Skocz do zawartości

[EXX] "Wygodne" zasilanie 12V dla videorejestratora


zetro

Rekomendowane odpowiedzi

Wzialem prad z samochodu obok, ale efekt zaden. Dalej szumi i zakloca radio.

Wiec wine kabli zasilajacych moge odrzucic.

 

Rozebralem to ustrojstwo, ale ciezko tam sie czegokolwiek doszukac :/

 

Czyli nic nie da rady juz zrobic?

 

A mozecie mnie jeszce poratowac i podac inne modele kamerek: chcialbym zeby byla jak najmniejsza, nie musi miec wyswietlacza, oczywiscie kable chcialbym jakos pochowac. Cena najlepiej tez jakas niewygorowana.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

Czy kamerki Viofo a119 lub xblitz go beda dobrymi wyborami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć, potrzebuje wpiąć gdzieś kamerkę w okablowanie szyberdachu albo światła z przodu ale tak, żeby działało po zapłonie, a nie po otwarciu samochodu z pilota (mój alarm Cobra wywala błąd bo czuje przy zamykaniu pobór prądu ze świateł). Do tej pory kamerka działała podłączona pod masę i kabel żółto czerwony z okablowania lampki (tam jest >12.3V po otworzeniu samochodu i 14V przy włączonym zapłonie i samochodzie). Sprawdzałem kable z wtyczki sterowania szyberdachem:

 

- szaro czerwony to 6.5V po włączeniu przełącznika świateł

- żólto biały, żółto zielony i szaro czarny to 11.2V na zapłonie, a ja potrzebuję lekko ponad 12V bo inaczej nie odpala się kamera...

 

Nie mam GDO, lusterko fotochromatyczne mam dołozone i wpięte w okablowanie oświetlenia. Jakiś pomysł?

 

Dodam, że to kwestia przetwornicy z aliexpress, która pracyje na >12V i przy spadku napięcia do 11.6V przestaje podawać zasilanie na kamerkę. Dlatego potrzebuję zasilanie po stacyjce >12V. Dodam jeszcze że nie chce mi się rozbierać słupka i pchać kabla w skrzynke bezpieczników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak jak mówiłem, nie mam wiązki do GDO więc ten poradnik nic nie zmiena :P Załatwiłem wszystko podobnym przetwornikiem step-down z allegro z wyjściem usb, 7-28V -> 5V do 3A, podłączyłem się pod zasilanie szyberdachu (11,2V po włączeniu zapłonu) i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety, jednak nie działa. Podłączyłem się do tej kostki:

 

https://ibb.co/nD5rb6

 

Jest to kostka od sterowania szyberdachem. Piny 3,4 i 5 mają zasilanie po zapłonie. Mój konwerter napięcia podłączony do nich normalnie zapala swoją diodę - jakby pracował. Niestety - kamerka się nie włącza. Dodam, że ten sam konwerter wpięty w zasilanie lampki pod sufitem (która ma napięcie od otworzenia auta) normalnie dziala i zasila. Nie mam za bardzo pomysłu co jest problemem. Normalnie pojawia się napięcie. Co prawda z wpiętym konwerterem napięcie spada do około 8V z hakiem, ale dalej to powinno działać - w końcu konwerter od 7V pracuje. Nie ma ktoś jakiegoś pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mi się zdaje, bo w momencie jak próbuję uruchomić kamerkę, dioda na przetworniku lekko mrygnie. Niestety nie wiem za bardzo jak to sprawdzić, mimo że przejrzałem TISa kilka razy. Brakuje mi już pomysłów gdzie to podłączyć, a kostka od sterownika silnika szyberdachu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kontrolka w rękę a potem miernikiem sprawdzać, myślę, że tak na oko cienkie kabelki by odpadały. Ostatnio podłączałem kamerę cofania i miałem problem ze stabilnością zasilania - okazuje się, że wiele modułów jest zasilanych ciągle, mimo wyłączonej stacyjki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odechciało mi się ciąć kable, poświęciłem godzine na przeciągnięcie zasilania od skrzynki bezpieczników, w której wpiałem się pod bezpiecznik 26 tak zwanym "add-a-fuse". Wszystko działa, alarm zaczął działać spowrotem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.