względem przodu. Wszystko ogarnięte to pomyślałem, że pojadę zrobić przegląd. I co? Takiego wała. Okazało się, że butla od gazu straciła ważność 3 lata temu (ja mam go 1,5 roku z czego rok prawie stał i był bardziej przepalany niż jeżdżony a kupiłem ze świeżym przeglądem, robionym w dniu kupna. Także poskładajcie klocki w całość. Nawet nie wiecie jak żałuję, że nie pojechałem z typem na przegląd [kupowałem w tedy pierścionek zaręczynowy]). Pojechałem do znajomego gazownika, który wiem, że dobrze robi żeby zamówił mi butlę i umówić się na jakiś najszybszy termin. Tam znowu wyszły kolejne koszta, które w założeniu miały być mniejsze :P niestandardowa butla, 65L. Być może uda mi się wcisnąć na następny poniedziałek albo maks początek września. Także do usłyszenia niebawem :D

Edytowane przez nicpon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to czekamy dalej.

Nawet już nieźle wygląda na tych zdjęciach, chociaż komora lakiernicza specyficzna, delikatnie rzecz ujmując.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha,

chociaż komora lakiernicza specyficzna, delikatnie rzecz ujmując.

To mało powiedziane :P aczkolwiek mając ograniczony budżet wybrałem ogarnięcie mechaniki żeby nie było lipy bo gdybym wstawił go na prawidziwą lakiernię to teraz by tylko wyglądał a i tak nie mógłby jeździć, o przeglądzie nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Siema siema. Czas na kolejny update. Nówka sztuka butla do gazu leży w garażu, u gazownika jeszcze nie byłem bo wyskoczyła ważniejsza robota. Mianowicie zostało wymienione sprzęgło, tarcza wraz z dociskiem a przy okazji, że wszystko było wyjęte to od razu został wymieniony też uszczelniacz na wale. Ten uszczelniacz był już ostatni bo wszystkie wymieniane były prędzej. Zdjęć z wymiany niestety nie posiadam gdyż ja tego nie robiłem bo siedziałem w ciężarówce. Także teraz z mechaniki wszystko ogarnięte. Pewnie jeszcze dzisiaj będę kontaktował się z gazownikiem na wymianę butli i w końcu pojadę na przegląd. Także juz niedługo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.