Skocz do zawartości

[EXX] Resetowanie komputera-pomocne przy obrotach


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

a czy ma to jakieś znaczenie że skrzynia smg?

dodam że pompa smg była wymieniana w 2010.

nie chciałbym się wpiepszyć w jakieś niepotrzebne koszty.

kilku forumowiczów po resecie miało problemy.

też mi falują obroty i zanim wezmę się za to na poważnie chciałbym coś takiego spróbować.

czy będą potrzebne jakieś kody? np. radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten caly reset to jest po prostu odlaczenie aku + szybsze rozladowanie kondensatorów podtrzymujacych poprzez załączenie klem. Nic sie nie powinno stać. Tak samo możesz odłączyć na noc akumulator i ustawienia komputer zgubi. A co do radia to poszukaj po forum, pewnie trochę tego znajdziesz. To jest raczej doraźna metoda i po jakimś czasie musisz itak cos wymienić itp. To tak jak by cie bolal zab i wypil bys pol litra wodki-bol zniknie ale bez dentysty na dłuższą metę się nie obejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
No widzisz hmmm... w starym aucie robiłem reset w momencie gdy silnik był gorący, aby mógł od razu wskoczyć na LPG i się uczyć na gazie. Tam się to sprawdzało... Teraz mam inne auto i szukając trochę na necie znalazłem, że samochód ma się uczyć na benzynie. Dopiero po kilku KM wrzucamy na gaz - i teraz tak właśnie robię i też jest dobrze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: także hmmm najpierw może spróbuj metody drugiej, czyli jazda na benzynie jakiś czas. Powinno być git :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W punkcie 4 masz POŁĄCZYĆ (połączyć ze sobą) a nie podłączyć do akumulatora. Masz POŁĄCZYĆ czerwony z czarnym (połączyć jakimś przewodem np dobrze związać żeby się stykały itp). I jak połączone to przekręcasz stacyjkę na zapłon, czekasz 15 minut, wyjmujesz kluczyk ze stacyjki, rozłączasz przewody i normalnie podpinasz akumulator - najpierw plus, później minus. Podpinasz oczywiście z wyjetym kluczykiem ze stacyjki - żebyś się nie zapomniał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Nikt nie mówił, że się nie da programowo itp, ale nie każdy ma jakikolwiek interfejs, a odpiąć aku każdy może.

 

Faktycznie może tak być ze ktoś może nie mieć interfejsu, sam nie miałem na samym początku jak kupiłem auto.

To już wiedzą teraz, jak coś to aku.

Pozdrawiam wszystkich i Ciebie też ufooo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że się nie da programowo itp, ale nie każdy ma jakikolwiek interfejs, a odpiąć aku każdy może.

 

Faktycznie może tak być ze ktoś może nie mieć interfejsu, sam nie miałem na samym początku jak kupiłem auto.

To już wiedzą teraz, jak coś to aku.

Pozdrawiam wszystkich i Ciebie też ufooo :)

 

Nie ufooo, tylko ufo000000 :twisted: również pozdrawiam, bo zdrowie najwazniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.