Skocz do zawartości

[E38][E39] Montaż kamery cofania


Radi540E39

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Siemanko.. Przepraszam, że moj 1 post jest tutaj ale kupiłem e38 z instalacja pod kamere cofania.

Podłączana była chyba według schematu z tego forum.


A wiec tak.. Auto ma pociagnieta instalacje.

Przelacza sie obraz gdy daje na R.. Ale nie bylo kamery bo podobno kamera byla w systemie PAL.

Kupilem wiec kamere ntsc do e46/e39 i podlaczylem i zong.. Nic. Idac po kablu okazalo sie ze wtyczka zasilania nie jest pod nic podpieta ale podpialem na krótko do aku.. Zaswiecily sie diody ma kamerce ale obrazu brak...


Kamera ma 4 kable. Zasilajace +/-.. Sygnałowy i czerwony (nie podpiety).

Otworzylem lewa strone bagaznika i wsio sie niby zgadza z opisem na 1 stronie. Ale moze jakis 1 kabelek jest zle wpiety i mota.. Piny sygnalowe podpiete.. W niebieskiej wtyczce tez wpiety kabel.. Przekaznik jest.. Obraz przelacza sie na R.. Obrazu niet..


W 16:9 wszedlem na AV.

sa opcje

Ntsc

Pal

Secam..

Znajomy mowil cos o pal/secam ale nie mam tej opcji.m


Jakas pomoc ?

Fotki podpiecia w lonku ponizej..


https://postimg.cc/gallery/3ir3zsuje/





P.s po podpieciu samego plusa bez masy jak dobrze pamietam latal jakis pasek po przekatnej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam


Chcialbym podlaczyc sie pod post z pytaniem.

Mam aktualnie e38 740iL z USA ale bez modulu TV, z navi professional, polift 2001 rok

Pytanie, czy to rozwiazanie zadziala u mnie?

Czy mozliwe jest dolozenie (np. kupionego na alledrogo) modulu TV i potem podpiecie pod to kamery?

czy jesli nie mam orginalnie modulu TV i takiej opcji TV nawet wyszarzonej na ekranie navi to nie ma szans?

dziekuje i pozdrawiam


Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez modułu TV nie da rady , rozwiązaniem jest zakup modułu .

 

ok dziekuje! Ale jak kupie modul (na alledrogo za ~50 zl :) i potem kamere i wszystko zamontuje, to wg Was zadziała? Mimo, ze teraz na ekranie navi nie mam opcji TV?


Dziekuje bardzo i pozdrawiam!


PS. Bardzo pomocny temat, uwielbiam moje e38 long, tylko bez czujnikow to parkowanie przypomina zawijanie do portu titaniciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moduł musi być dedykowany do Twojego e38 , następnie podłączenie i zakodowanie nowego modułu .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,


zakupiłem kamerke ale nie ogarniam do konca jej podłączenia.


HTB1zqBYHpXXXXcKXFXXq6xXFXXX6.jpg?size=65539&height=611&width=750&hash=3b232fe690a4aefff34916c7d89ff273


o ile power cable to wiadomo + i - , to co to są za kable czerwone przy końcówkach RCA ?


kabel głowny RCA rozumiem ze do pinu 13 modułu TV ,czerwony wtedy do 14 pinu ? oraz gdzie wtedy z drugiej strony ten czerwony podpiac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W jakim modelu chcesz zamontować ?

Potrzeba jeszcze przekaźnik który ma dać masę (moduł TV) do wyzwolenia wyświetlacza .

Przeczytasz uważnie temat to zrozumiesz .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory zbyt chaotycznie podszedłem do tematu .


Ktoś wstawił tutaj w temacie schemat i wg niego chce podłączyć do E46 .


http://images3.imagebam.com/f6/eb/5a/ad82ff120960029.jpg


Wszystko tutaj rozumiem oprocz wyjscia "dolnego" z kamery, czyli u mnie ten kabel RCA który posiada te czerwone przewody.


Sam kabel RCA jako przesył video to rozumiem że do pinu 13 bo tam jest Video IN oraz mysle ze jedną końcówke czerwonego do 14 pinu ,a z drugiej strony czerwony przewód do czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czerwone zaizoluj i nigdzie nie podłączaj .

Podłączasz z wtyku czinch środkowy bolec do PINu 13 (Biala wyyczka) ekran do PINu 14 .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

cześć, podbijam temat. Wstawiłem dziś auto do elektryka żeby zainstalować kamerę cofania. Wszystko fajnie zrobione, ale facet nie wie jak to podłączyć. Ja ubzdurałem sobie, że to to jest plug in do radia. Czy jest do tego przejściówka, czy też facet poradzi sobie na podstawie instrukcji z pierwszego postu. W załączeniu zdjęcia radia. Jeśli będzie coś nie tak ze zdjęciem dajcie znać jak je wkleić, bo za cholerę nie wiem ;)



już wszystko jasne, tuner jest po lewej stronie w bagażniku i tam należy wszystko podłączy odnośnie sygnału.

Edytowane przez ZbojMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, podbijam temat. Wstawiłem dziś auto do elektryka żeby zainstalować kamerę cofania. Wszystko fajnie zrobione, ale facet nie wie jak to podłączyć. Ja ubzdurałem sobie, że to to jest plug in do radia. Czy jest do tego przejściówka, czy też facet poradzi sobie na podstawie instrukcji z pierwszego postu. W załączeniu zdjęcia radia.


już wszystko jasne, tuner jest po lewej stronie w bagażniku i tam należy wszystko podłączy odnośnie sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamówiłem taka oto kamerę https://a.aliexpress.com/_mOZq3WL. Jest niby na NTSC/pal. Na początku jak podłączałem to miałem czarny ekran po wrzuceniu wstecznego. Dzisiaj kiedy podłączyłem dałem zasilenie prosto z akumulatora i przy uruchomionym silniku pojawił się skaczący obraz i linie pomocnicze id kamery lecz był tak ciemny że praktycznie nic nie widać. Ktoś podpowie czy to kamera walnięta czy problem tkwi w czymś innym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak ale w opisie pisze że domyślnie jest wysyłana NTSC a PAL na zapytanie. Generalnie taki czarno-biały skaczący obraz jest jak podłączysz pal do systemu NTSC (nie jestem pewien czy w odwrotnej sytuacji jest tak samo). Więc kamerka raczej jest dobra tylko nie zgodna sygnałów. Pytanie czy ktoś grzebał w ustawieniach tunera TV. Pobierz program navcoder i podłącz się zwykłym kablem vag lub tym dedykowanym do BMW bezpośrednio w linię I-BUS wejdź w kodowanie TV i zobacz jak masz ustawione na kamerkę cofania. Jeśli masz PAL zmień na NTSC, lub w drugą stronę i będzie ok.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w opisie pisze że domyślnie jest wysyłana NTSC a PAL na zapytanie. Generalnie taki czarno-biały skaczący obraz jest jak podłączysz pal do systemu NTSC (nie jestem pewien czy w odwrotnej sytuacji jest tak samo). Więc kamerka raczej jest dobra tylko nie zgodna sygnałów. Pytanie czy ktoś grzebał w ustawieniach tunera TV. Pobierz program navcoder i podłącz się zwykłym kablem vag lub tym dedykowanym do BMW bezpośrednio w linię I-BUS wejdź w kodowanie TV i zobacz jak masz ustawione na kamerkę cofania. Jeśli masz PAL zmień na NTSC, lub w drugą stronę i będzie ok.

Czyli jak rozumiem, bo jestem laikiem, podłączam się pod OBD2 i tym programem mam zmienić na NTSC lub na pal i sprawdzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie pod obd. Bezpośrednio w linię I-BUS. Jak masz zmieniarkę to do niej idą dwie wtyczki, mała i duża. W tej małej masz przewód czerwony +12v, biały z szarym paskiem i żółtymi kropkami I-BUS, brązowy masa.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.