Skocz do zawartości

E83 X3 2007 - wymiana plastików (kierownica oraz przyciski)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Chcę wymienić w X3 dwa plastiki które uległy zużyciu.

Chodzi mi o plastik umieszczony na kierownicy tak jak na poniższym zdjęciu:

http://www.image-share.com/upload/1912/88m.jpg

Może ktoś opisać co kolejno powinienem zrobić aby wymienić ten element? Konieczny jest demontaż kierownicy?

 

Drugi temat to wymiana plastiku pokrycia przełączników podnoszenia szyb znajdujący się w drzwiach kierowcy. Wg informacji z sieci wynika że muszę tylko mocno "podwadzić" ten element tak jak na poniższym zdjęciu:

http://www.image-share.com/upload/1912/89m.jpg

Zgadzacie się z tym?

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam

MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie ten dział kolego :D ale ok.

 

Co do wymiany tego plastiku na kierownicy to musisz zdjąć poduszkę i masz już do tego dostęp.Wymieniałem też :D Trochę grzebania jest z tymi przyciskami aby spasować ale moze mi się tak tylko wydaje .Nie jestem fachowcem :D

Co do tych plastików to tak jak napisałeś i pokazałeś.Też się do tego przymierzam ale nie miałem zbytnio czasu :mrgreen:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo. To fajnie że jest ktoś kto to wymieniał :D. I znowy Ty sfinks :).

 

Mam ten nowy plastik do kierownicy i wygląda tak jakby trzymały go 3 śrubki które wydaje mi się że znajdują się "z tyłu" kierownicy.

Ale ok, skoro to robiłeś to na pewno kombinowałeś i wiesz już co i jak :D. Miałeś ten sam typ kierownicy co na załączonym przeze mnie zdjęciu?

Jeżeli tak to byłbym wdzięczny za jakiś szerszy opis co mam kolejno robić aby wymontować poduszkę.

 

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź gdyż planuje jutro się za to zabrać.

Z góry dzięki.

 

Pozdr

MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety znowu ja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Włóż w tą zaślepkę plaski srubokret, dlugi ok. 10-15cm. Jedną reką odciągaj poduszkę do siebie(złap z tej strony gdzie wkładasz wkretak) a tym śrubokrętem musisz znaleźć sprężynę. Gdy ja zlokalizujesz musisz ją nadusić i poduszka odskoczy z tej strony. Analogia z drugą stroną. Musisz próbować do skutku.ja szukałem tej sprężyny dobre 30 min. przy czym operuj tym śrubokrętem delikatnie żeby przewodów nie poprzerywać.

 

 

http://www.my330i.com/mod4.php#D

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
Trochę przypomnę temat.

 

Chodzi mi o przyciski na kierownicy - dokładnie od włączania tempomat - czy da się go wymienić? Coś się popsuło i ciężko odbija do góry.

 

Da rade wymienić. Przy odrobinie wprawy nawet bez zdjęcia kierownicy.

Jakby co to mam taki (zmieniałem kierownicę na podgrzewaną) i zapraszam na ew. wymianę do Sulejowka pod Warszawą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedz mi, ten przycisk wystarczy podważyć od góry i wyskoczy? Tak jak np. przycisk klawiatury komputerowej czy jakoś inaczej?

 

Czy może trzeba wymienić cały zestaw przycisków? Napisz na PW jaka cena:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedz mi, ten przycisk wystarczy podważyć od góry i wyskoczy? Tak jak np. przycisk klawiatury komputerowej czy jakoś inaczej?

 

Czy może trzeba wymienić cały zestaw przycisków? Napisz na PW jaka cena:)

 

 

Trzeba zdjąć poduszkę i odkręcić nakładkę plastikową z kierownicy. Potem od spodu nakładki odkręcasz same przyciski, przykręcasz drugie - i tyle.

Poszukaj na forum manuala do wymiany kierownicy w e53/e83 na podgrzewaną - masz tam zdjęcia.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.