Skocz do zawartości

[F11] wymiana linki awaryjnego otwierania wlewu paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Mały poradnik jak wymienić linkę awaryjnego otwierania wlewu paliwa. Będziemy potrzebowali zestaw torx-ów oraz łyżki do podważania różnych elementów i spinek aby niczego niepołamań czy pourywać. Ja użyłem takiej łyżki z zestawu do ściągania tapicerki.


Zaczynamy od tego że w pierwszej kolejności otwieramy szybę tylnej klapy roleta musi być normalnie zamontowana. Następnie otwieramy już samą klapę, chodzi o to aby element który podciąga naszą roletę do góry pozostał w pozycji u góry. Kolejny krok to wyjęcie rolety i położenie foteli tylnej kanapy (będzie zdecydowanie wygodniej). Wyciągamy drzwiczki prawego schowka bagażnika.


Naszym oczom powinien ukazać się taki widok jak na fotce. Odkręcamy po kolei śrubki.

UN52cax.jpg

8xydec8.jpg

kWCs3fT.jpg

wgb5wjE.jpg

Myq8jR4.jpg


Po odkręceniu wszystkich śrubek powinno się udać zdemontować plastik w którym jest zamontowane oświetlenie bagażnika. Oświetlenie odpinamy i plastik ze słupka odkładamy na bok.

Kolejny etap to odpięcie z zaczepów elementu kanapy tylnej który kryje się pod pasem.

EqSvvwK.jpg

Łapiemy możliwie u góry ale po bokach i pociągamy w kierunku przodu samochodu stanowczo ale też z wyczuciem. Nie trzeba całkiem tego elementu demontować wystarczy że uda się go trochę odchylić aby był dostęp do śrub i spinek. Trzyma się on na takim zatrzasku.

Al9zkUs.jpg


gHM2MKr.jpg


Po odchyleniu elementu oparcia odkręcamy oczywiście te 2 śrubki widoczne na poprzednim foto oraz demontujemy 2 spinki widoczne na poniższych fotkach.


OsSRWpb.jpg

pS8PkwK.jpg


Delikatnie z wyczuciem próbujemy unieść do góry ten plastik który jest przy szybie bagażnika (ja go nie demontowałem wystarczyło go unosić delikatnie w górę w razie potrzeby) powinna tam być jeszcze jedna śrubka.


pRRIKRS.jpg


Następnie odchylamy boczek bagażnika (proponuję odpiąć wtyczkę od gniazdka zapalniczki żeby nieurwań kabla). Powinno to wyglądać mniej więcej tak.


pLzMK0k.jpg


Jeśli do tej pory przebiegło wszystko ok to pod czarnym plastikiem tym przy szybie są 2 spinki które trzymają wyciszenie bagażnika. Pierwsza widoczna na tym foto w tle.

pRRIKRS.jpg

Druga tutaj

8ILJc7T.jpg

qxoSBUy.jpg


Odchylamy wyciszenie aby był dostęp.

LaY8TXG.jpg


W głębi powinno być widać coś takiego.

hpVFUW0.jpg


Przenosimy się na zewnątrz otwieramy wlew paliwa i po lewej stronie powinna być taka jakby śrubka. Przekręcamy ją w prawą stronę (przeciwną do ruchu wskazówek zegara). Do odkręcenia użyłem dość dużej pęsety. Następnie powinniśmy zobaczyć coś takiego.

CJT7ame.jpg

jsYZzM6.jpg


W otworze widoczne cięgno mechanizmu otwierania wlewu paliwa. Teraz pozostało nam jedynie wypięcie tego cięgna z silniczka. Wracamy do środka i z wyczuciem wypychamy to cięgno z białego zaczepu silniczka (widoczne na tej fotce) i wyciągamy na zewnątrz.

hpVFUW0.jpg


Stara i nowa linka.

qCuwBMD.jpg


Doszliśmy do półmetka. Teraz pozostało poskładać wszystko w odwrotnej kolejności i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.