Skocz do zawartości

Wymiana wałka mimośrodowego valvetronic N42 N46


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,przesyłam opis jak krok po kroku wymienić wałek mimośrodowy valvetronic w silnikach N42 i N46 na przykladzie BMW E90,jest to prosta czynność nie wymagająca specjalnych narzędzi,cała operacja to zależy od sprytu i umiejętności,mi to zajeło 2godziny.A więć

1.Demontujemy całe podszybie i lewą (stojąc przodem do auta) rozpurkę.

2.Demontujemy dolot powietrza dylko do filtra.

3.Odkręcamy osłone kolektora dolorowego i zdejmujemy plaskikową osłone pokrywy zaworów.

4.Odpinamy akumulator i odpinamy cewki zapłonowe,odkręcamy masy cewek,odpinamy czujnik vvt i odkęcamy jego obudowe.

5.Odpinamy przewód separatora oleju i odkęcamy pokrywe zaworów,jest tam 16 śrub na klucz 10.

6.Odkęcamy i zdejmujemy servomotor vvt

7.odkręcamy i zdejmujemy czujnik vvt i magnes na wałku(klucz imbus 3)

8.Zrzucamy sprężynę odpowiedzialną za powrót wałka i odkęcamy magistrale olejową i zdejmujemy.

Teraz najtrudniejsza część pracy:

9.Musimy tak ustawić wałek ssący żeby nie napierał krzywkami na dźwigienki pośrednie zaworów bo w inaczej ciężko nam będzie je odchylić i przy wyjmowaniu wałka vvt wyskoczą i trudno je potem założyć.Zeby ustawić ten wałke należy kręcić wałem korbowym(klucz oczkowy 22) o obserwować krzywki wałka ssącego.

10.Teraz odchylamy dźwigenki pośrednie i za górne rolczki łapiemy je trytkami do elementów silnika(jakieś mocne stałe elementy)

11.Odkręcamy 4 mostki trzymające wałek(8śrub na klucz 10) jeżeli dźwigienki mamy dobrze odciągnięte to wałek wyjdzie bez problemu i dźwigienki pośrednie nie pospadają ze sprężyn.

Teraz mamy już wałek w naszych rękach.Montaż jest oczywiście w odwrotnej kolejności.Jak będe miał chwile to wrzuce fotki z całej operacji.

Mam nadzieje że opis będzie pomocny.Operacja nie jest trudna,wymaga tylko troche sprytu,nie potrzeba żadnych blokad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.