Skocz do zawartości

Bmw e6x fix mechanizmu lusterka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zostałem zaskoczony przez swoje lewe lusterko. Zaparkowałem autko złożyłem lusterka a po powrocie wciskam przycisk i... lusterko rozkłada się ale nie blokuje w efekcie rozkłada się maksymalnie dając pożytek kierowcom jadącym naprzeciwka. Ale nie mi. :shock: podobnie jak tutaj.



Usterka polega na blokowaniu się mechanizmu ograniczającego rozkładanie lusterka - w środku jest trzpień na sprężynce który blokuje mechanizm jeśli się zapiecze to jest du.... Mi dodatkowo za każdym razem po włączeniu zapłonu przestawiało się delikatnie lusterko i musiałem korygować ręcznie. :evil:


Nowe używane to koszt >= 300 PLN. Bo podświetlanie, fotochrom,podgrzewanie i takie tam. Tak więc wziąłem młotek i przecinak i do roboty :mrgreen:

Jest wiele filmów na yt jak zrobić fix z nawiertem w lusterku. Jednak niewielu wie że można naprawić bez wiercenia.


Narzędzia :

- klucze tapicerskie

- śrubokręt gwiazdka

- wd40

- młotek gumowy.


Rozbierabie lusterka

Podważamy szkiełko delikatnie z każdej strony. Następnie Podważamy zatrzaski od środka żeby ściągnąć obudowę.

DNZPELA.jpg


1ZHrjOt.jpg


Następnie ściągamy ramkę lusterka. Trzyma się na 4 śrubkach.


ST1TFWz.jpg


Pryskamy wd40 w miejsca zaznaczone na zdjęciu tak żeby rozruszać element mechanizmu i zablokowany trzpień ograniczający.

cZF9UjS.jpg


Ruszamy lusterkiem wielokrotnie zgodnie z mechanizmem. Ja dodatkowo delikatnie postukałem gumowym młotkiem w metalowa obudowę mechanizmu.

Skladamy lusterko i testujemy elektrycznie. U mnie nie zaskoczyło za 1 razem lecz dopiero za 3 lub 4. Ale Później działało już jak przed usterka i problem nie wrócił. :8)


PtR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.