Skocz do zawartości

[E46] Cyfrowa zmieniarka Xcarlink


zielo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ja.

 

 

Odkryłem tipsa który rozwiązuje kwestię wyłączania się zmieniarki w trakcie odtwarzania muzyki i przełączenie na radio w HIFI z ekranem 16:9 - nie wiem jak z innymi radiami.

 

A więc:

Jeżeli po uruchomieniu auta włącza się muzyka ze zmieniarki automatycznie to prędzej czy później sama się też wyłączy.

Co należy zrobić.

Odpalamy auto, zmieniara wczytuje foldery zaczyna lecieć muzyka - naciskamy MODE raz, tak by na ekranie pokazał się komunikat NO TAPE i zostawiamy - teraz system automatycznie przerzuca źródło dzwięku na zmieniarkę co gwarantuje że nic się nie wyłączy.

 

Tak samo gdy słuchamy radia a chcemy uruchomić zmieniarkę - przyciskiem MODE przechodzimy na CD, czekamy aż zmieniarka załaduje foldery i odpali pierwszy track. Teraz naciskamy MODE raz, tak by na ekranie pokazał się komunikat NO TAPE i zostawiamy - system wraca do ekranu folderów CD. Teraz można samodzielnie przy użyciu przycisku MENU przejść do ekranu głównego i korzystać z komputera czy nawigacji. Muzyka leci już nieustannie.

 

Odkryłem to przez przypadek 2 tygodnie temu. Teraz od kąd stosuje ten patent zmieniarka nie wyłączyła mi się ani razu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, ja.

 

 

Odkryłem tipsa który rozwiązuje kwestię wyłączania się zmieniarki w trakcie odtwarzania muzyki i przełączenie na radio w HIFI z ekranem 16:9 - nie wiem jak z innymi radiami.

 

A więc:

Jeżeli po uruchomieniu auta włącza się muzyka ze zmieniarki automatycznie to prędzej czy później sama się też wyłączy.

Co należy zrobić.

Odpalamy auto, zmieniara wczytuje foldery zaczyna lecieć muzyka - naciskamy MODE raz, tak by na ekranie pokazał się komunikat NO TAPE i zostawiamy - teraz system automatycznie przerzuca źródło dzwięku na zmieniarkę co gwarantuje że nic się nie wyłączy.

 

Tak samo gdy słuchamy radia a chcemy uruchomić zmieniarkę - przyciskiem MODE przechodzimy na CD, czekamy aż zmieniarka załaduje foldery i odpali pierwszy track. Teraz naciskamy MODE raz, tak by na ekranie pokazał się komunikat NO TAPE i zostawiamy - system wraca do ekranu folderów CD. Teraz można samodzielnie przy użyciu przycisku MENU przejść do ekranu głównego i korzystać z komputera czy nawigacji. Muzyka leci już nieustannie.

 

Odkryłem to przez przypadek 2 tygodnie temu. Teraz od kąd stosuje ten patent zmieniarka nie wyłączyła mi się ani razu.

 

Pozdrawiam

 

na pewno sprobuje zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

potrzebuję pomocy

kupiłam samochód i już miał zamontowany Xcarlink,

jednak mam problem z nim następujący:

mam zgraną muzykę na pendrive w folderach od CD01 do CD06, ale radio w ogóle nie czyta muzyki, wygląda jak by się zawiesiło, na wyświetlaczu jest cd5 track 12 albo 99, jak podłączam do Xcarlink telefon czy inne urządzenie przez usb to normalnie mi ładuje, Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie daj znać czy u Ciebie też się sprawdziło.

 

Testowalem twoje rozeiazanie i wyglada na to ze chyba dziala bo powiem szczerze podczas trasy nie zwrocilem uwagi czy przelaczylo , a na pewno dzieje sie to teraz bardzo rzadko i nie jest juz uciazliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam. Zakupiłem taka zmieniarkę na allegro jednak jest problem ponieważ radio jej nie wykrywa natomiast gdy wyjmę i przyłącze spowrotem wtyczkę to działa jednak po jakimś czasie wyłącza się samo na radio FM i gdy wtedy nacisne przycisk mode to znowu nie widzi CD, dopiero ponowne rozłączenie i podłączenie wtyczki daje to że ją wykrywa. Dodam że problem nie leży w zmieniarce bo podłączałem też zmieniarkę od kolegi i było to samo. Czy miał ktoś podobny problem? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej kymec, udało Ci się rozpracować z czego to wynika? Mam ten sam problem - raz na jakiś czas zawiesza się przełączanie utworów (wciskam next i nic się nie dzieje), po chwili rozłącza zmieniarkę do czasu odłączenia i podłączenia ponownie przewodu do urządzenia. Trochę irytujące, jak w czasie jazdy przeskakuje na jakieś radiowe biadolenie...


Czy ktoś ma rozpiskę opcji wyświetlania tytułów utworów (chodzi o te ustawienia przy odłączonych nośnikach, o których wcześniej była mowa)? Dziś bawiąc się auxem przez przypadek "coś klikłem" i zaczęło mi wyświetlać nazwy utworów na zegarach, na radiu były tylko numery - wygląda na to, że można ustawiać różne opcje, tylko za cholerę nie mogę dojść jak to się stało :lol:


EDIT:

Pokombinowałem i w mojej E39 wygląda to tak:

•5-01 - tytuły na zegarach

•5-04 - tytuły na radiu

•5-08 - tytuły na zegarach i mrugają


Pozostałe kombinacje nie dają żadnych widocznych efektów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Koledzy,

odgrzeję delikatnie.

jaką zmieniarkę do E53 z navi MK4 16:9

mam w bagażniku dwa przewody.

i na wyposażeniu musiała być.

radio kaseciak.

dzieci już głowę suszą o muzę... święta idą i pastorałki muszę im nagrać ;)

będę wdzięczny za polecenie czegoś sprawdzonego.,

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Która ewentualnie lepsza by była?

https://sklephadron.pl/emulator-zmieniarki-usbsd/2938-emulator-zmieniarki-xcarlink-do-bmw-36-pin-bagaznik.html

czy coś takiego

https://www.car-tronic.pl/cyfrowa-zmieniarka-dension-bluetoothusbipodiphoneaux-bmw-e46e39x3x5z4-mini-p4276

z tym że u mnie chyba jest już instalacja pod telefon - mam w podłokietniku i z vin też to wynikało jak pamiętam., to znaczy że na radiu nie wyświetlą się utwory...

ktoś z Was już użytkował.??? tego typu gadżety.

U siebie mam 16:9 MK4

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.