Skocz do zawartości

[E46] DIY - Problemy z szyberdachem...


rzecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sorry za jakosc zdjec, robione telefonem :/

 

Jesli mamy problem z odsuwaniem oslony szyberdachu, zacina sie, badz blokuje sam szyberdach, czesto problemem sa slizgi, ktore sie polamia, co powoduje wlasnie problemy

 

To jest zestaw naprawczy, slizg i dwia wkrety, zamawiamy 2 zestawy

 

IMG_6161.jpg?psid=1

 

Zabieramy sie za demontarz szyberdachu :

 

- odsuwamy oslone szyberdachu i odkrecamy po trzy srubki po obu stronach szyberdachu (torx T25)

- unosimy szyberdach do gory i odkladamy go na bok

 

IMG_6153.jpg?psid=1

 

IMG_6154.jpg?psid=1

 

IMG_6155.jpg?psid=1

 

IMG_6156.jpg?psid=1

 

Po zdjeciu szyberdachu, zasuwamy oslone, aby miec dostep do slizgow

 

IMG_6157.jpg?psid=1

 

Na zdjeciach ponizej widzimy interesujace nas slizgi, ktore musimy zdemontowac (torx T10)

 

IMG_6158.jpg?psid=1

 

IMG_6159.jpg?psid=1

 

Wymieniajac musimy uwazac aby nie polamac, i musimy pamietac aby slizg widoczny na zdjeciu na dole byl za slizgiem mechanizmu szyberdachu, tak jak na zdjeciu widac :

 

IMG_6158.jpg?psid=1

 

Po wymianie slizgow, odsowamy oslone szyberdachu, zakladamy szyberdach, przykrecajac ustawiamy odpowiedznia wysokosc szyberdachu, potem zasuwamy oslone i sprawdzamy czy wszystko dziala.

 

Mam nadzieje ze komus pomoze. Z tego co czytalem w necie, to czesty problem w E46.

 

Podaje tez filmik, ktory mi pomogl :

 

 

Pozdrawiam

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Pytanie mam, może głupie, ale pytanie. Czemu wymieniłeś tylko lewe ślizgi, a nie ruszyłeś prawych? Zdiagnozowałeś wcześniej, że akurat te się połamały?

 

To ktore sa polamane odrazu widac, wystarczy sprobowac otworzyc lub uchylic szyber, jesli oslona sie nie przesuwa, to polamaly sie lewe slizgi, a dokladnie jeden z nich, ten tylny, gdyz to on jest uzywany do otwierania tej oslony.

 

Prawe slizgi sa innej konstrukcji, maja plastikowa szyne, ktora zamontowana jest na blaszce sprezystej i jest wewnatrz szyny/prowadnicy, nic ich nie popycha, one poprostu sie slizgaja.

 

Jeszcze sie nie spotkalem aby byly prawe uszkodzone, mysle ze jedynie fizycznie sam uzytkownik moze je uszkodzic, gdy bedzie probowal na sile przesuwac oslone, albo probujac ja wyjac bez demontarzu lewych slizgow...

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dzięki za instrukcje wkoncu wiem jak sie do tego dobrać :D

ile kosztowały zestawy naprawcze?

 

Ja w UK zaplacilem niecale £17 za oba te zestawy naprawcze, bo w opakowaniu jest tylko jeden, wiec zamawiasz dwa...

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny poradnik. U mnie ta pokrywa, część podsufitki czasem się cofa, czasem nie, czasem się otworzy i nie można jej zamknąć. Mam nadzieję, że to rzeczywiście jest spowodowane złamanymi ślizgami o których tutaj piszesz.
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny poradnik. U mnie ta pokrywa, część podsufitki czasem się cofa, czasem nie, czasem się otworzy i nie można jej zamknąć. Mam nadzieję, że to rzeczywiście jest spowodowane złamanymi ślizgami o których tutaj piszesz.

 

Na 99% to te slizgi, na wielu forach pisza o tym, ja instrukcje jak to zrobic znalazlem na angielskim forum i filmiki na youtube...

 

zanim zdemontujesz szyberdach, zrob sobie zdjecie polozenia szyberdachu w pozycji zamknietej, zeby pozniej tak samo ustawic, nie pamietam juz gdzie, ale gdzies wyczytalem ze : przednia czesc powinna byc 1mm ponizej dachu, a tylna 1mm powyzej dachu, do ustawienia tego najlepiej skorzystac z pomocy drugiej osoby a najlepiej dwoch, jeden ustawia, drugi patrzy z zewnatrz a trzeci przykreca :cool2:

 

Ja za pierwszym razem ustawilem obie strony rowno z dachem, i gdy otwieralem czy uchylalem szyber, to mial lekkie jakby drgania, nie widoczne ale slyszalne, wtedy gdzies sie natknalem na to info o ustawieniach i teraz jest ok :cool2:

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
super poradnik, jednakże nie bardzo mogę z niego skorzystać :( u mnie problem polega na tym, że nie mogę cofnąć podsufitki by odkręcić szklany szyberdach, cofa się ona tylko razem z nim...wiem na pewno ,że te ślizgi są popsute, bo przy powrocie podsufitka nie idzie prosto...obawiam się jednak, że zrypany jest też ślizg z przeciwnej strony...pytanie jest jedno : czy na siłę próbować cofać podsufitkę przy zamkniętym szyberdachu??? czy czegoś więcej nie rozwalę???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzisz jedynie slizgi prawe lub lewe, ale jesli zrobisz to delikatnie, i odsuwajac sprobujesz aby obie strony rowno szly, wtedy moze uda sie nic wiecej nie uszkodzic...

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
Odgrzeje kotleta trochę jestem po wymianie tych ślizgów i zrobiłem wszystko tak jak tutaj jest pokazane i teraz jak otwieram ta zasłonkę to mogę ja wepchnąć daleko mając zamknięty szyber i jeszcze jedna sprawa jak otwieram szyberdach to otwiera się do 80% później są jakieś trzaski w okolicy silniczka jutro nagram filmik jak to wygląda. Dodam ze jakiś czas temu jadać otworzyłem szyberdach no i przez ta osłonkę coś się zablokowało a ze szyber dach trzeba było zamknąć na noc to wytargałem na sile rolete do środka i szyber tez zamkąłem z pomocą (troche siły trzeba było użyć :mad2: )

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.