Skocz do zawartości

NCS-expert wyłączenie start stop (pamięć przycisku)


Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej przedstawiam jak zakodować przycisk od start-stopa, aby nasze auto pamiętało, że jest wyłączony nawet po wyjęciu kluczyka. Oczywiście możemy w dowolnym momencie włączyć system start stop naciśnięciem przycisku. Poniżej instrukcja:

1 Wybieramy tryb expertmode

2. F1

3. F3

3. Wybieramy swój model samochodu (np. E89)

4.Wybieramy CAS

5. F6 (Back)

6. F4(Process ECU)

7. IHK

8. Basic functions

9. coapiReadSgGetFswPsw (czy coś takiego)

10. klikamy ok, ok wyskakuje nam komunitat (basic function perfect ended)

11. wchodzimy w dysk C/NCSEXPER/WORK i szukamy pliku FSW_PSW.TRC

12. kopiujemy powyższy plik na pulpit i otwiermy za pomocą notatnika

13. szukamy wpisu "MSA_MEMORY" i zamieniamy słowo nicht_aktiv na aktiv (poprostu usuwamy backspace-m "nicht_")

14. zamykamy krzyżykiem nasz notatnik klikając zapisz.

15. zmieniamy końcówkę w nazwie naszego pliku z FSW_PSW.TRC na FSW_PSW.man i kopiujemy spowrotem do katologu WORK nadpisując

16. Wracamy do NSC, wybieramy F2 Job i ustawiamy na wartość SG_CODIEREN.

17. Następnie F3 Execute job widać napis coding aktiv i coding ended

18. F6 (back)

19. Zamykamy krzyżykiem NCS-a odpalamy auto klikamy wyłączenie start-stop, gasimy wyciągamy kluczyk. Przy kolejnych odpalaniach nie musimy już za każdym razem wyłączać start-stopa.

Edytowane przez maciek199415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo fajna instrukcja i przydatna funkcja. Jedna uwaga, u mnie między 15. a 16. krokiem musiałem jeszcze wykonać krok:

W NCS Expert wybrać "F2 Job" i ustawić na wartość SG_CODIEREN. Następnie "F3 Execute job".

Dopiero wtedy zmiany zostały zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Bardzo fajna instrukcja i przydatna funkcja. Jedna uwaga, u mnie między 15. a 16. krokiem musiałem jeszcze wykonać krok:

W NCS Expert wybrać "F2 Job" i ustawić na wartość SG_CODIEREN. Następnie "F3 Execute job".

Dopiero wtedy zmiany zostały zapisane.

 

Racja, dzięki. Pisałem na kolanie bez auta stąd błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Czy może mi ktoś podpowiedzieć czemu nie zapamiętuje mi zmiany ustawień,? edytuję plik w notatniku, zmieniam rozszerzenie na man, jak podglądnę plik to jest zmieniony na active, a jak wyczytam go ponownie ze sterownika to jest tak jak było

 

prawdopodobnie zły profil ładujesz w ncs expert, jeśli nie zapamiętuję Ci ustawień w MAN

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Z F25 byłem u dwóch speców, żeby wyłączyć START / STOP. W jednym i drugim przypadku wracałem, bo funkcja działala dalej tak jak wcześniej. W jednym i drugim przypadku usłyszałem, że trzebać coś zaktualizować, że to potrwa troche dłużej i koszt 300 zł. Posiadam kabel i programy do BMW, ale nie wiem co trzeba zaktualizować i czy warto się za to zabierać samemu. Orientuje się ktoś o co chodzi? Z góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.