Skocz do zawartości

[EXX] Naprawa cieknącego podszybia - mokry filtr


zielo

Rekomendowane odpowiedzi

Zielo dzięki za instruktaż! Przydał się w walce z cieknącym podszybiem :cool2: U mnie dodatkową powłokę sylikonu dostały gumowe podkładki uszczelniające silniczków wycieraczek oraz korpusy kołków montażowych podszybie do nadwozia. Starą uszczelkę zastąpiłem nową uszczelką drzwiową tak jak wcześniej zasugerowali Koledzy (2zł/2mb). Naturalnie wszystko jest w jak najlepszym porządku. Podszybie szczelne i suche. Polecam wszystkim nawet w celu profilaktycznych działań uszczelnienia możliwych cieknących miejsc.

Pozdrawiam, Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam do was pytanie, też chciałem zmienić te uszczelki pod wycieraczkami, lecz jednak zobaczyłem, że w autach sprzed FL ich w realoem nie ma -> http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AM31&mospid=47638&btnr=51_3267&hg=51&fg=20 nie ma tego w spisie.

Czy jak zamówię te same ale np. z innego auta po FL tak jak tutaj to ma miejsce http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EU71&mospid=47630&btnr=51_3267&hg=51&fg=20&hl=160 to myślicie, że będzie wszystko ok?

Głupie pytanie bo chyba nie zmieniali tych gum, tylko czemu tak utrudniają to wszystko oni sami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam,

Zajęło mi rozbieranie i składanie tego pół dnia,ogólnie silikonem profilaktyczne lekko cyknąłem lewą i prawą krawędź "rynny" myślę,że bez większego rezultatu było rozbieranie tego bo u mnie uszczelka pokazana na zdjęciu jest w stanie niemalże idealnym.

Filtr jest cały mokry mimo wszystko,zastanawia mnie fakt gdzie ucieka woda wiem na pewno że podszybie czyli ta listwa od tej strony która przylega do szyby nie jest dociśnięta może dlatego woda ucieka?

Ogólnie cała ta listwa jest zatrzaśnięta z lewek i prawej strony a po środku tak jakby odstaje.

Powiedzcie mi czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Koledzy mam taki sam problem wiadro wody po deszczu na dywaniku pasażera.

 

Podczas deszczu sprawdzałem i lekko leci woda jakby z drzwi kierowcy i to widać ale po stronie pasażera nic nie widać :( a wykładzina robi się szybko mokra...

 

Czy to będzie podszybie ?

 

Proszę o przesłanie zdjęć jak to u Was wyglądało bo nie bardzo chce mi się wszytsko rozbierać...

Z tego co zrozumiałem to może to być uszczelka i podszybie... Czy wówczas będzie mokry filtr kabinowy ten co jest za schowkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
A jak mam wodę po stronie pasażera jak i kierowcy? To znaczy że wygłuszenie po stronie kierowcy też dało du*y ? Ma ktoś zdjęcie z naprawy tego podszybia? ja u siebie usunąłem tą popękaną gumę z podszybia mini szlifierka i został tylko sam plastik. Chciałbym naprawić te podszybie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam wodę po stronie pasażera jak i kierowcy? To znaczy że wygłuszenie po stronie kierowcy też dało du*y ? Ma ktoś zdjęcie z naprawy tego podszybia? ja u siebie usunąłem tą popękaną gumę z podszybia mini szlifierka i został tylko sam plastik. Chciałbym naprawić te podszybie
A skąd wiesz że to z podszybia? Zazwyczaj jest to wada maty w drzwiach, a że odkleiły się obie to jest taka możliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I masz rację.

 

Dzisiaj rozebrałem oba boczki i obie maty były odklejone na dole. Silikonem zalepilem bo nie mieli w sklepie uszczelniacza butylenowego.

 

Mam nadzieję że to pomoże :)

 

Pytanie ;

 

Jak tamtedy mogła się dostawać woda ? Co to ma wspólnego z podłogą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chciałem naprawić ale z instrukcji na pierwszej stronie poznikały zdjęcia.

Ktoś poratuje co i jak bo ciężko dociec gdzie i co pouszczelniać?

Ja już zdjęć nie mam, imageshack padł swego czasu i wszystko poszło.

 

Klejenie silikonem to nie klejenie, bo silikon to uszczelniacz, a nie klej.

Ja robiłem Soudalem HD, chłopaki innymi klejami, ale każda masa bitumiczna będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem naprawić ale z instrukcji na pierwszej stronie poznikały zdjęcia.

Ktoś poratuje co i jak bo ciężko dociec gdzie i co pouszczelniać?

Ja już zdjęć nie mam, imageshack padł swego czasu i wszystko poszło.

 

Klejenie silikonem to nie klejenie, bo silikon to uszczelniacz, a nie klej.

Ja robiłem Soudalem HD, chłopaki innymi klejami, ale każda masa bitumiczna będzie ok.

 

Może ma ktoś tutorial inny z netu jak to uratować bo tak paruje mi szyba, że ciężko w deszczu jeździć :/

 

Boczki kleiłem klejem PATEX w kartuszu.

 

=============================================

 

Panowie pozwolę sobie na Update!

Wymiana podszybia na nowe z ASO pomogła rozwiązać problem.

Stare miało starą gąbkę i nie trzymały kołki.

W ASO taniej niż na Allegro tak btw ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.