Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem i skacząca wskazowka obrotomierza


Piotr01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczne od tego ze pierwszy raz udzielam sie na forum i jak cos robie nie tak to mnie poprawcie. Potrzebuje pomocy z moim niedawno nabytym e46 1.9 LPG 2000r a mianowicie po przekreceniu stacyjki tylko na zaplon obrotomierz wariuje, kilkukrotnie załącza sie jakiś przekaźnik bodajże w okolicach schowka pasażera i do tego załącza pompe paliwa raz dłużej a raz na krótką chwile. Przy próbie odpalenia auto długo kreci a jak juz odpali to swieci sie ASC przez ok 1 min a auto faluje na obrotach. Dodam ze to sie dzieje tylko na zamnym i na obydwoch paliwach a podczas jazdy auto potrafi spasc z obrotow i szarpnac. Na diagnostyce wyszedl aby blad potencjometra pedalu gazu a juz raz go podmienialem i to samo. Do tego wyczyscilem caly dolot i wymienilem czujnik polozenia walka i przepustnice używke ale nie potrzebnie, dodam filmik jak trzeba co sie wywija na zapłonie. Jak ktos wie za co sie zabrac to chętnie wysłucham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ten błąd na silniku



Sprawdź czy nie masz pomylonych wtyczek z czujnika położenia przepustnicy i alternatora ;)

 

Wtyczki sprawdzone i byly ok

Przejrzałem YT i podobne zachowanie wystepowalo jak ktos mial uszkodzony czujnik pol. walu korbowego a na kompie nic mu nie pokazywalo i owy czujnik byl zalany olejem bo lecialo z pokrywy zaworow a u mnie obficie lecialo z podstawy filtra bo jakis pożal sie Boże majster dal wszystko na czerwomy sylikon i nawet oringow nie bylo na zaworku zwrotnym tylko gluty sylikonu wymienilem wszystko prawilnie ale co obrzygalo do tego czasu to obrzygalo i oslona pod silnikoem wazyla z 30kg. Wiec mozliwe ze u mnie bylo podobnie czujnik będzie jutro u mnie ale wymienie pewnie w niedziele dopiero bo mam napiety grafik i dam znac czy to bylo to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z błędów to aby pokazuje błąd tego potencjometra pedalu gazu ale jaki byl dokladniejszy opis to nie pamietam. Troche dziwne dla mnie jest to ze tak wazny czujnik jak położenia wału moze sie nie wyswietlac na diagnostyce i z moich poszukiwan na roznych stronach to niestety jest to mozliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A z błędów to aby pokazuje błąd tego potencjometra pedalu gazu ale jaki byl dokladniejszy opis to nie pamietam. Troche dziwne dla mnie jest to ze tak wazny czujnik jak położenia wału moze sie nie wyswietlac na diagnostyce i z moich poszukiwan na roznych stronach to niestety jest to mozliwe

Silnik 1.9 M43 w E46 ma pedał gazu na linkę, a więc nie ma czujnika położenia pedału gazu.

Jedyny czujnik to czujnik położenia przepustnicy.


Zdejmij gumową osłonkę na kable i podaj kolory przewodów jakie idą do czujnika położenia przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając po kilku dniach do mojego problemu moge go uznac za rozwiązany a co najwazniejsze auto jest juz sprawne. Wszystkie te objawy powodowal uszkodzony (pęknięty w pół od czoła) czujnik polozenia walu korbowego i do tego byl zalany olejem wlacznie z wtyczką. Byl to czujnik orginalny Siemensa wiec mogl miec tyle lat co moje bmw na co tez wskazywal jego stan wizualny i stan oringu. Wymiana nie byla prosta bo trzeba rozkecic kilka elenentow zeby do niego sie dobrac a i tak srobka jest jeszcze pod rozrusznikiem i demontaz po palcu. Ja jeszcze zrobilem kiche przy wkręcaniu nowego bo nie wszedl rowno i zalozylem cały dolot po czym auto odpalalo jeszcze gozej i juz myslalem ze nowy zamiennik jest do niczego ale przy ponownym rozbieraniu zauwazylem (wyczulem po macamiu paznokciem) ze jest nie rowno osadzony. Najlepiej najpierw wlozyc oring w otwor w bloku a później umiescic tam czujnik bo wkładając go juz z oringiem nie bardzo chce wskoczyc a musi on siedziec sztywno nawet bez przykrecenia. Teraz autko odpala na strzała i obroty ladnie sie wkrecaja jak i opadaja do odpowiednich wartosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.