Skocz do zawartości

F10 - Retrofit standardowego audio na Harman Kardon


legrooch

Rekomendowane odpowiedzi

Retrofit wykonałem w oparciu o oryginalne dodatkowe wiązki kupione, nic nie dorabiałem.


Potrzebne:

- boczki z miejscami na głośniki

- wiązki do tylnych drzwi z wtyczkami do Harmana - 4pin kwadratowe


Co rozbieramy - całość poza deską i kierownicą.

Rozpoczynamy od bagażnika do gołej blachy. Kolejny krok to osłony słupków, tylna kanapa, tunel, wykładziny, schowki pod kierownicą i u pasażera.

Na koniec demontaż (w moim przypadku) klimatronika, CIC i ekranu.


Wzmacniacz montowany jest do uchwytu w bagażniku po lewej stronie.

Potrzebny jest światłowód krótki (jeden przewód wpinamy z wyjścia Combobox do wzmacniacza) i jeden długi (bodajże 5750mm, ale może być i 5500). Długi wpinamy w wyjście ze wzmacniacza i dajemy na wejście we wtyczkę od CIC.

Kolejny krok to prąd - ciągniemy do bezpieczników w bagażniku, bodajże nr200 i drugi z chyba 203. 200 idzie jako prąd do wzmacniacza, a 203 dajemy na przód do CIC zamieniając istniejący (PIN 15)

Następnie czas na masę - masa idzie najlepiej z wolnego miejsca w bagażniku obok wzmacniacza.

Idą ogólnie trzy masy (moje podejście) gruba do HK, gruba do CIC i cienka do czujnika temperatury. W tym momencie powinien już być prąd na wzmacniaczu i masa, czyli załatwione drugie złącze.

Pozostaje temat prądu dla czujnika - tu wtyczkę miałem z wiązką gotową. Do sprawdzenia na schematach z ista skąd idzie prąd.

Wiązkę audio ciągniemy od wzmacniacza do tylnej półki (4 przewody), kolejne 4 grube idą do subwoofera przez tunel środkowy.

Dwa przewody audio idą do lewego słupka przy progu, dwa przewody audio dajemy przez tunel i w prawo na drugi słupek.

Dwa przewody musimy przeprowadzić przez cały tunel, za CIC na górę na półkę.

Pozostaje jeszcze podpięcie 4 ostatnich - te ciągniemy przez tunel za CIC, następnie w prawo za schowek pasażera. Wchodzą one do kostki w JBE i tu podmieniamy istniejące na nowe zgodnie z kolorami lub własnym dociągnięciem.


Pozostaje instalacja głośników (tylne drzwi, półka tył, przednie drzwi, deska i subwoofer) i podpięcie ich.

Całość kodujemy SALAPA 677 i pozostaje cieszyć się innym brzmieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.