Skocz do zawartości

F11 LCI The Black Pearl


Paszczaku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Po 3 czarnych autach obiecałem sobie : nigdy więcej czarnego . Nigdy nie mów nigdy . Jest czarne jak smoła . Jest duży . I o dziwo łatwiej mi ustawić fotel żebym sięgał do pedałów niż w e87 . Napęd w sumie uznałem że całkiem nieźle sprawdza się w poruszaniu tego okrętu . Tym razem nie brałem pod uwagę żeby był szybki i zwinny . Przy tej masie to potrzebne by było duuużo mocy . Bez też jakiegoś turbo-wyposażenia . Chociaż termowizyjną kamerę to bym chciał mieć czy lampy przednie LED . Silnik ledwo ledwo słyszalny . Po jakiś 2 przygodach : jedna dosłownie miesiąc po wyjechaniu z salonu . Tylny zderzak pewnie ucierpiał . Szkoda na 2k euro . Druga szkoda po roku na 7 k euro . Tu już dwa błotniki , maska i zderzak ucierpiały . Prawa lampa wymieniona . Swoją drogą trzyma gorzej geometrię wiązki od lewej . Jeździł tym młody gość na zmianę z narzeczoną . No i zderzak znów do zdjęcia :) . Silnik jest mega czysty , albo wymyli albo ... wymieniony ? Nowa turbina . Nalot 244 kkm


VIN WBA5L31010D676704

-2.0d b47 190 koni

-automat

-brązowa czy ruda skóra i podstawowa elektryka foteli

-4 cupholdery ( no to jest najważniejsze )

-kierownica M

-nawigacja z dużym ekranem , idrive dotykowe

-klapa elektryczna

-pneumatyczny tył ( to chyba każdy ma )

-audio HIFI

-przeciwmgielne LED

-letnie opony 18" Bridgestone T005 RFT w stanie jak nowe , roczne .

-tylne szyby przyciemnione . nie czuję się już jak gupiki w akwarium


Co trzeba by zrobić :

-wiadomo , podstawowy serwis olej silnika plus filtr . filtr powietrza jest nowy . do kabinowego nie zajrzałem jeszcze

-olej w skrzyni , chociaż jest faktura i naklejka że w 2020 wymieniany był

-polerka prawego błotnika i maski . poprawka po poprzedniku

-błąd klapek w dolocie , raczej skończy się na wyjęciu całego kolektora

-pilnie na akcję serwisową chłodnicy EGR , jakiś tam mały niedobór płynu chłodzącego był więc coś na rzeczy jest .

-na wiosnę zderzak

-nowe mapy bo obecnie są z 2014 roku .


Poza błędem klapek wirowych w sterownikach czysto .Trochę fotografii :

6db8e6dcc6c06534med.jpgaf05fa4e7b43fab9med.jpged55fda570232d5bmed.jpg81391a8533174ebcmed.jpg7d06be89039c7ae2med.jpg577080b91bb2a43amed.jpg

Edytowane przez Paszczaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Mały update :


chłodnica EGR wymieniona na nową

kolektor wymieniony na nowy . może płyn wybuchł i go uszkodził

kanały powietrza wyczyszczone

złącze sprysków kątowe poskładane tak jak to ma być a nie na taśmę biurową , poprawiona lewa dysza bo psikała poniżej wycieraczki

olej z filtrem czeka na mechanika


Mała korekta też :

olej w skrzyni wymieniony jednak w lipcu 2010 przy przebiegu 218 kkm . N prawie 280 kkm jest przewidziana kolejna wymiana . Tak prawi naklejka na przednim pasie .


Im starsze auto tym większe felgi , taka prawidłowość . Wyjechał według Brief-u na 17 . Teraz ma 18 . Drugi komplet to 19 ale idą na sprzedaż bo szkoda zawiasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Miałem zagadkę co to tak dziwnie stuka-terkocze w kabinie w rejonach podłokietnika czy konsoli jak jadę po tarce przed przejściem dla pieszych albo ograniczeniem prędkości . No i znalazłem . Stukał panel z lampkami przedni . Czemu ? Bo ktoś już tam grzebał . Znaczy próbował go zdemontować ale mu nie wyszło . Rozdzielił się z bebechami na paru zatrzaskach i stąd ten luz . Czemu ktoś tam zaglądał ? Zauważyłem że po zamontowaniu i ruszaniu nim coś nad nim okropnie skrzypi . Po demontażu wyszło że plastikowa ramka podsufitki obok śrub mocujących ma taki kołek ustalający .I to on skrzypiał . To został ucięty . Wyszło przy okazji że ktoś prawą osłonę słupka A zdejmował .... dość nieprofesjonalnie i trzeba dokupić zaślepkę tą z napisem AIRBAG . Teoretycznie samą osłonę też bym wymienił ale dostać ładną używkę to jest problem . A 500 zł za kawałek plastiku nie wydam w aso .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

2014 rok . LCI . Obecnie 245 kkm . Szyby przyciemnione . Nawet przyzwoicie to zrobione .


Ogólnie ten silnik daje radę . W sumie lata temu w e39 3.0d miało takie parametry i ludzie byli zadowoleni .


Do dzisiaj nie zmieniłem oleju ... wszyscy mechanicy - zarazki


Za miesiąc umawiam wymianę rozrządu . Bo raczej na niego czas .


Dwie rzeczy co mi nie pasują znaczy się z znanych problemów to wibracje przy 120 więc pewnie ... dyfer . I zrobię jednak wymianę oleju w skrzyni .


Dpf regeneracje co 800 km robią się . Jeżdżę głównie krajowymi i autostradami .


Jeszcze zaraz po zakupie prawie usuwałem tonę liści z wnęk pod servo hamulcowymi pod obudowami komputerów . Polecam tam zajrzeć wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapomniałem odpowiedzieć : nawigacja NBT Next ( chyba z HDD ) bez ekranu dotykowego . Zrobiłem update do 2020-1 ale nadal autostrada A1 kończy się w Pyrzowicach a nie do Częstochowy . Jak patrzyłem po dacie plików to jest to sierpień 2019 czyli miesiąc przed oddaniem tego odcinka .


Regenerację DPF jeśli się jedzie powoli poznać po takim jakby buczeniu z tyłu . Przynajmniej u mnie . Na autostradzie w sumie nie da się zauważyć nic . W e87 tego buczenia już nie było . Widać filtr już po tych 17 latach był mniej drożny . Tak to apikacja kolegi z forum plus dobry ELM327 . Minus tego rozwiązania to mułowata praca . Jednak kabel ENET albo ENET wifi to jest inny poziom pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zapomniałem odpowiedzieć : nawigacja NBT Next ( chyba z HDD ) bez ekranu dotykowego . Zrobiłem update do 2020-1 ale nadal autostrada A1 kończy się w Pyrzowicach a nie do Częstochowy . Jak patrzyłem po dacie plików to jest to sierpień 2019 czyli miesiąc przed oddaniem tego odcinka .


Regenerację DPF jeśli się jedzie powoli poznać po takim jakby buczeniu z tyłu . Przynajmniej u mnie . Na autostradzie w sumie nie da się zauważyć nic . W e87 tego buczenia już nie było . Widać filtr już po tych 17 latach był mniej drożny . Tak to apikacja kolegi z forum plus dobry ELM327 . Minus tego rozwiązania to mułowata praca . Jednak kabel ENET albo ENET wifi to jest inny poziom pracy .

Ale mamy 2022 rok a nie 2020. Jaki sens takiej nieaktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widać szukałem tak żeby nie znaleźć. Wieczorem sprawdzę.


Tak wogóle to zapomniałem podziękować :( . Dzięki .


Brakujące drogi dorysowane .


Olej się zmienił . Weszło tak idealnie 5L . Następna wizyta za rok albo przy 265 kkm .


Za 2,5 miesiąca nowy rozrząd . Może dojadę .


A muszę zrobić małe dochodzenie bo mi w bagażniku coś skrzypi jak jadę powoli na nierównej drodze . Pewnie uszczelka klapy . Reszta wykończenia siedzi stabilnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Za długo był spokój . Mieszek penumatyczny prawy rozszczelniony chyba . Auto na prawą stronę trochę przechylone przód i tył . Mieszek da się nacisnąć palcem więc ciśnienia niewiele albo nic .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Finalnie to raczej nie mieszki a jakaś słabość elektroniki . Miesiąc od "incydentu" i jest spokój . Przy okazji zajrzałem pod spód w rejon kompresora . Było tam już grzebane i poskładane tak sobie . Sama wanienka osłona kompresora miała 2 mocowania ułamane . Dalsza osłona trochę zdeformowana . Wiadro na kompresor trafiłem nowe w mocno cebulowej cenie . Wczoraj wymieniłem . Z dobrych wieści : jest nowy oryginalny kompresor z 2019 roku . Blok elektrozaworów też nowy ale jakiś zamiennik . Wygląda porządnie .

4fdc1e202c9ae9f7med.jpgc416673c5702f3abmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mam . Dlatego zaślepka bez tej dziury . Jutro będzie nowa znaczy ładna . Bo zamówiłem w dobrej cenie . Potem się już biorę za przód . Zdjęcie zderzaka , lewy halogen nowy albo ładny używany bo mam wypiaskowany . No i ładny zderzak . Edytowane przez Paszczaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wjechało pod maskę :

-nowy rozrząd , nowy olej , płyn chłodzący itp

-serwis klimatyzacji w sensie zrzut czynnika przed robotą i przywrócenie po robocie

-tuleja tylna dyfra

-przeprogramowanie Start-Stop , domyślnie jest wyłączony


Przy okazji wyszły 3 atrakcje :

- czynnika w klimatyzacji było za dużo o ponad 200 gram . pozdrowienia dla kogoś kto grzebał

- skrzynia biegów do silnika była lekko przykręcona . to jeszcze nic bo ... brakowało 2 śrub . już widzę ten post : Panowie jest lipa trochę , skrzynia wyleciała na na autostradzie :D

- kabel plusowy z tyłu za silnikiem nie przymocowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No gdybym nie robił rozrządu to pewnie zdziwienie lepsze niż po wybuchu silnika .


Ogólnie to myślałem o wymianie tych chromów na błotnikach na coś dymionego albo czarnego . Bo pasuje to jak świni siodło . I jutro zobaczę co z palnikiem prawym bo linia podziału światła jakaś taka pogięta .


Pozdrowienia dla oponiarza który kiedyś dokręcił koła . Dopiero "łamacz śrub" pokonał problem . Z wyliczeń na palcach 350 niuta było . Bo na pół metrowym kluczu musiałem trochę poskakać . Przy okazji się rozejrzę za nowymi takimi samymi oponami na przód . 1 mm ponad znaczek TWI to już średnio .


Wczoraj nowy filtr kabinowy HENGST ( dobrze że MADE IN POLAND ) i tylna wycieraczka BOSCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Tak pozatym muszę zainwestować w kamerkę przód tył . Bo mnie pewni funkcjonariusze chcieli wrobić w nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu którego nie było . Sprawę uratował tata bo jechał za mną i miał kamerę i się zrobiło zamieszanie co teraz ? Zresztą to nie pierwszy mi znany przypadek wciskania wykroczeń . To chyba jedyna formacja która w ciągu 2 lat straciła całkowicie moje zaufanie . O ile jakieś miała .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak . Kolega z pracy miał mniej szczęścia .


W służbowym w sumie już kolejnym 70mai Pro . Ta starsza wersja od kilku lat w ciągłym użyciu . Teraz pewnie A500s plus . Jedynie aplikacja mnie nieco wkurza że trzeba się logować .


Trochę doczyściłem plastiki po poprzedniku . Umyłem wnęki i boki drzwi . Potwierdza się że czarny kolor jest mega wymagający i upierdliwy w utrzymaniu . Dopompowałem koła z przodu i powoli się szykuję do nowych opon . Może też sprawdzę na szarpakach te przednie tuleje czy nie zmiękły po latach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą kamerkę i działa dobrze - ma wifi do podglądu, tryby 4k, 2k, FHD

- tryb parkingowy - działa super (każdy ruch samochodu się włącza filmik na 1 minutę - jak ktoś się zepsze/pchnie czy wiatr mocniejszy, no nowy rok nagrało fajerwerki)

- tryb parkingowy (time-laps) - tu mi po jednej nocy pokazał się komunikat o rozładowaniu akumulatora (więc nie polecam, byłem po trasie 4-5h więc akum naładowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ogólnie namierzyłem zderzak przód w kolorze i w stanie jak nowy . Tylko 400 km po niego wyjazd . U mnie tu dziesiątki zderzaków ale każdy uszkodzony w jakiś sposób . Taki to już mam .


Lewy przeciwmgielny przód wymieniłem . Trafiłem piękną używkę . Zdjęcie dla porównania . Między nimi jest miesiąc różnicy jeśli chodzi o datę produkcji . Oba z 2014 . Drugi w sensie że prawy jest bardzo ładny więc zostanie .

80b2e7c8bc9ed8e2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Seryjny hebel to jakaś lipa . Albo u mnie tył udaje że hamuje . Jedno hamowanie ze 170 i przednie tarcze fioletowe .


Nowe identyczne opony na przód . Tylko akcja się wielowątkowa zrobiła bo prawa felga do prostowania . Znów zdejmowanie wszystkiego . Przy okazji zrzucę zderzak . Bo przywlokłem jakiś w miarę ładny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.