Skocz do zawartości

E90 Światła do jazdy dziennej krok po kroku


dlmail

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam problem z tymi dziennymi. Auto 2006 frm z xenonem. Po zakodowaniu frm z komendami:

DRL_V_GEDDIMT

daję: aktiv

DRL_VERT_DIMMUNG

daję: wert_02

TAGFAHRLICHT_ECE_1

daję: aktiv

dzienne ladnie dzialaja no ale pojawia sie problem po zgaszeniu auta. Zaplon sie wlacza, rozrusznik kreci ale nie odpala. Po zakodowaniu pustym plikiem auto pali, ale wiadome nie ma dziennych. Pomoze ktos?


i jeszcze jedno

Jeśli may iDrive możemy jeszcze dodać do menu opcję włączania i wyłączania świateł do jazdy dziennej, w tym celu powtarzamy kroki od 1-26 z tym że w pkt 10 wybieramy moduł CAPPL a w pkt 16 ustawiamy wartość:

DAY_RUN_LIGHT_CCC

aktiv

mam idrive ale nie mam modulu cappl, moge wybrac mask?


//edit

poradzilem sobie ale posta nie da sie juz usunac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Proszę o wyrozumiałość to moje pierwsze bmw model e91 330d 2006r xenon skrętny jeśli to ma znaczenie. Ktos już kodowal światła dzienne w długich na 30% ale muszę dac w pozycje „0” bo na „auto” cały czas zapalają się xenonu nieważne czy dzień czy noc i przy „auto” zawsze swieci zielona dioda. Nie wiem czy zle ktoś zakodował czy po prostu czujnik zmierzchu jest niesprawny (chociaż błędu na inpie nie ma). Proszę o pomoc bo mnie to strasznie denerwuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Proszę o wyrozumiałość to moje pierwsze bmw model e91 330d 2006r xenon skrętny jeśli to ma znaczenie. Ktos już kodowal światła dzienne w długich na 30% ale muszę dac w pozycje „0” bo na „auto” cały czas zapalają się xenonu nieważne czy dzień czy noc i przy „auto” zawsze swieci zielona dioda. Nie wiem czy zle ktoś zakodował czy po prostu czujnik zmierzchu jest niesprawny (chociaż błędu na inpie nie ma). Proszę o pomoc bo mnie to strasznie denerwuje :)

Jakiś problem z czujnikiem zmierzchu masz. Może źle coś pokodowane (ktoś naknocił z czujnikiem) albo sam w sobie czujnik/wiązka etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Miałem zakodowane światła do jazdy dziennej przez Carly - działały. Obecnie nie mam Carly i nie mogę zainstalować żadnej wersji więc chwilowo ta opcja odpada. Podczas wymiany zegarów na wersję high, przywróciłem auto do ustawień fabrycznych i od tamtej pory nie mogę przywrócić świateł długich jako DRL.

Koduję wszystko przez NCS-a. Welcome lights, skladanie lusterek z pilota itd, itp koduje się bez problemu a to się nie chce za cholerę.

Czujnik zmierzchu działa bo włącza światła mijania normalnie.

Auto prelci, frm2, lampy przód polift H7, czujnik światła

mój nfrm:

https://drive.google.com/open?id=1klyU3FWgV0A7GFfd6PH9bJaipbHsIJ7-


Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie, mam problem który próbuję rozwiązać od dłuższego czasu lecz ostatnio stanąłem w miejscu. Usiłuję zakodować światła dzienne za pomocą NCS. Od początku moich prób wyskakuje błąd przy próbie sczytania modułu o treści jak poniżej:


https://zapodaj.net/c6ba483dd8760.jpg.html


Errorlog wygląda natomiast w ten sposób:


https://zapodaj.net/b8af9dd85ef72.jpg.html


Spróbowałem wpisać poprawny VIN do modułu ponieważ na początku przy module FRM w INPi'e były same zera. Aktualnie numery VIN poszczególnych modułów wyglądają w ten sposób:


https://zapodaj.net/16cab5abeeec0.jpg.html


Po zmianie numeru VIN w module oraz aktualizacji sterownika (za pomocą WinKFP) cały czas wyskakuje ten sam błąd. Próbowałem się jeszcze łączyć z modułem CIC i udało mi się go zarówno sczytać jak i wgrać, także myślę że sam NCS jest poprawnie skonfigurowany. Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną wyskakującego błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Wiecie jakie żarówki dają taki efekt jak w tym aucie drl




Lub


Ktoś podpowie jak można uzyskać taki efekt że mamy białe światło w długich tzn drl? Są to żarówki LED czy jakiś zestaw?

 

Ponawiam pytanie kolegi @miodek89 czy ktoś wie co jest zamontowane w tych lampach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.