Skocz do zawartości

[E46] Naprawa "linkowego" mechanizmu szyby+demontaz bocz


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Dosyc czestym problemem w e46 przed liftem (bo tam byl mechanizm na linki, po lifcie juz byly chyba stalowe ramiona) sa uszkodzenia mechanizmow szyb elektrycznych .

 

Na ogol peka jeden z uchwytow trzymajacych metalowy bloczek zacisniety na lince i linka wtedy wypada z uchwytu, i mniej wiecej w polowie wysokosci podczas unoszenia i opuszczania jest stukniecie - to wlasnie bloczek linki ktory wypadl ze swojego uchwytu zachacza o wypustke na szynie prowadnicy .

 

uszkodzony uchwyt :

 

http://img212.imageshack.us/img212/7716/img2442lj4.th.jpg

 

 

Wyglada to mniej-wiecej tak na filmie :

 

http://pl.youtube.com/watch?v=mnDkBwjVI5o

 

Mozna kupic caly nowy mechanizm za 150-300 zl (uzywki z allegro) lub naprawic stary za ....max 10 groszy :D .

 

Ja wybralem ta druga opcje, skorzystalem z tego poradnika :

 

http://www.skene.org/bmw/window/

 

Pozwole go sobie przetlumaczyc (MOJA INSTRUKCJA DOTYCZY AUTA BEZ AIRBAGOW BOCZNYCH) :

 

Czas pracy : 2 do 3 godzin

 

Potrzebne materialy : 3-5 szt. cienkich opasek nylonowych zwanych rowniez trytkami .

 

1. Zdejmujemy boczek drzwiowy - sciagamy ozdobna listwe (podwazamy ja wkretakiem na strony zamka drzwi), po nia odkrecamy 2 wkrety , oraz 3 wkrety ukryte pod zaslepkami uchwytu na dlon na boczku drzwi, nastepnie ciagniemy boczek od dolu ile sil :mrgreen: - jak juz jeden z klipsow pusci to reszta pojdzie latwo . Nie bojcie sie ciagnac mocno - raczej nic sie tutaj nie da uszkodzic, a klips w koncu musi puscic .

 

2.Nie odpinamy linki od klamki wewnetrznej - ponowne jej zalozenie moze byc problemem, polecam polozyc boczek na jakims podwyzszeniu i oprzec o drzwi z boku, prostopadle do drzwi

 

3. Odpinamy wtyczki od glosnika itp. przewody ...tak by boczek z reszta drzwi wiazala jedynie linka klamki .

 

4. Delikatnie odrywamy szara gabke ...uwazajac by zbyt jej nie porwac .

 

5. Opuszczamy szybe w dol, mniej wiecej do 1/3 wys od dolu ..tak by uchwyty szyby przesuwajace sie po szynach byly widoczne przez otwory w szkielecie drzwi .

 

http://img205.imageshack.us/img205/9436/img2441yw8.th.jpg

 

6. Odkrecamy uchwyty szyby od same szyby - klucz nasadowy 8 - robimy to przez pokazane ponizej otwory .

 

Mi sie uszkodzil uchwyt na tylnej szynie wiec wyjalem tylko tylna ..

 

7. Odkrecamy 2 sruby trzymajace tylna szyne, oraz luzujemy 3 sruby trzymajace przednia szyne i silniczek , przecinamy opaske nylonowa trzymajacaja linke na gorze drzwi .

 

8. Wyciagamy szyne przez otwor w drzwiach, nalezy ja lekko skrecic na bok . Szyna teraz wisi nam na linkach, tuz przed drzwiamy, linki wciaz sa napiete, lecz nie tam bardzo .

 

8. Wycigamy uszkodzony uchwyt szyby z szyny - nalezy go skrecic na bok, uwazajac by nie polamac go .

 

9. Spianamy linke z uchwytem za pomoca 2 opasek nylonowych , przez otwory jak na fotce ponizej, dbajac o to by ciezarek linki wszedl na swoje miejsce. Opaski sciagamy z calej sily, dyndajace konce opasek obcinamy .

 

http://img413.imageshack.us/img413/811/leftbd1.jpg

 

10. Uchwyt montujemy na szyne, i skladamy calosc w odwrotnej kolejnosci (pamietajcie o ponownym przypieciu linki opaska nylonowa na gorze drzwi ) .

 

Naprawiony uchwyt widoczny przez otwor w drzwiach :

 

http://img247.imageshack.us/img247/4985/img2448cs6.th.jpg

 

Inny temat o tym problemie :

 

viewtopic.php?t=68647&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

pozdrawiam

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich

tak owszem to dziala na jakies pare tygodni ale nastepnie robi sie to samo poniwaz opaski z czasem sie przecieraja.mam lepszy patent na szyby:plastikowe opaski mozna zastapic cienkimi zawleczkami metalowymi :mrgreen: to wtedy bedzie naprawde dzialac :8) PozdRoWKa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich

tak owszem to dziala na jakies pare tygodni ale nastepnie robi sie to samo poniwaz opaski z czasem sie przecieraja.mam lepszy patent na szyby:plastikowe opaski mozna zastapic cienkimi zawleczkami metalowymi :mrgreen: to wtedy bedzie naprawde dzialac :8) PozdRoWKa!!!

 

Mi sie jeszcze nie przetarly, a dosyc czesto uchylam szybe . A koles ktory napisal ten poradnik pisal ze w e46 jego zony juz 2 lata ten patent wytrzymuje :) .

 

pozdro

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W roczniku 2002 (po lifcie) jest tak samo. Dokładnie pękło u mnie identycznie jak na załączonym obrazku, tylko, że ja nie demontowałem całego mechanizmu drzwi ale udało mi się założyć owe trytytki (2 szt) przez tę okrągłą dziurkę. Trochę pierdo.....nia ale nie musiałem bebeszyć całych drzwi. Ciekawe jak długo wytrzyma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roczniku 2002 (po lifcie) jest tak samo. Dokładnie pękło u mnie identycznie jak na załączonym obrazku, tylko, że ja nie demontowałem całego mechanizmu drzwi ale udało mi się założyć owe trytytki (2 szt) przez tę okrągłą dziurkę. Trochę pierdo.....nia ale nie musiałem bebeszyć całych drzwi. Ciekawe jak długo wytrzyma?

 

Zgadza się mechanizm przed czy po lifcie jest ten sam, z tą różnicą że przed liftem szyny są koloru srebrnego a po lifcie są czarne :mrgreen: , wiem bo u siebie wymieniałem cały mechanizm i kupiłem do swojego mechanizm po lifcie i idealnie pasuje i wszystko działa jak należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

U mnie jest podobny problem. Probowalem naprawic wg, powyzszych opisow jednak nic to nie dalo a nawet pogorszylo sprawe. Mianowicie gdy wcisne metalowa kuleczke w miejsce w ktorym sie powinna znjadowac i zacisne opaskami, szyba juz nie chce wogole sie podnosci !! A jak juz sie podniesie to zupelnie wychodzi z ramek w drzwiach (prowadnic) w polwie drogi do gory i lipa. Dodam ze w tym samym czasie mechanizm tuz obok silniczka napedzajacego strsznie trzeszczy. Wychdze z zalozenia, ze linki musialy sie gdzies minmalnie pomieszac i szyba nie podnosi sie rowno z dwoch stron. Moje pytanie brzmi.... czy ktos z was probowal juz naprawic uszkodzony w ten sposob mechanim przy pomocy tego oto zestawu naprawczego http://cgi.ebay.co.uk/BMW-E46-WINDOW-REGULATOR-REPAIR-KIT-FRONT-RIGHT-98-01-/140399269128?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20b072d508

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jakby ktoś potrzebował kompletny podnośnik przedni lewy/od strony kierowcy/ to posiadam na zbyciu :)

W idealnym stanie .

kupiłem sobie przez allegro i znajomy przywiózł mi z giełdy, niestety ani jednego ani drugiego nie moge zwrócić więc jeden mi zbywa

jesli komus może się przydać oddam po kosztach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

A czy ktos naprawial linkowy mechanizm w BMW coupe ?

 

Poszla mi linka i sie tak zastanawiam czy kupic nowy zestaw naprawczy (same linki) czy uzywany komplet. Moze ktos mi poradzic ?

 

Pozdrawiam

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Wlasnie jestem po wymianie calego mechanizmu w moim E46 coupe, bo byla poszarpana linka, poszlo gladko i bez odlaczania airbaga :) zajelo mi to 2h i zadnych problemow nie przysporzylo, robilem to pierwszy raz, wiec uwaznie zapamietywalem jak rozbieralem i tak samo wlozylem, nawet ustawienie konta pochylenia szyby nie sprawilo mi problemu :)

 

Pozdrawiam

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
SIema, w lewych drzwiach miałem zerwane tylko z jednej strony, natomiast w prawych całkowicie, szyba nie chciała sie wcale opuszczac ani podnoscić musiałem ją podnosić rękoma. Naprawa zajęła mi niespełna godzinke na oboje drzwi. Łatwa naprawa. Pozdrawiam. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam koledzy dzisaj miałem chwile i się za to zabrałem ,a więc metoda na trytytki dziala z tym że nie potrzeba wyciągać prowadnicy ani nic odkręcac ,oczywiscie tapicerke i pianke zdejmujemy :D . Ustawiamy szybe tak żebysmy mieli dostęp do tego plastiku którym mamy się zająć ,troche zdolnosci manualnych i trytyki zaciągnięte tak jak kolega wyżej na fotcce pokazał ,czas pracy 1h :D

 

 

Acha klamke spokojnie można odpiąć bardzo łatwo się zapina ,jak odsuniemy boczek ciąbniemy linke z tym plastikiem od siebie czyli równolegle do boczku i tak samo wciskamy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
mozna prosić o ponowny upload zdjęć ? będę się musiał za to zabrać bo w przedniej prawej szybie pojawiła mi się ta usterka a nie chce niczego uszkodzić, rozbierałem tylną szybę w drzwiach ale tam mam na "korbkę" a z przodu boję się, że coś uszkodzę bez instrukcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo mam podobny problem co davidoffx.


Po pierwsze ślizgi kosztują 22 zł (ja tyle dzisiaj zapłaciłem) więc lepiej je wymienić, a nie januszować z trytytkami.


U mnie objaw był taki, że szyba od strony kierowcy ciężko/wolno się zamykała, a raz musiałem jej pomóc ręką, bo krzywo się zamknęła.

Dzisiaj rozebrałem boczek i na ślizgu była przetarta trytytka więc poprzedni właściciel przyjanuszował, poza tym przy tylnej szynie w lince pęknięta jest jedna żyłka. Kupiłem ślizg i wymieniłem, ale po wymianie było jeszcze gorzej - szyba chodzi tak samo ciężko jak wcześniej, a do tego przy opuszczaniu i podnoszeniu coś trzeszczy i nierówno się zamyka, trzeba jej pomóc ręką, żeby się dobrze domknęła.

Na oko nie widać co tak trzeszczy, ale podejrzewam linkę, widziałem że są dostępne same linki, np.: https://allegro.pl/bmw-e46-podnosnik-szyby-mechanizm-linka-98-01-lewy-i7637448139.html

Tylko czy po takiej wymianie trzeba jakoś ustawiać szybę i jak się to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.