Skocz do zawartości

[E36] compact montaż OBC


mr18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Siemanko zrobiłem wszystko według instrukcji

ale problem polega na tym że nie pokazuje mi spalania tak jak a przypadku silnika 43tub19 a ja mam m44b19 pin z gniazda znajdującego się w komorze silnika jest biało/czarny

Miał ktoś taki sam problem?

Może pod zegary się podpiąć

Za co odpowiadają przewody od diagnostyki?

Z góry dzięki za odp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rok produkcji auta? Bo od 1998 roku nie ma pinu Trip computer w przypadku twojego silnika czyli M44B19, do starszego B18 jest. Masz dolny pin w gnieździe X20? Tzn. czy idzie do kabiny? Nieco to dziwne, bo schemat od bmw z 1999 roku podaje pin 24 w gnieździe X20 jako właściwy. Schemat z 2000 roku mówi o pinie nr 25 w zegarach ale tylko w przypadku 316i, bo 318ti nie było już produkowane. spróbować możesz ale za skutki nie odpowiadam. Kabel ten idzie do pinu nr 83 komputera silnika. Kable diagnostyczne jak sama nazwa wskazuje mają na celu diagnostykę modułów. Gdy odczytujesz błędy np programem INPA, to wykorzystujesz właśnie te kabelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jest jakaś opcja sprawdzenia czy to pin 24 czy 25 z kostki x20 czy 25 z białej od licznika dodam że zauważyłem że ilość kilometrów do przejechania wzrasta

Biało/czarny i kość przy zegaach?

A w polu spalania na 100km nie mam kresek tylko 0. 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Mam super pytanie i bardzo proszę o pomoc,


Posiadam w swoim Compakcie dokładnie taki OBC, nie wyjmowałem go i nie wiem co on ma w środku, jednak widać na wyświetlaczu że może on wyświetlać, km, temperaturę i opisane powyżej informacje,



Problem polega na tym że kierunkowskazy które mam nie posiadają Opcji Przycisku BC, nie da się wcisnąć kierunkowskazu i uruchomić komputer, i teraz moje Pytanie, jak ewentualnie mogę sprawdzić czy zainstalowany u Mnie OBC może wyświetlać te wszystkie opcje,


Zegarek który mam, z zewnątrz wygląda dokładnie tak jak ten OCB który opisywany jest w temacie, chciałbym bardzo uzywać opcji które może posiadać w sobie.

 


Dzień Dobry znalazłeś do tego może odpowiedź bo mam dokładnie ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.