Skocz do zawartości

[E46] diagnoza i wymiana wzmacniacza antenowego, sygnału RF


palermos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat stary ale może ktoś jeszcze podpowie. E46 Touring. Wzmacniacz pod spoilerem nad tylną szybą. Sprawdzałem jak pisał autor wątku. Na pierwszym od lewej pinie mam 12V. Na trzecim 0..... Jak wciskam przycisk pilota nic się nie dzieje.

Skąd bierze się te ok. 5V na tym trzecim pinie? Napięcie wychodzi ze wzmacniacza na ten przewód czy odwrotnie? Ktoś gdzieś pisał że to napięcie jest modulowane tym wzmacniaczem i idzie tym przewodem na moduł komfortu. Czyli zakładam że napięcie jednak ma wychodzić ze wzmacniacza. Skoro mam "0" to może faktycznie tylko wzmacniacz....


https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/65_0637-anteny-diversity/i47657#part02


Część nr 1. Antena. Czy antena jest w spoilerze? Ze wzmacniacza idzie tasiemka do spoilera. To jest antena od radia czy ma związek z centralnym zamkiem?

Gdzieś czytałem że niby antena jest w tych ścieżkach od ogrzewania tylnej szyby?


Część nr 5. Wzmacniacz anteny szyby bocznej. A co to znowu za antena? Od czego? Zakładam że radiowa bo końcówka przewodu która wchodzi do wzmacniacza w spoilerze wygląda typowo "radiowo":)


Czy dobrze rozumie z tymi antenami? W tylnej szybie radio, spoiler - antena zbierająca sygnał z pilota do centr. zamka i jeszcze jakaś w bocznej szybie?


Potrzebuje ustalić co z tymi antenami i co w końcu zbiera sygnał z pilota. Strasznie dużo jest info o wymianach tego wzmacniacza i każdy ma troche inny lub trochę bardziej podobny problem, każdy inne czary porobił, ale jakoś nie moge ustalić właśnie takich podstawowych rzeczy. Co jak działa, za co odpowiada i gdzie jest.


Mam urwaną tą tasiemkę ze wzmacniacza do tylnej szyby. Ale to ma związek z radiem, z centralnym zamkiem czy ogrzewaniem tylnej szyby które mi nie działa?


Ostatnia rzecz. Czy ma ktoś rozpiskę przewodów, najlepiej po kolorach, we wtyczkach do modułu komfortu? Zwłaszcza środkowa, ta 54 pinowa mnie interesuje. Tam są ponoć dwa przewody odpowiadające za zamykanie i otwieranie. Podając + na nie powinienem zamknąć lub otworzyć jeśli moduł jest sprawny. Czy tak właśnie jest?


P.S. Znalazłem rozpiskę na e46garage. Na przewody od zamykania i otwierania należy podać MASE a nie jak ktoś gdzie napisał "+". Tylko czy jeśli zamyka i otwiera to moduł jest sprawny czy niekoniecznie wcale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.