Skocz do zawartości

E61 DIY wymiana wiązki tylnej klapy


xaan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem ten zestaw (dzięki za podesłanie linka) ale zamiast kupować pół wiązki myślałem żeby nadsztukować dobrym przewodem w miejscu uszkodzenia (z lekkim zapasem) jeśli będzie to możliwe - dlatego myślę jakie przewody kupić, żeby mieć spokój na kolejne 200 tyś i nie płacić 500 zł skoro robię sam.

 

Co ciekawe - warsztat nieautoryzowany dał wstępną wycenę naprawy wiązki (jak rozumiem właśnie w miejscu a nie na całej długości od uszkodzenia) na 150 - 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiem tak - jak poczytałem ile czasu to zajmuje niewprawionemu w demontażu (sztukowanie kabli to najmniejszy problem) i ponownym składaniu to doszedłem do wniosku, że zostawię to profesjonaliście - skorzystałem więc z pomocy Pana Zbyszka z Sękocina Starego k. Janek i za 300 zł miałem ogarniętą prawą stronę.

 

Kolega Zbyszek podpowiedział (słusznie), że lepiej nie czekać aż druga strona padnie i jeszcze coś popsuje zwarciami, i zrobić ją za wczasu - tak tez zamierzam.

 

Więc temat ogarnięty ale inaczej niż zakładałem - przy okazji temat PDC został ogarnięty - okazało się, że niewiadomo gdzie i dlaczego ale uszkodzeniu uległa główna wiązka z przewodami, która biegnie przez całe auto - więc kable w zderzaku jak i moduł były ok a problem leży gdzieś po środku - trochę mnie to martwi bo nie wiem co zrobię jak się posypią inne przewody.

Temat został ogarnięty korzystając z innego przewodu z masą, który biegł w tej samej wiązce.

 

U mnie jak już będzie trzeba jeszcze raz klapę robić to kupię ten zestaw:

http://www.ebay.de/itm/3x-REP-SATZ-KABELBAUM-HECKKLAPPE-KOMPLETT-BMW-E61-/311180656558?hash=item4873cfffae:g:ZSEAAOSwiCRUbFJd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy może ktoś powiedzieć która strona wiązki divercity odpowiada za centralny zamek z pilota?

Próbowałem dzisiaj zlokalizować pęknięty przewód ale mi się nie udało. Oczywiście ruszałem tylko wiązkę tylnej szyby.

Jedyne co mi się nie zgadza to to że po lewej stronie mam jedną wolną wtyczkę. Nie jest nigdzie podpięta i się kończy (ucięty przewód) tam gdzie wiązka przechodzi przez uszczelkę w dachu.

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

xaan - Czy jest szansa bys mogl dokonac Reuploadu swoich zdjec z pierwszego posta? Jestem swiezym nabywca e61 i musze wykonac polozyc nowe kable w wiazce w tylnej klapie i szybie bo mam problemy ze swiatlami, zdalnym otwieraniem drzwi z kluczyka no i troche z antena radia. A jak juz mam sie za to zabrac to chcialbym to zrobic porzadnie.

 

Dzieki Bardzo i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolegi od dwóch lat na forum nie było to raczej szansę są znikome... ale wklejam link na YT i powinien ci pomóc

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

Panowie czy może ktoś powiedzieć która strona wiązki divercity odpowiada za centralny zamek z pilota?

Próbowałem dzisiaj zlokalizować pęknięty przewód ale mi się nie udało. Oczywiście ruszałem tylko wiązkę tylnej szyby.

Jedyne co mi się nie zgadza to to że po lewej stronie mam jedną wolną wtyczkę. Nie jest nigdzie podpięta i się kończy (ucięty przewód) tam gdzie wiązka przechodzi przez uszczelkę w dachu.

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

 

U mnie to była prawa strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Nigdzie nie moge znaleźć takiej informacji . Ile i jakiej grubości kable musze kupić . Na dwie strony jest ich chyba razem 35 tylko pytanie ile sztuk kazdego rodzaju bo jest tam chyba 4-5 róznych grubosci. Jesli ktos posiada taka wiedze i mógł by sie nie podzielic byłbym wdzieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie wymiany wiązki lewej strony tzn. wymieniłem już całą wiązkę ale pod koniec pracy zorientowałem się że są trzy takie same biało-brązowe przewody i teraz nie wiem czy można połączyć je dowolnie czy nie ? Wiem tylko że odpowiadają za oświetlenie bagażnika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

co do kabli:

znalazłem w archiwum allegro coś takiego:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/bmw-5-e61-wiazka-przewodow-klapy-zestaw-naprawczy-i4559201381.html

 

z opisu aukcji można wyciągnąć zestaw potrzebny do naprawy "samemu":

 

Przedmiot: uniwersalny zestaw naprawczy wiązki przewodów tylnej klapy bagażnika w skład którego wchodzą:

10 metry przewodu o przekroju żyły 0,50 mm (żyła linka miedziana - izolacja silikonowa)

2 metry przewodu o przekroju żyły 0,75 mm (żyła linka miedziana - izolacja silikonowa)

2 metry przewodu o przekroju żyły 1,50 mm (żyła linka miedziana - izolacja silikonowa)

2 metry przewodu o przekroju żyły 2,50 mm (żyła linka miedziana - izolacja silikonowa)

50 szt. złączek umożliwiających szybkie i trwałe połączenie do instalacji (do przewodów 0,5-1,5)

10 szt. złączek umożliwiających szybkie i trwałe połączenie do instalacji (do przewodów 1,5-2,5)

koszulka termokurczliwa dł. 0,5 metra szer. 0,9 cm - ułatwia przewlekanie wiązki przewodów przez otwory

koszulka termokurczliwa dł. 0,5 metra szer. 0,2 cm - izoluje połączenia lutowane jeżeli nie zastosowano dołączonych złączek

 

Mam nadzieje że to będzie pomocne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam 2 pytania:

- jak otworzyć tylną klapę, jeżeli wiązka jest uszkodzona i się nie otwiera przyciskiem do rozpoczęcia wymiany wiązki?

- ma ktoś aktualne zdjęcia? Bo gdy E61 wreszcie trochę staniały udało mi się uzbierać padły wszystkie fotki w tutorialu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam 2 pytania:

- jak otworzyć tylną klapę, jeżeli wiązka jest uszkodzona i się nie otwiera przyciskiem do rozpoczęcia wymiany wiązki?

- ma ktoś aktualne zdjęcia? Bo gdy E61 wreszcie trochę staniały udało mi się uzbierać padły wszystkie fotki w tutorialu :(

 

Przycisk przy otwieraniu maski, kluczyk ?

Wkrętak od wewnątrz przy zamku gdzie jest wycięcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Podepnę się do tematu i chciałbym zapytać czy jest z którejś strony miejsce na dodatkowy kabel? Chciałbym dołożyć kamerę cofania i zastanawiam się czy da się tam coś jeszcze zmieścić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, mam problem z e61 z 2007roku. Z początku wyzerowalo godzinę i datę, na drugi dzień po 2/3 minutach alert o słabym akumulatorze i odcięcie prądu po wyłączeniu z start/stóp silnika(kluczyk dalej w stacyjce, zaswiecone postojowe i włączone radio). Chcąc sprawdzić pojemność akumulatora przed zakupem zajrzałem delikatnie pod osłony, przejechałem 3km do sklepu motoryzacyjnego w celu zakupu nowego akumulatora i nie miła niespodzianka. Centralka nie reaguje, ani zamknąć samochodu ani otworzyć bagażnika z pilota. Sprawdziłem bezpieczniki w schowku i bagażniku wszystkie są w porządku. Lecz znalazłem przetarty lecz cały kabel pod prawym zawiasem (stojąc od tyłu samochodu) koloru NIEBIESKO-ZIELONEGO. Od czego dokładnie ten kabel jest? Co jego zwarcie mogło uszkodzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja miałem problem polegający na braku możliwości otwarcia szyby, cała reszta działała. Rozbebeszyłem kable ale wszystkie już są po naprawie poprzedni właściciel ogarnął temat. przemierzyłem wszystko i okazało się że zamek padł uszkodzony elektryczny silniczek.

88579532971754215735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ok już wiem, że masa i nie ma przejścia na karoserię.

Mam taki problem, że diversity zmienione na naprawione, zasilanie na wtyczce jest 12v i 5v, pilot działa a radio nie.

Po odpięciu anteny ze spojlera resztki sygnału zanikają zupełnie. Prawdopodobnie problem leży w ścieżkach anteny w szybie. Tylko jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.