• Reklama

e9x podświetlenie klamek, wnęk nóg i spodów drzwi.

czyli jak samemu naprawić swoje BMW - rady tych którzy już to zrobili.

Moderator: Kruk

Re: e9x podświetlenie klamek, wnęk nóg i spodów drzwi.

Postprzez Dziubasek » 05 Mar 2020 07:48

Mam temat poniekąd z tym związany...
Przekładałem instalacje z Anglika i podświetlenie działa jak należy ale nie zauważyłem (!!!) że mam inną ilość przewodów przy lusterkach... I teraz mam 3 piny a nie 5... odkryłem to przy ostatnich przymrozkach... Z tego też powodu nie działa mi wcale sterowanie i grzanie lustra lewego, a w prawym tylko grzanie działa, sterowanie nie... Jest ktoś z was w stanie powiedzieć mi jakie piny idą i gdzie? Mam kostkę od lusterek z mojej starej instalacji ale nie mam kostki drzwi co wchodzi w słupek...
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrower Krzysztof :)
Dziubasek

Dołączenie: 10 Sie 2016 15:24
Miejscowość: Lubelskie
Moje BMW: E91 320d 2007r. M47T2 BLACK SAPPHIRE METALLIC

Postprzez b1nd » 14 Mar 2020 16:23

Zmień lusterka albo dokładaj przewody.
W instalacji 3 przewodowej lusterka są na magistrali LIN, w 5 przewodowej są normalnie +,-, grzanie
b1nd

Dołączenie: 07 Maj 2016 09:30
Moje BMW: E90 320i 2005

Postprzez bosniak » 22 Lis 2021 18:41

jeżeli mamy wszystkie inne podświetlenia typu nogi, drzwi pod spodem, a chcę dorobić klamki, to wystarczy kupić diody z przewodami, nakładki do diód i powpinać to do modułu w drzwiach i będzie działać?
Awatar użytkownika
bosniak

Dołączenie: 18 Lis 2014 21:21
Miejscowość: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 330xdA 2004

Postprzez cinkers » 18 Sty 2022 10:53

Chciałem tylko podziękować po prawie 10 latach :D autorowi postu za wyjaśnienie co i jak. Podpiąłem sobie wszystko w weekend na oryginalnych wiązkach i działa wszystko bdb.

bosniak napisał:jeżeli mamy wszystkie inne podświetlenia typu nogi, drzwi pod spodem, a chcę dorobić klamki, to wystarczy kupić diody z przewodami, nakładki do diód i powpinać to do modułu w drzwiach i będzie działać?

Wydaje mi się, że wiązki i tak musisz ciągnąć do modułu zlokalizowanego koło nóg kierowcy. Każdy przewód osobno przez peszle itp. Jeśli wepniesz się np. w kable od podświrtlania nóg to diody nie będą Ci się zapalać przy rozryglowaniu auta a dopiero jak otworzysz drzwi (bo wtedy zapalają się lampki drzwi...).
cinkers
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 23 Paź 2013 18:30
Moje BMW: E90

Postprzez JacWia » 19 Sty 2022 23:26

Witam
Czy w F30 będzie taka sama analogia do podłączenia oświetlenia klamek zewnętrznych?
JacWia

Dołączenie: 27 Cze 2020 14:34
Moje BMW: f30

Poprzednia

Powróć do Zrób to sam - gotowe recepty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości