Skocz do zawartości

[E38][E39] Montaż kamery cofania


Radi540E39

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Przeczytaj temat i się zapoznaj , na kilku stronach są schematy i opisy podłączenia .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !!!

Drodzy koledzy, może ktoś napisać lub narysować jak mam podłączyć kamerkę zakończoną wtykiem mały JACK 4-pin do tunera TV (biała i niebieska wtyczka) Przeszukałem fora jednak nic konkretnego na temat wyprowadzeń VIDEO. Wiadomo że jeden jest to sygnał, drugi masa sygnału i pozostają jeszcze dwa. Nigdzie nic nie znalazłem jak to podłączyć. Kamerka prawdopodobnie dedykowana do jakiegoś monitorka z wejściem JACK. Ale jak to zaadoptować do tunera tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to odpowiedź na moje pytanie, to chyba nie przeczytałeś dokładnie. To że do lampy trzeba podłączyć to wiem dokładnie. Natomiast nie znalazłem nigdzie informacji jakie są wyprowadzenia na wtyku JACK 4 -pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

https://goo.gl/images/p22dBs

Masz coś takiego ?

Najlepiej wklej zdjęcie kamery z wtyczką .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://goo.gl/images/p22dBs

Masz coś takiego ?

Najlepiej wklej zdjęcie kamery z wtyczką .

Dokładnie taka. I właśnie chodzi mi o ten wtyk JACK 4-pin, który trzeba podpiąć do tunera tv w samochodzie. Jak to rozpoznać który pin do którego pina w tunerze ? . Czym więcej tematów przeglądam tym wiem mniej. Dzisiaj podłączyłem żółty do pinu 13 jako video, biały do pinu 14 jako masa video. Pozostaje czarny i czerwony. Czarny podpiąłem na krótko do niebieskiej wtyczki jako masa i nic, wyświetlacz czarny. Oczywiście na tunerze TV ustawiłem kanał VIDEO. Ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam.

Mam pytanie czy udało Ci się z tym podpiecie tego czincza pod tuner tv? Mam ten sam problem

Niestety nie. Żadnej konkretnej odpowiedzi z forum. Myślałem że tu dzielimy się swoimi doświadczeniami a nie nabijaniem punków przez odpowiedzi typu "wszystko jest w internecie". Ponadto pora roku i Święta zniechęciła mnie do dalszych eksperymentów. Mam dwa lusterka z wyświetlaczem, niestety "uwalone" przez nieostrożne podłączenie takich kamer, więc teraz dmucham na zimne żeby nie posadzić też tunera zamontowanego w samochodzie. Może ktoś podłączył taką kamerkę z czterema wyjściami na wytyku JACK i coś podpowie. Jak nie to będę musiał rozebrać wspomniane lusterka i zobaczyć jak to jest podłączone na płytce drukowanej. Swoją drogą najchętniej podłączyłbym to do lusterka K550. Wyświetlacz 5", a obraz wyświetlany z kamery przedniej i tylnej naraz w bardzo dobrej jakości. Jeśli ktoś miałby do odsprzedania właśnie ten model to chętnie kupię. Przy zamówieniu z aliexpress drugiego egzemplarza (po uwaleniu pierwszego) urząd skarbowy uznał to jako handel i dowalił mi akcyzę VAT i inne opłaty, tak że więcej nic nie zamówię z zagranicy. kupiłem też podobny w Polsce ale po podłączeniu do auta obraz wyświetlany na ekranie był tak marnej jakości że odesłałem czym prędzej dla sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Podłączam kamera cofania wg schematu z dwoma przekaznikami, ponieważ z jednym kamera wyłączala się. Jeden przekaźnik zwiera do masy pin 17 i załącza drugi przełącznik wlaczajacy zasilanie z akumulatora. Trzy dni walczę z brzeczacymi przekaźnikami - okazało się, że wymiana ledowej żarówki na zwykłą rozwiązuje wszystkie problemy. Pytanie co zrobić by mieć kamerę i ledowe żarówki w światłach wstecznych? Nie znalazłem plusa po stacyjce ani plusa po włączeniu wstecznego nigdzie indziej poza lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udało mi się wszystko podpiąć. Mam teraz taki problem że po włączeniu wsteczne pokazuje mi się ekran z kamerki a po sekundzie obraz znika i słyszę cykanie w przekaźniku. Czy ktoś z was miał już taki problem? Ja mam przekaźnik 40a mah 4120. A w filmiku z którego montowane pokazany jest przekaźnik mah 4141.

Filmik który bardzo dobrze pokazuje montaż kamerki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki dokładnie mam kupić ten stabilizator? Czy mógłbyś mi podesłać link. Bo zmieniłem żarówki na normalne i dalej jest tak samo że chwilę działa i przestaje. Jedyne co się zmieniło to już nie cyka. Ja mam podłączone na jednym przekaźniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, u mnie to pomogło.

Możesz spróbować poszukać zasilania kamery z innego źródła, ale nie wiem, czy znajdziesz jakieś "po zapłonie", i sygnałem wstecznego włączać przekaźnik załączający sygnał z kamerki, czyli byłby to układ na dwóch przekaźnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie jak to zrobiłem ponieważ kombinowałem na różne sposoby i szukałem wszędzie rozwiązania i zasilania. Generalnie chodziło o to by dać stabilne zasilanie na kamerę i stabilnym zasilaniem załączać przekaźnik załączający zasilanie kamery. Jeśli dobrze pamiętam to stabilizator wpiąłem w plus z wstecznego sterujący przekaźnikiem załączającym przekaźnik z zasilaniem dla kamerki poprowadzonym z grubego czerwonego przewodu zasilającego jakiś moduł pod kołem zapasowym (może tv).

http://avensis.info/Avensis/przekaznik/przekaznik3.gif

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3337561.html

Zasada działania jest taka, że sygnał przyłożony do pinów 86 i 85 zwiera styki 30 i 87 (rozwiera 87a) czyli podłączony plus z lampy do styku 86 poprzez podłączoną masę do styku 85 zwiera do masy podłączonej do styku 87 styk 17 w niebieskiej wtyczce tunera tym samym włączając obraz z kamery na wyświetlaczu.

Spróbuję jakiś schemat narysować jeśli nie uda Ci się podłączyć.

Jeśli masz na wierzchu listwę z podświetleniem tablicy warto wymienić mikrostyki w płytce, koszt minimalny, manual gdzieś jest na forum. Nie jest konieczne trawienie, można dać cienkie kabelki zamiast ścieżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Zamontowałem kamerkę cofania zgodnie z opisami na tym forum i brak obrazu. Ekran czarny. Co może być przyczyną. Przed montażem na stałe podłączyłem na krótko pod piny 13, 14 i zwierając pin 17 do masy miałem czarno biały migający obraz (przewijające się pod kątem 45st kreski na ekranie). W jednym poście opisane było że podpięcie przez przekaźnik zlikwidowało objaw. Więc pochowałem wiązkę na stałe, zrobiłem instalację na jednym przekaźniku i lipa. Po podłączeniu i uruchomieniu auta w chwili przełączenia na wsteczny ekran przełącza się ale obraz jest czarny żadnej treści. Następnie wymieniłem na inną kamerkę, bo myślałem że to mogła być na PAL. Podłączyłem i dalej czarny ekran. Powiem tylko że przy podłączeniu pod żarówkę od wstecznego zmierzone napięcie jest na poziomie 10,8V (bez podłączenia kamerki). Już brakuje mi pomysłów co robić dalej. Jakieś sugestie ? Może ktoś z Białegostoku lub okolic by pomógł to ogarnąć ? P O M O C Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.