Skocz do zawartości

[EXX] Ściągacz tulei wachacza tył


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już chciałem coś takiego robić:

http://www.beisansystems.com/procedures/swing_arm_ball_joints_procedure_files/image004.jpg

 

http://img41.imageshack.us/img41/2346/poprawny.jpg

Podane wymiary są dla tulei wahacza przedniego, rysunek poglądowy.

Twój jest prostszy do wykonania i spełnia swoją rolę :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Taki ściągacz można sobie załatwić u kowala :) Mi zrobił takie urządzenie za 30 zł.

Jedna propozycja, nie róbcie gwintu w ściągaczu, niech wam zrobi poprostu dziure na śrubę max 13, i najlepiej mieć nową tuleje aby przymierzyć czy ściągacz idealnie pasuje do tulei.

W sklepie ze śrubami kupcie sobie gwint (1 metr = około 5 zł) bo napewno kilka zerwiecie :) i specjalną nakrętkę dłuższą ja kupiłem nakrętkę o długości 4 cm żeby lepiej trzymała śrubę.

Aha i taka podpowiedź, najlepiej aby mieć kogoś do pomocy (jedna osoba wkręca śrubę a druga wali młotkiem w ściągacz aby obruszać starą tuleje) w innym przypadku zerwiecie każdy gwint :)

 

Koszt ściągacza około 30 zł

Koszt tulei około 30 zł (tuleja "lemforder" polecam)

Czas robocizny (z przygotowaniem i złożeniem do kupy około 2-3 godziny)

 

PS: obowiązkowo należy ustawić potem zbieżność (Koszt od 40 do 90 zł ) w zależności czy ustawiasz tylko tył czy wszystkie koła :)

 

(Koszt wymiany tej tulei u mechanika = od 100 do 180 zł, więc warto zrobić samemu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Tez chetnie bym zamowil taki sciagacz nawet bez sruby bo srube akurat taka mam w domu ale wydaje mi sie , ze lepsza byla by z drobnym gwintem jak np w sciagaczu do sprezyn . Jesli ktos jest chetny i chce troche zarobic to prosze o PW . Kozystajac z okazji witam wszystkich na forum ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Witam forumowiczów, może ktoś ma pożyczyć taki ściągacz z Wrocławia albo polecić warsztat który się w tym specjalizuje, i jest tani :-> byłem w trzech i każdy chce mnie "naciągnąć" na koszty gadając o zdejmowaniu całego wahacza, albo nie podejmuje się tego, bo właśnie nie posiadają takiego sprytnego urządzenia... mój mail paprochos@gmail.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam pytanie: Czy tym ściągaczem z pierwszego postu tej strony da się ściągnąć tuleję wahliwą/pływającą w BMW E39?

Chodzi o numer 2 z tego obrazka:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=33_0519&hg=33&fg=30

Chodzi głównie o to czy to spasuje idealnie to ściagnięcia tego. Czy trzeba zrobić inne wymiary>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja mam pytanie: Czy tym ściągaczem z pierwszego postu tej strony da się ściągnąć tuleję wahliwą/pływającą w BMW E39?

Chodzi o numer 2 z tego obrazka:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL71&mospid=47545&btnr=33_0519&hg=33&fg=30

Chodzi głównie o to czy to spasuje idealnie to ściagnięcia tego. Czy trzeba zrobić inne wymiary>

 

 

Odświeżę temat. Chce zrobić taki ściągacz. Próbował ktoś ściągnąć tym ściągaczem tuleje pływające w e39 ? Chce zrobić taki ściągacz a nie chce się narobić a okaże się, że nie pasuje do mojego auta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Hej, jestem nowy na forum choć bardzo często z niego korzystałem bez udziału ale postaram sam się coś dorzucić ciekawego jak będę miał. tymczasem ogromną prośbą do kolegi który wstawiał zdjęcia ściągacza aby jeszcze raz gdzieś je wrzucił bo sam chciałbym sobie coś takiego skonstruować a nawet nie mam wzoru z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.