Skocz do zawartości

[E60] Jak Skasowac Przekroczony Termin Obsługi


e60530i

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich macie jakis patent na

Serwis olejwy który wraca ciągle na 0 ?

Czujnik oleju nowy hella i dalej nic.Wchodząc w menu serwisowe albo wyświetla P ------ albo wyrzuca mnie do ekranu z zegarkiem o co chodzi ?Pomożecie mi?

Mam podobny problem - nie mogę skasować przekroczonej inspekcji olejowej. Nie pomaga nawet kasowanie z INPy:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=325254

 

Jeszcze jest pomysł kasowania za pomocą tool32, ale nikt nie odpowiedział jak to zrobić:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=270232&hilit=+tool32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tool32... Nie klikajcie gdzie popadnie bo można łatwo narobić sobie jeszcze większej biedy.

 

Musisz wiedzieć który plik odpowiada za Twój silnik. (inpa.... silnik... zakładka INFO >> nazwa pliku z rozszerzeniem .PRG)

 

Wbijasz w Tool32. Gdzieś tam u góry po lewej masz FILE >> Load SGBD, Group file. Z listy wybierasz swój plik który odpowiada za Twój silnik.

 

Po lewej wybierzcie CBS_Reset (jakoś tak... pisze z pamięci). W pole arguments wpiszcie np >>>>> oel;40;30 <<<< i klawisz F5.

Powinno zmienić inspekcję na 12 000km.

 

Lub wpiszcie >>> oel;100

 

Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne błędy... Także robicie na własne ryzyko.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam taki ciekawy teraz dylemat :)

Chciałem z poziomu licznika skasować olej - zmieniłem kilka dni temu.

Oleju mi system nie zresetował, a dodatkowo wywalił mi klocki hamulcowe z przodu - zrobił mi teraz na -15000 km i NIE MOGĘ ZRESETOWAĆ tego.

Jakieś pomysły?

ISTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spróbuj na chwilę odłączyć wtyczkę od czujnika i po ponowny podłączeniu resetuj inspekcję, chyba że czujnik jest już naruszony to tylko nowy pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na chwilę odłączyć wtyczkę od czujnika i po ponowny podłączeniu resetuj inspekcję, chyba że czujnik jest już naruszony to tylko nowy pomoże.

 

Nic nie ruszone.

Było do przejechania jest 20 czy 21 tys km wg systemu.

Chciałem skasować inspekcje olejową, nie mogłem.

Po chwili wyskoczyła informacja, że klocki hamulcowe są zużyte i przedawniony przegląd: -15000 km.

Nie chce na razie ruszać czujnika bo to na 100% nie jego wina a systemu.

Jutro chyba ISTE podłącze i zobaczę jakie są możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Spróbuj na chwilę odłączyć wtyczkę od czujnika i po ponowny podłączeniu resetuj inspekcję, chyba że czujnik jest już naruszony to tylko nowy pomoże.

 

Nic nie ruszone.

Było do przejechania jest 20 czy 21 tys km wg systemu.

Chciałem skasować inspekcje olejową, nie mogłem.

Po chwili wyskoczyła informacja, że klocki hamulcowe są zużyte i przedawniony przegląd: -15000 km.

Nie chce na razie ruszać czujnika bo to na 100% nie jego wina a systemu.

Jutro chyba ISTE podłącze i zobaczę jakie są możliwości :)

 


Problem z czujnikiem, ista nic tu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd problem, skoro do próby skasowania czujnik pokazywał 20 tys km do zmiany?

Teraz pokazuje -15000 km przekroczenie terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Pomoże ktoś ze skasowaniem inspekcji oleju, w e60 535d? nie da się skasować przekroczonej inspekcji olejowej tzn, po skasowaniu i ustawieniu na 30kkm po wyjściu z menu automatycznie wskakuje na 0. Dajmy na to mam inspekcje -500km, wchodzę, resetuje, ustawiam na 30kkm i po wyjściu z menu zawsze wskakuje na 0 i od nowa odlicza na minusie. Nie da się tego ani w menu skasować ani kompem, robię wszystko jak należy, bo mam też e60 525d i tam nie ma takich problemów, orientuje się ktoś o co chodzi? Jak kupiłem auto to było ok, dopiero jak przekroczyło inspekcje to jest problem... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś ze skasowaniem inspekcji oleju, w e60 535d? nie da się skasować przekroczonej inspekcji olejowej tzn, po skasowaniu i ustawieniu na 30kkm po wyjściu z menu automatycznie wskakuje na 0. Dajmy na to mam inspekcje -500km, wchodzę, resetuje, ustawiam na 30kkm i po wyjściu z menu zawsze wskakuje na 0 i od nowa odlicza na minusie. Nie da się tego ani w menu skasować ani kompem, robię wszystko jak należy, bo mam też e60 525d i tam nie ma takich problemów, orientuje się ktoś o co chodzi? Jak kupiłem auto to było ok, dopiero jak przekroczyło inspekcje to jest problem... :mad2:

Mam ten sam problem - walczę z nim od 4 lat ;). Jak ktoś pomoże to stawiam piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Pomoże ktoś ze skasowaniem inspekcji oleju, w e60 535d? nie da się skasować przekroczonej inspekcji olejowej tzn, po skasowaniu i ustawieniu na 30kkm po wyjściu z menu automatycznie wskakuje na 0. Dajmy na to mam inspekcje -500km, wchodzę, resetuje, ustawiam na 30kkm i po wyjściu z menu zawsze wskakuje na 0 i od nowa odlicza na minusie. Nie da się tego ani w menu skasować ani kompem, robię wszystko jak należy, bo mam też e60 525d i tam nie ma takich problemów, orientuje się ktoś o co chodzi? Jak kupiłem auto to było ok, dopiero jak przekroczyło inspekcje to jest problem... :mad2:

Mam ten sam problem - walczę z nim od 4 lat ;). Jak ktoś pomoże to stawiam piwo ;)

Dokładnie to samo dzieje się u mnie z inspekcją oleju. Wszystkie inne rzeczy kasują się bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg? Z tego co pamietam to ISTA ma taka dziwna opcje wylaczenia tego serwisu jesli auto ma 300tys.km. Moze to ma jakis wplyw na to ze nie da sie kasowac? Mialem klienta z tym samym problemem. Ista podawala info ze trzeba przekodowac dde i zreobic troubleshooting ale nic to nie dalo. Nawet tool32 nie pomogl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg? Z tego co pamietam to ISTA ma taka dziwna opcje wylaczenia tego serwisu jesli auto ma 300tys.km. Moze to ma jakis wplyw na to ze nie da sie kasowac? Mialem klienta z tym samym problemem. Ista podawala info ze trzeba przekodowac dde i zreobic troubleshooting ale nic to nie dalo. Nawet tool32 nie pomogl.

U mnie jest ponad 300tys.km. więc może być tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja rowniez jak inni walczylem z brakiem mozliwosci skasowania inspekcji olejowej w e60. Za kazdym razem wyswietlalo mi 0 i potem naliczalo minusowy przebieg.

W koncu znalazlem kolesia, ktory ogarnal mi to w 20 min kosztem 50 zl.

Z tego co zrozumialem, to sterownik silnika po zakodowaniu 30 wymian oleju blokuje sie i nie da sie w nim zapisac nowej inspekcji. Koles chyba wyczyscil mi sterownik lub wgral tam cos nowego i teraz robie inspekcje bez problemu.

Podaje kontakt na chlopaka z Lodzi:

Łódź, ul. Więckowskiego 87

tel. 503620009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam znalazłem instrukcję jak pozbyć się tego serwisu oleju. ISTA D Zrobiłem tak u siebie i pomogło. W idrive ani w ukrytym menu z kluczyka nie będzie już opcji SERVICE OIL. Podobno powyżej 300k przebiegu i wykorzystaniu 30 kasowań z kluczyka program łapie błedy i się zawiesza. Na dole tłumaczenie. Pozdrawiam.


Corect reset of the engine oil service not possible


  The following fault pattern is known

  The engine ol service cannot be correctly reset for vehicles with a mileage / km of more than 300000 km.

  After the reset the remaining distance is either 0 km or considerably too low.


  Once the vehicle has been driven beyond the remaining distance the driver is alerted continuously via the red

  service indicator that the engine oil service is due.


  In the event of a customer complaint, please proceed as follows:


  Do not replace any components Programming work will not help.

  In the event of a fault, the CBS engine oil service display in the instrument panel must be deactivated.

  To do this, go to the service functions and select the following path:

  "04 Maintenance and pre-delivery check


  "CBS correction of vehicle data"


  "Deactivation, engine oi

  Cary out "SCBS_6006 engine oil deactivation" testing procedure! Important: Deactivation is only possible with

  kilometer readings greater than 300000 km!

  Note: The vehicle must be serviced at fixed intervals in future. Please iform the customer accordingly!

  If programming or encoding is caried out after deactivating the CBS engine oil service display, the CBS engine

  oil service display will be active again in the instrument panel. In this case, the "SCBS 6006" testing procedure

  must be carried out again.



Zerowy reset oleju serwisowego nie jest możliwy


Znany jest następujący wzór błędu

Usługi serwisowej silnika nie można poprawnie zresetować w przypadku pojazdów o przebiegu powyżej 300000 km.

Po resecie pozostała odległość wynosi 0 km lub jest zdecydowanie za mała.


Po przejechaniu pojazdu poza pozostałą odległość kierowca jest stale ostrzegany za pomocą czerwonego

wskaźnik serwisowy wskazujący termin przeglądu oleju silnikowego.


W przypadku reklamacji klienta wykonaj następujące czynności:


Nie wymieniać żadnych elementów Programowanie nie pomoże.

W przypadku usterki wyświetlacz serwisowy oleju silnikowego CBS na tablicy rozdzielczej musi zostać wyłączony.

Aby to zrobić, przejdź do funkcji serwisowych i wybierz następującą ścieżkę:

„04 Konserwacja i kontrola przed dostawą


„Korekta CBS danych pojazdu”


„Dezaktywacja, silnik oi

Odwołaj procedurę testową „Wyłączanie oleju silnikowego SCBS_6006”! Ważne: Dezaktywacja jest możliwa tylko przy pomocy

odczyty kilometrów większe niż 300000 km!

Uwaga: Pojazd musi być serwisowany w ustalonych odstępach czasu w przyszłości. Proszę odpowiednio poinformować klienta!

Jeśli programowanie lub kodowanie jest przeprowadzane po dezaktywacji wyświetlacza serwisowego oleju silnikowego CBS, silnik CBS

Wskaźnik serwisowania oleju będzie ponownie aktywny na tablicy rozdzielczej. W takim przypadku procedura testowa „SCBS 6006”


musi zostać przeprowadzone ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
Jak macie problem ze skasowaniem serwisu oleju jak opisywano to mogę wam to ogarnąć za symboliczne grosze.

Wiem co i jak żeby się pozbyć tego błędu… Trzeba kompa :idea:

Pozdro

Minęło już wiele czasu . Moze ktoś ma już sposób na skasowanie oleju powyżej 300 tys np INPą albo coś ???

Ew może autor zrezygnuje z "symbolicznych groszy" i opisze jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.