Skocz do zawartości

Naprawa klemy IBS w E60


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za porady. Zapomniałem, że mam praktycznie nowy akumulator (czekał teraz w kotłowni w cieple) 4Max 95ah 850a pod start/stop to zamontowalem go (ten który był do tej pory to Varta Blue Dynamic 95ah 800a) i od razu powróciła funkcja odpalanie się świateł po otwarciu auta, więc mam nadzieję, że to to :) Dzisiaj podzwonię po serwisach BMW aby zaadaptować nowy akumulator :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

W serwisie wydasz pewnie z dwie stówki, a nie lepiej kupić coś takiego https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-7656073148?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_pla_opony_i_felgi&ev_adgr=Narz%C4%99dzia+i+sprz%C4%99t+warsztatowy+-+Diagnostyka+i+pomiary&gclid=Cj0KCQiArvX_BRCyARIsAKsnTxPHODgMomyke4ZZ-SGlqX9IXJC_Ll03RyrEAyseQcQmkFw7uEBclXAaAhPyEALw_wcB

do tego ściągasz aplikację bimmer-tool na telefon, płacisz 70 PLN i sam sobie zrobisz porządek z akumulatorem, a dodatkowo masz na przyszłość wiele opcji w aplikacji.

Ja mam coś takiego i już nie musze nikogo prosić o kasowanie błędów i setki innych pierdół.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę, który kupił sobie taki interfejs do sowjej F10, ale nie miałem pojęcia, że takim czymś można załatwić tą sprawę. Poszukam instrukcji tutaj na forum i może spróbuję to dzisiaj zrobić. Dzięki za informacje!

Jednak czy tutaj zwykła adaptacja przez tą aplikację wystarczy? Co prawda akumulator posiada tą samą pojemność, jednak prąd roruchowy jest inny, dlatego pytam. Wybaczcie, totalnie nie znam się na tym :) Za niedługo trzeba będzie w BMW adaptować osobę, jeśli pierwszy raz jedzie danym autem :)


Btw, rozumiem, że gdy chcę już wyłączyć na stałe start/stop oraz np rozkodować kierunkowskazy (świecą się razem z xenonem) to już potrzebuję osoby z odpowiednim sprzętem?


edit: co do błędów, mój ojciec jest mechanikiem i jakiś podstawowy interfejs posiada, więc błędy sobie zczytam, ale pewnie nic nie wywołam tym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do kodowania potrzebujesz lepszego sprzętu. Tez nie każda aplikacja robi porządek z akumulatorem. Ta która podesłałem ma taką opcję. Jest aplikacja Icarly, którą możesz już prawie wszystko, ale kosztuje około 200pln.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam w błędach pokazuje mi błąd alternatora wczesniej ibs ale został tylko bład alternatora ,na chwilę zostawię radio i pokazuje mi i ikonę akumulatora.Dzisiaj sprawdziłem ibs podłączyłem miernik i na zapalonym 14,2v a po odpięciu wtyczki niebieskiej lub czarnej z ibs niema różnicy jest takie samo to co klema ibs do wymiany zaznaczę że akumulator jest nowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.