Skocz do zawartości

[E60/E61] Rejestracja wymiany akumulatora w INPA


silver111

Rekomendowane odpowiedzi

tool32 tak jak większość robi mysle.

Mój sterownik nie przyjmuje akumulatora typu AGM. Pojemności mogę sobie zmieniać dowolnie jedynie z typem kwasowym akumulatora. Żadne przypisywanie do VIN, kodowania i rejestracje nie zmieniły mi typu baterii. Chyba, że nie potrafię tego prawidłowo przeprowadzić i stąd ciągły problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W Bmw e65 730d oryginalnie mam baterie AGM 90Ah 900A.

Kupiłem nową baterie AGM ale 92AH 850A firmy BANER. Czy wystarczy sama rejestracja inpą jak w piejwszym poście tego tematu czy muszę coś zmienić ze względu na minimalna różnice tych baterii?



EDIT :


I takie pytanie:


Na ori akumulatorze a dokładniej na zacisku minusowym jest wybity nr 48/17. Czy to oznacza ze akumulator jest z 2017 roku? Jeśli tak to pewnie bateria dobra a prąd ucieka mi przez coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Jakie są konsekwencje nie zarejestrowania nowego akumulatora? Mój poprzedni całkowicie się rozladowal, kupiłem nowy o nieco innych parametrach z 95na100 i z 800 na 840 i nie wyrzuca mi żadnych błędów przynajmniej na pokładowym. Kontrolka też żadna się nie świeci. Czy w przyszłości mam się spodziewać jakichś nieprzyjemności czy dać sobie spokój i jeździć póki nie krzyczy? Bo nie mam komputera niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jakie są konsekwencje nie zarejestrowania nowego akumulatora? Mój poprzedni całkowicie się rozladowal, kupiłem nowy o nieco innych parametrach z 95na100 i z 800 na 840 i nie wyrzuca mi żadnych błędów przynajmniej na pokładowym. Kontrolka też żadna się nie świeci. Czy w przyszłości mam się spodziewać jakichś nieprzyjemności czy dać sobie spokój i jeździć póki nie krzyczy? Bo nie mam komputera niestety.

 

Może ładować innym napięciem lub nie doładowywać na full ponieważ ma przypisane inne wartości. Również masz inne napięcie rozruchowe co może mieć wpływ na rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Wymieniłem w E61 8 letni akumulator na nowy. Podobno został zarejestrowany przez warsztat w komputerze. Tylko, że po nocnym staniu pojawia mi się komunikat, że akumulator rozładowuje się podczas postoju. Żółty samochodzik jakby na podnośniku. Gdyby to był tylko kumunikat to bym się nie przejmował ale po trzech dniach niejeżdżenia fizycznie rozladował się prawie do zera. I teraz pytania - akumulator do d.. (przyzwoita Varta), coś nie tak z rejestracją czy gdzieś się pojawił jakiś upływ? Znacie może koledzzy kogoś w Warszawie kto by ogarnął ten temat?


pozdrawiam


jjb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.