Skocz do zawartości

[Exx] Sygnał dźwiękowy zamka centralnego


Plot3kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przedstawię sposób jak uaktywnić opcję pikania przy zamykaniu i otwieraniu samochodu z pilota. Wymagane jest posiadanie seryjnego alarmu BMW.

 

Działa to tak jak na poniższym filmiku:

 

Niezbędny będzie do tego NCS Expert i interfejs. Zaczynając od początku..

Kluczyk na 1 pozycji.

Tworzymy w NCSie profil, tzn lecimy: File/ load profile/ expertmode / OK

Kolejno File/ Edit profil/ haslo: repxet

Lecimy w Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 możliwe opcje, później OK

Następnie wybieramy FSW/PSW i zaznaczamy FSW/PSW-Manipulate with FSW_PSW.MAN, później OK

Profil jest już odpowiednio skonfigurowany, aby nie powtarzać za każdym razem tej czynności można wybrać: File/ Save as i zapisać nasz nowy profil.

W tej chwili należy utworzyć nowy pusty plik np. notatnikiem o nazwie FSW_PSW.MAN w katalogu ncsexpert/work

W NCS wybieramy kolejno F1, a następnie F3.

Z listwy wybieramy model pojazdu.

Na kolejnej liście wybieramy sposób do połączenia się. Ja wybierałem AKMB.

Po połączeniu klikamy Back (F6)

Teraz wybieramy F4 czyli Program ECU i wybieramy moduł komfortu, u mnie to GM5.

Kolejno wybierz F5 Basic functions, co pozwoli nam odczytać ustawienia zakodowane w pojeździe. Do odczytu z kolejnej listy należy wybrać coapireadsggetfswpsw.

Po poprawnym odczytaniu, wszystkie zakodowane ustawienia zobaczyć można w pliku FSW_PSW.TRC - znajduje się on w folderze ncsexpert/work.

Kopiujemy zawartość tego pliku i wklejamy ją do nowo utworzonego FSW_PSW.MAN.

Szukamy linijek:

QUIT_AKUST_ENTSCH - zmieniamy wartość na aktiv / 2x pikniecie przy otwieraniu

QUIT_AKUST_SCHAERF - zmieniamy wartość na aktiv / 1x pikniecie przy zamykaniu

QUIT_OPT_ENTSCH - zmieniamy wartość na aktiv / 2x mrygniecie kierunkami przy otwieraniu

QUIT_OPT_SCHAERF - zmieniamy wartość na aktiv / 1x mrygniecie kierunkami przy zamykaniu - jest to bodajze wlaczone w kazdym pojezdzie.

 

Zapisujemy zmiany w pliku. Przechodzimy z powrotem do NCS i klikamy Execute Job. Wyciągamy kluczyk ze stacyjki, trzaskamy drzwiami i cieszymy się pikaniem :D

 

Możemy również aktywować "panic mode". Stosuje się to chyba, gdy zobaczymy kogoś kręcącego się przy samochodzie, a np. będziemy mieli chore struny głosowe i będziemy mieli nogę w gipsie, co pozwoliłoby podbiec do gościa z pałą :wink: . Tak na powaznie przydaje sie to niby na duzym parkingu, gdzie zapomnielismy miejsca, w ktorym zostawilismy auto. W chwili gdy pojazdy jest zamknięty, wciskamy przycisk na pilocie do otwarcia bagażnika i tak go trzymamy do uaktywnienia się syreny.

 

W tym celu szukamy linijki:

PANIK_MODUS, a jej wartość powinna być aktiv .

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Plot3kkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Fajny opis, zmotywowal mnie do do zrobienia tego samego. Poprzednio mialem tylko migniecie kierunkami przy zamykaniu, teraz ciesze sie cala gama mozliwosci. Nie musze juz nasluchiwac, czy centralny zadzialal :cool2:

Dziekuje :!: :cool2:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja jeszcze dołożę do tego dopisanie tych funkcji do menu w I-Drive aby móc "pikanie" włączać lub wyłączać bez konieczności późniejszego podpinania komputerka.

 

Uwaga !! opis dotyczy E60 z modułem MASK ( radio business ) więc nie gwarantuję, że w "prof" CCC wyglądają wpisy identycznie !

 

Aby wszystko działało poprawnie należy przekodować najpierw moduł DWAI ( alarmu )

 

odpowiednio zmieniając:

 

DEF_QUIT_AKUST_SCHAERF

activ

 

QUIT_AKUST_SCHAERF

nicht_aktiv

 

QUIT_AKUST_ENTSCH

aktiv

 

DEF_QUIT_AKUST_SCHAERF_KL

aktiv

 

DEF_QUIT_AKUST_ENTSCH

aktiv

 

QUIT_AKUST_SCHAERF_KLAPPE

activ

 

to włączy "pikanie" przy zamykaniu i otwieraniu...

 

a następnie w module MASK ( radio ) odpowiednio zmieniając z " fkt_gesperrt " na " fkt_frei " poniższe wpisy;

 

C941C_QUITT_AKUST_KLAPPE

fkt_frei

 

K9416_QUITT_AKUST_ENTSCH

fkt_frei

 

C9413_QUITT_AKUST_SCHAERF

fkt_frei

 

oraz wpis

 

ACOUSTIC

aktiv

 

 

po tym zabiegu w I-Drive pojawią się w zakładkach ...; "Vehicle settings" >>> "Central locking" >>> "Confirmation"

 

dwie dodatkowe funkcje do "zaznaczenia" dzięki którym możemy włączać lub wyłączać potwierdzenie zamknięcia lub otwarcia samochodu kiedy chcemy

 

 

Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przedstawię sposób jak uaktywnić opcję pikania przy zamykaniu i otwieraniu samochodu z pilota. Wymagane jest posiadanie seryjnego alarmu BMW.

Więc nie mam seryjnego alarmu, ale miałem nadzieję, że uda mi się uaktywnić "mruganie"światłami bądź kierunkami.

Nadmienię, że dopiero poznaję NCS-EXPERT :roll:

Po wykonywaniu opisywanych przez Ciebie wskazówek w E46 po F3 wyskoczyło:

COAPI-2062:error during reading coding data

C_KMB46,FA_LESEN: ERROR_ECU_PARAMETER

A w Z4 poszło troszkę dalej i dopiero po F6 BACK wyskoczyło:

COAPI-1020:can not open file for reading

C:\NCSEXPER\WORK\FSW_PSW.MAN

no i dalej ani rusz :(

Pomożecie jakoś?

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o błąd przy z4 to musisz wejść do C/NCSEXPER/WORK i tam utworzyć plik FSW_PSW.MAN .... Jak to zrobić ?

 

Otwórz istniejący plik FSW_PSW.TRC notatnikiem .... wymaż z niego wszystko a następnie: "zapisz jako" > zmień typ pliku na wszystkie pliki > i zapisz jako FSW_PSW.MAN w tym katalogu WORK

 

i wszystko powinno ruszyć....

 

Krążą po forum dokładne instrukcje jak używać NCS'a... dobrze się zapoznaj zanim coś sobie namieszasz...

 

Radzę aby po sczytaniu wybranego modułu do pliku FSW_PSW.TRC skopiować go w bezpieczne miejsce aby w razie czego zakodować moduł do poprzedniej wersji...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystko zrobiłem jak napisałeś. Pozmieniałem na aktiv i cała procedura przeszła poprawnie lecz dalej nie mruga kierunkami.

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o panic modus.. to jak ta opcja jest wlączona to wtedy nie działa otwieranie klapy bagażnika z pilota.. przynajmniej u Mnie w E46.

 

Jeszcze jest fajna opcja że mrugają światła mijania i długie jak alarm zostanie włączony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o panic modus.. to jak ta opcja jest wlączona to wtedy nie działa otwieranie klapy bagażnika z pilota.. przynajmniej u Mnie w E46.

 

A u mnie pomimo ustawienia PANIK_MODUS na aktiv, funkcja nie działa :cry:

Przy wciśnieciu i przytrzymaniu przycisku otwiera się szyba klapy bagażnika i tyle...

 

Ktoś ma podobny problem ?

 

--

pozdrawiam

nelson

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tow moim nieseryjnym mam ustawione fabrycznie tak że miga bez wydawania dzwięku a po wciśnięciu zamknięcia na pilocie wyje syrena. Podczas otwarcia pika tylko wtedy, gdy w czasie gdy stał zamknięty załączał się alarm, tak sygnalizuje jego włączanie. Gość który go zakładał twierdzi że takie pikania same z siebie przy otwieraniu/zamykaniu są niezgodne z przepisami - nie pytajcie jakimi bo nie zapamietałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.