Skocz do zawartości

[E90/1] Kasowanie Inspekcji


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
YO!jesli ma ktos problem ze skasowaniem inspekcji to polecam ten filmik!

oczewiscie sprawdzałem i działa!!

" target="_blank

Witam,

Nie próbowałem jeszcze kasowania inspekcji wg powyższej metody i w związku z tym mam pytanie:

Czy oprócz kasowania można też ustawiać przebieg do kolejnych inspekcji, czy ustawia się to samo - automatycznie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ostatnio musiałem odkręcić siedzenie kierowcy-autaomatycznie wykoczył mi błąd airbagu oraz pasów.

Jakoś nie śpieszy mi się to skiasować a w międzyczasie wypadło mi kasowanie przebiegu klocków.

 

Niestety nie mogę wejść w tryb kasowania inspekcji....Muszę najpierw skasować błędy?

http://img860.imageshack.us/img860/2813/podpise90v02.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Ja u siebie jakiś czas temu wymieniłem klocki z tyłu wraz z nowymi czujnikami. Nie wiem czy zrobiłem źle,ponieważ nie skasowałem inspekcji klocków przez komputer w samochodzie tak jak na filmie,a to dlatego że zauważyłem ze do inspekcji było jeszcze troche km (gdzieś ok. 20tkm). Po jakiś 5tkm wyskoczył mi komunikat wymiany okładzin w samochodzie z przodu i z tyłu. Klocki z przodu sa jeszcze ok, z tyłu były wymieniane na nowe wraz z nowym czujnikiem.Komunikat świeci na czerwono na desce rozdzielczej (czerwona kontrolka tak jak przy zaciągniętym ręcznym) Wiem że błedem chyba było nie skasowanie tej inspekcji. Ale teraz przez te komunikaty nie mogę wejść do kasowania manualnego inspekcji tak jak na tym filmie z youtube. Pytanie , czy teraz pozostało mi tylko skasować błąd /inspekcje komputerem przez port OBD2? Posiadam interfejs ELM327 OBD2 BLUETOOTH i nie wiem czy jakims programem to skasuje. Prawdopodobnie przez INPA bym to skasował. Proszę o poradę jak skasować ten błąd, gdyż z przodu klocki mam jeszcze ok, z tyłu wymienione nówki, a po prostu przez te pomieszanie z brakiem kasowanie mogło coś się zamieszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
witam! czy miał ktoś taki problem z kasowaniem inspekcji olejowej, że nie da się skasować z palucha a jak się uda to wskakuje 355000 ? a po dwóch trzech odpaleniach nadal się zapala na minusie, próbowałem kompem do bmw (głowicą) ustawiłem wymianę na 22000 tyś i zeszło do 18000 i znowu zapaliła się inspekcja. I tak za każdym razem... Jakieś pomysły? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
Witam skasowałem inspekcję service. Kilometry się skasowały ale pozostała data (7.2013). Jadę w czwartek na lotnisko autko zostawiam tam na kilka dni wracam w lipcu. Można bez podłączenia to jakoś zrobić czy nie obawaić się jakiejś niespodzianki jak przylecę na lotnisko??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pozostaje Ci prawdopodobnie do wykonania ( skasowania ) jeszcze jakaś czynność serwisowa np. wym płynu hamulcowego itp. Po przekroczeniu tego terminu poza nękającą tą informacją , samochód bez problemu uruchomisz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

wymienilem dzis klocki i czujniki ale na serwisie wyswietlanym z idrive mam jeszce 3000 km i przod i tyl

i teraz moje pytanie jezeli to skasuje tak jak na pierwszym filmiku to pojawia mi sie kontrolki jakies ? powinienem ten serwis od nowa ustawic na starych klockach i dopiero zalozyc klocki nowe i czujniki zeby bledow nie bylo ? jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
po wymianie kompletnych klocków przód/tył i wymianie czujników - nie musiałem kasować inspekcji, zielona kontrolka podnośnika sama zgasła. Może jak bym pojezdzil dalej i podnosnik bylby czerwony, to wowczas kasować by trzeba było, a tak, to obyło się bez zachodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim aucie jest inaczej nie mam chyba funkcji zaplonu wkladam kluczyk radio sie wlacza naciskam start i silnik odrazu odpala

 

a probowales wciskac "start" bez sprzegla ?

 

pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, kilka tygodni temu zmieniałem klocki hamulcowe z tyłu, czujnik był dobry więc go nie zmieniałem. Wszystko było OK do dziś :(

Zmieniałem filtry, olej i kasowałem inspekcje - to wszystko mi się udało. Jednakże podkusiło mnie zresetowanie tylnich klocków bo zostało tylko 2 tyś a wiedziałem że mam nowe. Teraz wyświetla mi się na żółto "service" wymiana klocków i KM -------------- do tego na czerwono samochodzik z podnośnikiem, zresetować się nie da bo nadal jest "KM -----------". Teraz już wiem jaki był mój błąd :( No ale stało się.

Bez sensu jest wymieniać klocki skoro są nowe, czy jeśli wymienię sam czujnik z tyłu to będę mógł zresetować klocki ??

 

Proszę o odpowiedz....

Edytowane przez matyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będziesz mógł zresetować

 

Czyli generalnie czujnik który jest dobry nadaje się do wyrzucenia ?? :(

Nie ma innej możliwości usunięcia tego błędu, tylko zakup nowego czujnika ?

 

 

 

Czujnik kupiony, założony, inspekcja skasowana :D

Pokazuje teraz KM 150000 - dziwne wskazanie, przez ten czas zmienię klocki kilka razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Po zakupie auta postanowilem wymienic kilka rzeczy miedzy innymi klocki. Tylne sie konczyly przednie byly jeszcze jeszcze ale tez na wykonczeniu. Komputer wskazywal w pierwszym i drugim przypadku 5000km i nie swiecil sie serwis. Czy moge skasowac km tak, a zeby miec nowa liczbe km skoro mam nowe czujniki? dziekuje za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Czy może ktoś ma pomysł dlaczego nie mogę wejść w tryb serwisowy. Robię wszystko jak w tym filmie i nie chce mi się włączyć. Trzymam długo i nic. Nawet pare razy wyświetliło mi się jakieś menu z małymi literkami, numerami, itp. E90 335d AUTOMAT 2010r wersja USA. Może jeszcze jest jakiś dodatkowy czynnik potrzebny. Włączone światła, zaciągnięty ręczny. W internecie krąży jakiś inny filmik, że podobno trzeba mieć hamulec wciśnięty ale wiadomo że w automacie to nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.