Skocz do zawartości

[E60] Zmiana panelu klimatyzacji BASIC na HIGH


Strus1984

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka czy jest jakas szansa na pomoc w kwesti powyzej...?

 

Dodaje wszystkei schematy jakie udalo mi sie znalezc ale nie jestem w stanie z nich czegos wywnioskowac...

 

https://www.sendspace.com/file/usiw2g

https://www.sendspace.com/file/86kj0o

https://www.sendspace.com/file/qsz169

https://www.sendspace.com/file/1l74jp

https://www.sendspace.com/file/zt82it

https://www.sendspace.com/file/72bgp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam. Mam takie pytanie w opisie tych pinów napisaliście,ze kabel z kostki 18 pinowej nr 1 podłączyć do 1 w kostce 26 pinowej a to samo jest z kablem nr 10 tym czerwonym,ze tez do 1 w kostce 26 pinowej. Moze Mi to ktoś wytłumaczyć? Z Góry dziekuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Panowie mam e61 z 08r LCI. Posiadam panel basic i chce zmienic na high. Nie zalezy mi na dwustrefowym nadmuchu tylko na wygladzie i wiem ze to sie da zrobic. Czy ktos posiada odpowiednie schematy zmiany pinow (osobe ktora mi to zakoduje mam) Posiadam juz odpowiedni panel LCI z kostkami. Ewentualnie czy jest osoba ktora to zrobi od a-z? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jestem po zmianie panelu z Basic na High w mojej E60 przed liftem i zakodowaniu klimatyzacji High według instrukcji w tego tematu.

Wszystko się udało i działa, lecz jest jeden mankament tzn. w menu sterowania nawiewami w iDrive nie mogę ustawić nawiewu na twarz w opcjach dla kierowcy,

żeby wiało na twarz trzeba ustawić w opcjach dla pasażera. Czy istnieje możliwość zmiany tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam odgrzeje kotleta. Jak wam ta wymiana się sprawdza? Wszystko działa jak należy? Nurtuje mnie również jedno pytanie. Aktualnie w idrive nie mam możliwości wybrania nawiewu, jedynie regulacja ciepła. Rozumiem ze po zakodowaniu ta funkcja staje się aktywna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ja tak kiedyś miałem, ale wywalalo błędy gdyż mam jedną strefę. Wróciłem do seryjnego panelu. Czy da sie to ominąć żeby nie było błędów na jednej strefie i zmienić tylko jeden panel ? A co z ustawieniem nawiewu? Żeby nie było że na twarz leci gorące i na nogi zimne.... z wielkopolski ktoś ogarnia to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, czy po zmianie panelu z basic na high i zakodowaniu tego, występują jakieś błędy w klimatyzacji ?? Pytam bo nie wiem czy zakładać to i dac komuś do zakodowania. A koder nie daje mi gwarancji o błędach, więc pytam kogoś kto już to kodowal. Jak z błędami ? Jak z nawiewem, ustawienie na nogi, twarz, szybę ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanie dotyczace wymiany panelu klimatyzacji.

Potrzebuje po prostu wymienic stary (uszkodzony) na taki sam (sprawny), czy jest konieczność adaptacji nowego panelu i czy trzeba coś programować ?

Czy wystarczy tylko zamienić?

(Bedienteil Klimaautomatik High: 6411 9248708 ,6411 9177717 ,6411 9161611 ,6411 9155649)


Z góry dzięki za odpowiedz.


edit. Ok , juz wiem ze trzeba przeprogramowac wiec w zwiazku z tym inne pytanie, Jaka jest roznica miedzy wyzej wymienionymi panelami a np tym : 6411 9248706 ? Tez Klimaautomatik High, wyglad zewnetrzny czyli przyciski ,pokretla z tymi samymi funkcjami, z tylu gniazda na moje oko te same. Ktos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wypadaloby zakodowac przez ncs pustym plikiem man wtedy masz pewnosc ze bedzie dzialac zgodnie z wyposazeniem twojego auta. Mimo wszystko wiekszosc funkcji powinna dzialac bez kodowania. nie wiem jak to wyglada jak ktos ma np. webasto a twoj auto nie lub odwrotnie... Z tego co sie orientuje to sa tez inne ustawienia pomiedzy silnikami benzynowymi i dieslami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Muszę wymienić panel klimatyzacji, który od roku kradł mi prąd z akumulatora. Metodą na piechotę okazało się, że to właśnie ta część jest temu winna. Auto z 11 2004 numer części to

6411 6956827-01

90025-155/0018 10.11.04

H:08 S:05.0D.FF 0398341

Nie mogę znaleźć nic używanego z tym numerem, jest tego trochę na portalach ale z innymi numerami. Czy te części są kompatybilne czy trzeba dobrać o takim samym numerze seryjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to ja mam pytania do osób które wymieniły panel.


założyłem panel zgodnie z instrukcją w temacie, zakodowałem. Teoretycznie wszytko działa ... ale


- temperaturę mogę regulować pokrętłem od strony pasażera a nie kierowcy!

- w iDrive ustawiam po stronie kierowcy nawiew na szybę, środkowy nawiew ale ... nawiew na nogi po stronie pasażera


czy też tak macie? czy coś pomyliłem?


z tego co widzę, to nawet jakbym kupił panel od wersji UK to i tak są te same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, podłączyłem kabelki jak na schemacie (bez czujników), kolega zakodował i jest ok, sterowanie ciepłem i nawiewami. Tylko, że mam taki problem ciągłego ciepłego powietrza na szybe. Dodam , że wymieniłem elektrozawór i to samo. Ktos pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam. Jestem po zmianie ccc na cic oraz teraz zmienilem panel klimatronika na lci, wszystko podłączone instalacja przerobiona wszystko niby dziala ale po naciśnięciu guzika z rozkładem gdzie ma wiac zapala się aby dioda ze przełączyło na indywidualne sterowanie ale nie pokazuje na wyświetlaczu tego obrazka z rozkładem. Jak wejdę w ustawienia klimatyzacji i wybiorę rozkładem to wtedy po wciskaniu tego guzika zmienia rozkład nogi/srodek/glowa ale pasażera po naciśnięciu nie ma reakcji. O co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam tez jestem po zmianie przedliftowego ihka basic na przedliftowego ihka high .w bmw e60 2003r

i pytanie ustawienie kierunkiem gdzie ma dmuchać środkowy nawiew steruje pasazer a resztą kierowca. i drugie pytanie jak w I drive są programy automatyczne klimatyzacji mam opisane od góry

INTENSYWNY

ŚREDNI

DELIKATNY

jak dam delikatny to dmucha na maxa a jak dam na intesywny to ledwo co . Kwestia programowania może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.