Skocz do zawartości

[EXX] Deaktywacja EGR M57


dumik

Rekomendowane odpowiedzi

sciagnalem wezyk z zaworka EGR i z tej jednej mozliwej strony zaslepilem.

 

czy teraz chlodniczka spalin EGR jest zamknieta ? NI ebedize sie otwierac i nie bedize dzialac? Bo to probuje uzyskac. pzdr

 

 

Bez zaślepienia kanału spalin może mimo wszystko przepychać spaliny w sposób niekontrolowany.

Mnie po zaślepieniu wężyka sterowania w M57D wywalało check engine (nieprawidłowy skład spalin),

dałem sobie spokój z jazdą bez EGR, lepiej go wyczyścić i co jakiś czas tam zaglądnąć.

 

nelson

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam.

jeżeli ktoś posiada jakieś fotki jak to zrobić to poproszę bo jest tyle opinii ze to wężyk podciśnieniowy zaślepić, to przeciąć albo znowu od chłodniczki rurkę zaślepić, może jakieś konkrety, ponieważ ja dziś na test wypiąłem przewód podciśnieniowy i go zaślepiłem śrubką M4 i na pewno lepiej się wkręca na wolnych na postoju, ale mimo wszystko proszę o jakieś instrukcję z załącznikami

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego daj sobie spokój z zaślepianiem ! po czasie mogę stwierdzić że silnik ciszej pracuje z podłączonym EGRem ! jeśli chcesz z nim cokolwiek zrobić to jeśli masz Disa to programowo możesz ograniczyć jego działanie do bodajże 25 % ... jak u tunera to wyłączy go programowo całkowicie !!!! a nie powinno się go blokować w ten sposób co opisują wyżej ponieważ ta dodatkowa porcja spalin jest doliczana do każdego cyklu pracy silnika , a zaślepiając go brakuje właśnie tej porcji spalin .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
witam jestem nowy bmw e39 2,5 tds autko slabo idzie z dolu nie wiem jak zaslepic ten wezyk od egr odlaczylem go tylko od tej membranki wisial luzno na chwilke chcialem sprawdzicc i tak samo czytam i nie wiem jak to zrobic odlaczyc ten wezyk i zaslepic te rurke cienka od egr pod membrana i ten wezyk odlaczony srubka ? prosze o pomoc pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Oj Panowie Panowie :) wszystko można znaleźć tylko trzeba poszukać :)

 

Proszę bardzo :

 

http://img812.imageshack.us/img812/4792/imag0147l.jpg

 

http://img34.imageshack.us/img34/5042/imag0143l.jpg

 

 

,)

 

Witam i co dalej trzeba zrobic poza wstawieniem tej monety to juz wszystko?

Chce sprobowac u siebie w 525 TDS bo slabo mi ciagnie jak by sie dusil :?

od zawsze na zawsze BMW:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zarówno w DIS-e jak i w INPIE można ustawić udział spalin wyrażony w %. W inpie jest to przdział 10-90%. A czy ktoś może wie jakie jest fabryczne ustawienie tego parametru ?

 

Gdzie w INPIE mozna odnaleźć funkcję za to odpowiedzialną?

Pozdrawiam!

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 1 miesiąc temu...
odkopane :D to jak to w końcu z tym egr jedni zaślepiać monetą drudzy zaślepić wężyk to co w końcu :lol:

nie wiem ale zaslepianie bym sobie darowal. Ja szukam kogos kto by mape zmodyfikowal on-line bo u mnie w okolicy nie ma zadnych firm tunungowych a mam zgrany wsad i umiem go wgrac z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.