Skocz do zawartości

ALPINA B7L xDrive F02


niunia i oli

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda zajebi$$$$. Jedyna F02 która mi się podoba, jest po prostu ekstra kosa. Opowiedz o zakupie, masz zdjęcia jak wyglądała przed naprawą blacharską? Sam ją znalazłeś i organizowałeś sprowadzenie? Jak oceniasz silnik pod względem eksploatacyjnym? Bo różne są opinie generalnie o tych 4,4. Nie było żadnego problemu z turbo, wtryskami, spalaniem oleju? Jakieś rzeczy eksploatacyjne przy niej robisz? Gratulacje auta i tego jak ze smakiem je poprawiasz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Siemanko,


mały update po roku prawie :duh: :duh:


Alpina nawija bez problemów kolejne km i daje wielki FUN :norty: :norty: :norty:


Była między innymi w Toskanii oraz Monachium i Buchloe w siedzibie ALPINY /zdjęcia z wyjazdu też gdzieś poniżej/


Co do rzeczy zrobionych przez ten czas /no bo przecież nie potrafię nic nie robić pod siebie w aucie :mad2: :mad2: :mad2: /


- zawieszenie poszło w dół na zestawie dedykowanym H&R o jakieś 35 mm

- dystanse wleciały też HR przód 17mm a tył 25mm

- zmienione hamulce z 375mm na nawiercane 395mm z przodu plus zmiana zacisków na zaciski 4ro tłoki z Alpiny B7 G12 /zaciski pomalowane w kolor ALPINA BLAU 2 / Foto

- tylne tarcze zmienione na nawiercane w ori rozmiarze 370mm /kolor j/w/

- wymieniony nieszczęsny CIC na jednostke Evo ID6 z dotykowym ekranem 10,2" oczywiście Idrive ceramiczny touch żeby pasował do reszty wraz z pełnym dostępem do Connected Drive RTTi i wszystkich innych usług online i remote jakie się da. /Foto wnętrza z Evo na pokładzie poniżej/

- wymienione lampy przednie z Adaptive xenon preLCI na Adaptive Full LED LCI

- wymienione halogeny przód na wersję LED żeby pasowało do lamp

- Wszystkie chromy w czarny połysk

- więcej grzechów nie pamiętam ale wcale ich nie żałuję :mrgreen: :mrgreen:


Poniżej kilka fotek kolegi #mj_photo_1 i moich


uc?export=viev&id=1CQ4SQA5kSAX5VTL54jxZgFuXcZKEYm5m


uc?export=viev&id=1pgUbx_aVmzfFk4TR9RPMaeoDo8Pxv734


uc?export=viev&id=1xRJGCcIL9zSvH1VbUGmmawY2tpFDHem2


uc?export=viev&id=1Vnx59X6lRkP0zauyfHsuS2iC_9glG7aI


uc?export=viev&id=1AG-5P3OUp03NaLoLptBmDG748HhIaGJJ


uc?export=viev&id=1zxJCOVt1fjXtpoyx36KvBjX_nTPNDUvh


uc?export=viev&id=1EayuxKJlyQaaGPbpxfXbd5hdJI-7kuPV


uc?export=viev&id=1hxfrXxh0Lp8tJYJMGxQHJ9IPnlCu2MW8


uc?export=viev&id=1htjUmL8KZ34XiAMVt21Tj8AIyPNRrNIf


uc?export=viev&id=1i2B_RPRRrpZ34MyBUjPLRkFldYr9F6TA


uc?export=viev&id=1i4fiTBoJ1c6amaw7xbEGbsKU9YrN6fqZ


uc?export=viev&id=1i4siyvOSAoJmnqj-FKAaKNizBAbXBIKX


uc?export=viev&id=1htJ7-3clDNT-7FnrEB7FkF5IDKk4Ot57



Póki co to na tyle.


Kolejne mody i pomysły w drodze :norty: :norty: :twisted: :twisted:


Pozdro


Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po paru miesiącach ciszy, znowu wielkie wow :cool2:

Zmiany super, lampy niesamowicie wpłynęły na design przodu.

Auto fenomenalne

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko,


jako że wiosna nastała /kalendarzowa bo temperatury chwilowo nie powalają :duh: / ...


przyszedł czas na montaż nowego zestawu letnich felg i opon.


A więc po kolei:


Od samego początku posiadania auta felgi oryginalne 21" wydawały mi się troszkę za małe :norty: :norty: powoli zacząłem się rozglądać za opcjami aby to zmienić a nadal zostać w klimacie ALPINY


Poszukiwania trwały już od połowy zeszłego roku ale jakoś bez specjalnego ciśnienia.


Opcji było kilka: felgi kute custom, rotiform, BCForget itd plus oczywiście oryginalne ALPINY 22" z serii G01/02 :mrgreen: :mrgreen:


Jako że mam szczęście do ludzi którym czasem pomagam okazało się że jeden z moich kolegów @cr_design99 może mi pomóc w poszukiwaniu kół do Lochy.


No i nie trzeba było długo czekać na wyniki jego poszukiwań / qrde nie wiem jak on to robi ale znajduje rzeczy niemożliwe :twisted: /

Wysłał mi linka do felg najlepszych jakie mogłem sobie wymarzyć do B7 czyli oryginalne felgi ALPINY 22" oczywiście kute w szerokościach 9 i 10 cali.

Dodatkowym rarytasem tych felg był fakt że były one zupełnie nowe w kartonach ALPINY.


Zdjęcie z profilu kolegi jak przyjechały.


uc?export=view&id=1rktJVRu7EMirxxFztA8w6BUH2mdgoVPk


No to już mega szczęśliwy zacząłem poszukiwania ogumienia we właściwych rozmiarach czyli 245/30R22 i 295/25R22 aby zostać w tej samej średnicy i zachować właściwą różnicą między osiami czyli 0 :norty: /o xdrive trzeba dbać /


Wybór padł na Falkeny AZENIS FK453 /niestety Michelin nie robi takich rozmiarów a Pirelli ma słabe opinie u wielu moich znajomych/

Niestety fotki zrobiłem tylko przednim oponom jak przyszły


uc?export=view&id=1rsYdAJFQEa7ZFcKTqNEwCfw-fRxvmPJl


uc?export=view&id=1rv_O-PQuL3HjhYGd6jkNr8cM-tBwCnhv


uc?export=view&id=1rymx1CEuA2WUiVtG4_1TDq1Nj7JANR3V


W między czasie była szybka przymiarka felg na aucie / po prostu nie mogłem się powstrzymać :mrgreen: :mrgreen: /


uc?export=view&id=1rpajfwvqNcUnYJW4bJMnYuXafXOWE5TB


uc?export=view&id=1rp42Wa8p9Vy_OIPEksOfchmAVjYWpIB-


No i przyszedł czas na ubranie tego wszystkiego w jedną całość i założenie na auto / w końcu wiosna :D :D /


Na pierwszy ogień poszło tylne koło i już po założeniu opony banan nie schodził z facjaty


uc?export=view&id=1rchTd62YeWkvYGGnZ-jDjxXyXCT1qFPv


ale gdy wszystko już było na swoim miejscu przyszedł czas na pełnię szczęścia / bo właśnie ten widok utwierdził mnie w przekonaniu że miałem rację od początku z wielkością koła /


uc?export=view&id=1rzBom8hIyic2UwfwCiHO9SYlaOTIV54f


uc?export=view&id=1rgbwMBt8kQQrLz7mYCGzw3M2pql8d9wC


uc?export=view&id=1ri9dtHns8tbL9rVtwnK_6OsnImBEZ2LF


Naprawdę usiadło dokładnie tak jak to sobie zaplanowałem i wymarzyłem.

Co do komfortu nie odczuwam jakiegoś znaczącego pogorszenia /w końcu różnica niewielka w stosunku do 21" :norty: /


W związku z sytuacją jaką mamy w Polsce nie wiele mam możliwości na jakąś sesję ale udało się zrobić jedno ładniejsze foto w nowym obuwiu :P :P


uc?export=view&id=1rbEoluTAKJ4KiJEYs4mLlVHV_9naAzYD


Naprawdę strasznie się cieszę że udało się zrobić tą modyfikację w 100% w Alpiny stylu /dosłownie i w przenośni/


Mam też nadzieję że wam też się podoba w takim setupie moja Locha


PS: zdjęcia nie obrócone właściwie kliknijcie prawym i otwórzcie w nowym oknie bo nie mam pojęcia jak zrobić aby w miniaturze były właściwie obrócone :mad2: :mad2:


Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Marzenia się spełniają :D

Piękna felga na pięknym aucie. Idealnie tu pasuje i nie wyobrażam sobie innej. Najlepszy wybór.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

NIe Rozczarowałeś ;) jeśli chodzi o "podkucie" "Lochy"

piękny widok.

Wygląda tak jak ma wyglądać i robi robotę na maxa.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.