Skocz do zawartości

[E46]Renowacja, odnawianie zużytych plastików wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tutaj nie używałem papierów sciernych. Poprzednia warstwe gumy usunalem acetonem. Nie dawalem podkladu. Nalozylem z tego co pamietam 5 warstw, ale mysle, ze to za duzo jednak. 3-4 warstwy sa naprawde wystarczajace. Kazda warstwe odczekiwalem do wyschniecia i kladlem nastepna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają pady po (chyba) 5 warstwach w E60.

8903c202b2346dc8.jpg


2a4411ef846d0597.jpg


5c230f8574f30c8b.jpg


6c6c487cb2ba4dbc.jpg

 


no no efekt mega !


u mnie grzanie się właśnie dokłada u tapicera do sporta i muszę prysnąć te plastiki, bo kierownice kupiłem w dość słabym stanie


tutaj też jest gumowa powłoka, tak jak na innych plastikach ? Acetonem też czyściłeś? Przyciski jakoś odłączałeś od reszty, czy oklejałeś? No i jeszcze jedno pytanko :D Czekałeś na wyschnięcie parę h czy parę min ?

sorki, że tak pytam, ale efekt jest mega i też chcę taki uzyskać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, fabrycznie jest gumowa powłoka. Usuwanie gumy acetonem i przed malowaniem odtluszczone benzyną ekstrakcyjną. Przyciski da się wymontować, nie trzeba oklejać. Między warstwami czekałem ok 25min. 3 warstwy są wystarczające, nie ma co przesadzać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, fabrycznie jest gumowa powłoka. Usuwanie gumy acetonem i przed malowaniem odtluszczone benzyną ekstrakcyjną. Przyciski da się wymontować, nie trzeba oklejać. Między warstwami czekałem ok 25min. 3 warstwy są wystarczające, nie ma co przesadzać ;)

 

okey dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jakiego papieru ściernego użyć przed malowaniem plastików? 360 i jeszcze jakiś ? Podpowie ktoś?

 

z tego co zawsze yoshi pisał, to wystarczy gumową powłokę zedrzeć i odtłuścić, nie trzeba papierem przejeżdżać tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Muszę odgrzać temat i zapytuję, czy znacie kogoś (kto zawodowo zajmuję się tym tematem), a komu mógłbym zlecić renowację plastików E46 tj. konsolę środkową i tunel z jego schowkiem, gdyż "nie znam się, jetem zarobiony..."?


Z góry dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie używałem papierów sciernych. Poprzednia warstwe gumy usunalem acetonem. Nie dawalem podkladu. Nalozylem z tego co pamietam 5 warstw, ale mysle, ze to za duzo jednak. 3-4 warstwy sa naprawde wystarczajace. Kazda warstwe odczekiwalem do wyschniecia i kladlem nastepna.

 

Witam

Muszę odgrzać temat i zapytuję, czy znacie kogoś (kto zawodowo zajmuję się tym tematem), a komu mógłbym zlecić renowację plastików E46 tj. konsolę środkową i tunel z jego schowkiem, gdyż "nie znam się, jetem zarobiony..."?


Z góry dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.