Skocz do zawartości

[E60/61] Parowanie telefonu z samochodem (BLUETOOTH)


guzior2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Z racji tego że co jakiś czas pojawia się problem z parowaniem telefonu z samochodem zamieszczam foto relację. System będzie działał tylko jeśli mamy wyposażenie S633A i S644A, można to sprawdzić rozkodowując nr. VIN

 

 

 

http://img7.imageshack.us/img7/9903/pict0021bc.jpg

 

 

http://img405.imageshack.us/img405/7665/pict0022l.jpg

 

 

http://img14.imageshack.us/img14/5788/pict0023cx.jpg

 

 

http://img709.imageshack.us/img709/5617/pict0024df.jpg

 

 

http://img560.imageshack.us/img560/6820/pict0026d.jpg

 

 

http://img651.imageshack.us/img651/4541/pict0027q.jpg

 

 

http://img40.imageshack.us/img40/1285/pict0028rx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

]Z racji tego że co jakiś czas pojawia się problem z parowaniem telefonu z samochodem zamieszczam foto relację. System będzie działał tylko jeśli mamy wyposażenie S633A i S644A, można to sprawdzić rozkodowując nr. VIN[

 

 

 

 

 

 

a jeśli mam wyposarzenie S638A to co nie bedzie działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jeśli mam wyposarzenie S638A to co nie bedzie działało?

 

Będzie działało tylko z oryginalnym telefonem który masz w podłokietniku, natomiast z innymi już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
a jesli mam stację dokującą w podłokietniku to czy mozna ja jakos odłączyć i sparować telefon z bluetoothem bo rozumiem, że tutaj jest problem?

 

Jeśli masz ori telefon BMW to nie sparujesz innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam stację dokującą w podłokietniku to czy mozna ja jakos odłączyć i sparować telefon z bluetoothem bo rozumiem, że tutaj jest problem?

 

Jeśli masz ori telefon BMW to nie sparujesz innego.

 

 

Zgadza się.

Mam ten sam problem u siebie. Kombinowałem na wszystkie sposoby, w końcu pojechałem do ASO i nawet tam stwierdzili, że nic z tym nie da się zrobić.

Jakimś tam rozwiązaniem, słabym co prawda, ale zawsze coś to kupić 2 kartę sim z innym numerem, umieścić ją w podłokietniku i wsiadając do auta, przekierunkować swój numer. Ja robię tak jadąc w dalsze trasy.

Jednak wyjątkowo wkurzające jest to, że mając świetny zestaw głośnomówiący i bluetooth nie ma możliwości sparowania go z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ale powiedzcie z jakim telefonem orginalnym bedzie działał? w podłokietniku mam tylko uchwyt do telefonu z zaślepką, a ja poprostuw idrivie nie moge zaznaczyc "ptaszka" na bluetooth.

mamcie moze jakiegos magoka w warszawie lub okolicy od takich rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

mam pytanie jestem w parowaniu telefonu na etapie wbijania kodu w samochodzie podaje 4 cyfry i w jaki sposób mam to zatwierdzić - jezeli wciskam i driva to zatwierdza mi się 5 cyfra ... jezeli wychodze to telefon nie łączy się z systemem... zmienilem telefon ale w starym ten sam model wszystko było ok

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Celowo nie zakładam nowego wątku.

Ten temat najbardziej pasuje do problemu w e60 /61.

 

Parowanie telefonu z samochodem przy wykorzystaniu Bluetooth + Win Phone 7.5.

Inspiracją jest wątek z bimmerfest.com (auto BMW 645i/ 2005r + Tel. Samsung Focus z Win Phone 7.5).

Sposób w jaki komunikuje się auto z telefonem jest wzorowy.

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=607884&page=2

prezentacja połączenia, sterowania głosem i pisania SMS:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LQB-QuUBkVA

 

Wczoraj próbowałem sparować telefon Nokia Lumia 800 (system Windows Phone) z moim samochodem. Niestety bez powodzenia. Połączenie BT było aktywne (ikona *I), sczytało książkę ale nie działał zestaw głośnomówiący przy połączeniach (operację sprawdziłem kilkakrotnie). Dziwne ale prawdziwe.

 

Moje auto: E60 2005r.

Wyposażenie:

S609A System nawigacji Professional

S620A Wejście głosowe

S644A Instalacja tel. kom. z Bluetooth

 

Czy komuś z Was udało się połączyć z samochodem Nokię Lumia (lub inny tel. z Win. Phone 7.5) tak aby uruchomić wszystkie funkcje telefonu: połączenie BT / sczytanie książki z pamięci telefonu do Idrive / odbieranie połączeń z przycisków na kierownicy?

Pomijam już sterowanie głosowe z pisaniem SMS jak w powyższym wątku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Hej, ja tam nie wiem jaki macie problem. Ja mam Nokie E52. Jak kupowałem w grudniu 2012r. e 61 520 D to jeszcze w Niemczech sprzedający włączył na idrive łączenie z telefonem i po włączeniu bluetooth w telefonie wybrałem pięć cyfr które potem wybrałem w idrive w BMW. Teraz jak tylko wsiadam do samochodu i mam włączony bluetooth w telefonie, to następuje zeskanowanie książki oraz ostatnio wybierane nr,i można je wybrać głosowo, można odebrać sms. Jak ktoś dzwoni to mi wyskakuje info na idrive i odbieram głosem, lub przyciskiem w kierownicy lub gałką idrive. Tak samo wyłączam. Jak ktoś potrzebuje szczegóły to piszcie. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja tam nie wiem jaki macie problem. Ja mam Nokie E52. Jak kupowałem w grudniu 2012r. e 61 520 D to jeszcze w Niemczech sprzedający włączył na idrive łączenie z telefonem i po włączeniu bluetooth w telefonie wybrałem pięć cyfr które potem wybrałem w idrive w BMW. Teraz jak tylko wsiadam do samochodu i mam włączony bluetooth w telefonie, to następuje zeskanowanie książki oraz ostatnio wybierane nr,i można je wybrać głosowo, można odebrać sms. Jak ktoś dzwoni to mi wyskakuje info na idrive i odbieram głosem, lub przyciskiem w kierownicy lub gałką idrive. Tak samo wyłączam. Jak ktoś potrzebuje szczegóły to piszcie. :D

 

Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem autka od nie dawna i mam mały problem ze sparowanim telefonu BB 9800 .Po połączeniu mam wpiasć kod i nie bardzo wiem skąd go wziąć? Poprzednie moje autko niestety nie dysponowało tak zaawansowaną techniką :wink: tylko słuchaweczkami.....

Z góry dzięki za wszelką pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

ja mam taki problem że nie mogę w moim aucie zaptaszkować aktywowania bluetooth.

Czy ktoś z was miał taki problem i sobie z tym poradził????

Na innych forach doczytałem że moduł telefonu do wymiany ale ja nawet nie wiem gdzie to jest w aucie /e60 sedan 535D/

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

ja mam taki problem że nie mogę w moim aucie zaptaszkować aktywowania bluetooth.

Czy ktoś z was miał taki problem i sobie z tym poradził????

Na innych forach doczytałem że moduł telefonu do wymiany ale ja nawet nie wiem gdzie to jest w aucie /e60 sedan 535D/

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Oli

 

Moduł masz w bagażniku po lewej stronie za boczkiem, bliżej nadkola, wysyłasz go np. do tej firmy http://www.skanbis.pl/ i naprawią go w dobrych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
]Z racji tego że co jakiś czas pojawia się problem z parowaniem telefonu z samochodem zamieszczam foto relację. System będzie działał tylko jeśli mamy wyposażenie S633A i S644A, można to sprawdzić rozkodowując nr. VIN[

 

 

 

 

 

 

a jeśli mam wyposarzenie S638A to co nie bedzie działało?

 

 

Witam a w moim e61 mam S633A i niestety nie mogę z parować po wbiciu kodu w tel samsung SIII 1234 i to samo w aucie ale niema nic do potwierdzenia w telefonie pojawia sie komunikat "nie mogę zkomunikować się z systemem BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
moze odgrzeje kotleta ale co tam. Otoz w mojej e60 po rozkodowaniu VIN nie mam pozycji S633A i S644A.. Posiadam telefon w podlokietniku. co najbardziej mnie dziwi w tym wszystkim- otoz posiadam modol bluetooth w aucie, jest w bagazniku. w iDrive tez jest opcja "bluetooth active" poczym telefon nokia lumia 710 wyszukuje auto ale nie moze sie z nim polaczyc. w iDrive jest znaleziona nokia, ale nie polaczona. Moge tylko kliknac w nia i mam 2opcje- "move device up" oraz" delete device". testowalem tez inne telefony i nic. Czytalem wiele na ten temat i ponoc moge korzystac tylko z tego telefonu w podlokietniku, w sensie, wlozyc tam karte SIM. OK ale w takim razie po co jest opcja w iDrive "comunications inference"? "bluetooth"? dodam ze na module bluetooth na naklejce nie znalazlem hasla i wpisywalem np 1111,0000 itd w obydwu urzadzeniach i nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To ja też odgrzeje kotleta bo mam ten sam efekt.

Słuchawka w podłokietniku. Idrive wyszukuje moją komórkę. Jest na liście. Moja komórka widzi BMW. Wszystko nicy ok ale połączenie nie funkcjonuje.

 

Jest z tego jakieś wyjście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ja też odgrzeje kotleta bo mam ten sam efekt.

Słuchawka w podłokietniku. Idrive wyszukuje moją komórkę. Jest na liście. Moja komórka widzi BMW. Wszystko nicy ok ale połączenie nie funkcjonuje.

 

Jest z tego jakieś wyjście?

 

Sprawdzałeś jaki masz kod wyposażenia po rozkodowaniu VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko

S638A AUTOTELEFON PROFESSIONAL Telefon samochodowy Professional

 

To znaczy, że innego telefonu nie podłącze?

Mimo, że mój telefon widzi auto a w liście telefonów w idrive pojawia się mój telefon?

 

 

Tylko oryginalny będzie działał. Gdybyś był w sieci T-mobile to mógł byś wyrobić sobie drugą kartę sim pod ten sam numer, było by to jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze odgrzeje kotleta ale co tam. Otoz w mojej e60 po rozkodowaniu VIN nie mam pozycji S633A i S644A.. Posiadam telefon w podlokietniku. co najbardziej mnie dziwi w tym wszystkim- otoz posiadam modol bluetooth w aucie, jest w bagazniku. w iDrive tez jest opcja "bluetooth active" poczym telefon nokia lumia 710 wyszukuje auto ale nie moze sie z nim polaczyc. w iDrive jest znaleziona nokia, ale nie polaczona. Moge tylko kliknac w nia i mam 2opcje- "move device up" oraz" delete device". testowalem tez inne telefony i nic. Czytalem wiele na ten temat i ponoc moge korzystac tylko z tego telefonu w podlokietniku, w sensie, wlozyc tam karte SIM. OK ale w takim razie po co jest opcja w iDrive "comunications inference"? "bluetooth"? dodam ze na module bluetooth na naklejce nie znalazlem hasla i wpisywalem np 1111,0000 itd w obydwu urzadzeniach i nic.

 

 

Witam, mam idealny problem, nasuwa mi się pytanie, może po prostu "odpisać" (usunąć) z CAS - AUTOTELEFON PROFESSIONAL, wtedy nie będzie on widziany jako dodatkowe wyposażenie, bluetooth nie będzie sobie zawracać nim głowy i zajmie się smartfonem :?, próbował ktoś może w ten sposób się tym pobawić ? Może ktoś kto się na tym zna podpowie czy chociaż teoretycznie byłaby jakaś szansa ?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Nie ma szans. Trzeba wymienić moduł blutooth. Ten łączy się tylko z telefonem w podłokietniku mimo że widzi inne.

Dziwne to ale tak jest.

 

Witam, a na jaki moduł wymienić? (jakieś oznaczenia). Pytam, ponieważ mam ten sam problem, czyli telefon w podłokietniku i nie mogę nawiązać połączenia z Androidem 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.