• Reklama

M6 F06 Gran Coupe Competition 575KM, następca Truskawy 335is

Zdjęcia i opisy naszych samochodów. Zasada: jeden samochod - jeden wątek.

Moderator: trzastek

Re: M6 F06 Gran Coupe Competition 575KM, następca Truskawy 3

Postprzez Adrianadernew » 06 Kwi 2021 11:24

Ponta napisał:Trzeba coś napisać, bo jedyną aktywność i ruch tworzy BMK w tym garażu :twisted:
Fajnie to naprawiliście :cool2: Respect.

Myślałem nad tym że może warto się tym zająć na większą skalę ale prowadzę parę biznesików i wszystkich srok za ogon nie złapię... I tak w robocie łącznie siedzę po 12godzin dziennie a jak przekażę komuś pałeczkę to z doświadczenia wiem że za jakiś czas pójdzie na swoje i będzie robić dla siebie.
A szwagier też ma roboty w pytę z tymi meblami no ale może coś pomyślimy :D

A ceramika na dach już położona :) na całym aucie już jest powłoka
Awatar użytkownika
Adrianadernew

Dołączenie: 10 Cze 2012 14:21
Moje BMW: M6 F06 Gran Coupe Competition

Postprzez --==maly==-- » 06 Kwi 2021 14:30

Pierwszy raz widzę żeby takie coś zrobiło się na dachu :shock:
Widziałem wiele F i E z carbonowym dachem sprowadzonych z californi i zupelnie nic się z dachem nie działo dziwna sprawa ale dobrze że ogarnąłeś.
Awatar użytkownika
--==maly==--

Dołączenie: 18 Kwi 2005 19:01
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: M3 F80 17"

Postprzez Adrianadernew » 06 Kwi 2021 15:36

Na YouTube widziałem sporo M w USA z takim problemem jak u mnie. Troche też poczytałem i podglądałem filmy jak wygląda produkcja takich elementów i już z tą wiedzą wziąłem się do pracy . Warto było i już nie chodzi o te 10 tysi które miałem wydać bo zrobiłem to nie licząc czasu swojej pracy na materiałach z górnej półki wartych 500zł :) satysfakcja ogromna
Awatar użytkownika
Adrianadernew

Postprzez SzybkiKuba » 06 Kwi 2021 16:23

Niesamowita robota :cool2:
W ogóle pięknie M6.
Ja niestety widziałem już takie coś na dachu z cfrp w BMW, niestety tam nikt na to nie wpadł żeby tak naprawić. Widziałem też wady same struktury włókien. Zdarza się
Awatar użytkownika
SzybkiKuba

Dołączenie: 07 Gru 2010 14:13
Moje BMW: M kilka

Postprzez BMK » 06 Kwi 2021 18:12

Wyglądało to fatalnie, ale efekt końcowy wow. W razie czego wiadomo do kogo uderzać ;) Zdolny jesteś :cool2:
Awatar użytkownika
BMK
Site Admin
Site Admin

Dołączenie: 25 Lis 2009 16:50
Moje BMW: M6 F13 LCI
CLA 45 AMG
318i G20

Postprzez Adrianadernew » 06 Kwi 2021 20:29

haha dzięki za komplementy :D
BMK dla Ciebie byłbym w stanie to powtórzyć gdyby taka chuiinia się zrobiła :P
Awatar użytkownika
Adrianadernew

Postprzez Adrianadernew » 20 Kwi 2021 10:09

Muszę sprostować swoje marudzenie odnośnie pracy silnika i skrzyni. Po przejechaniu kilkuset kilometrów auto się odmuliło i wszystko bardzo płynnie chodzi, skrzynia bardzo ładnie przepina biegi i silnik też bez zastrzeżeń. Widocznie za długo stała i konieczne było wygonienie pająków z wydechu :)
Awatar użytkownika
Adrianadernew

Postprzez Slawomir » 06 Maj 2021 19:11

Zawsze miło było patrzeć na Twoje modyfikacje 335i, tym bardziej teraz na F06, do którego mam sentyment.
Sam nawet myślałem, czy by M6 nie kupić, bo strasznie są tanie teraz - okrutnie to straciło na wartości od ceny nowego :O

Ciekaw jestem, jak będziesz mieć z dalszym użytkowaniem, ja swoje F06 sprzedałem, bo non stop latało na lawecie :D No ale ja miałem przeboje z szybką jazdą na 20" kołach ROF po dziurach, no i xDrive też rozwaliłem. W zasadzie u mnie tylko V8, przed którym wszyscy przestrzegają, było bezawaryjne :D

Gratuluje świetnego zakupu i w sumie pisze, co by śledzić wątek :P
Awatar użytkownika
Slawomir

Dołączenie: 18 Cze 2013 21:32
Miejscowość: śląskie
Moje BMW: najszybsze

Postprzez Adrianadernew » 06 Maj 2021 20:50

Slawomir napisał:Zawsze miło było patrzeć na Twoje modyfikacje 335i, tym bardziej teraz na F06, do którego mam sentyment.
Sam nawet myślałem, czy by M6 nie kupić, bo strasznie są tanie teraz - okrutnie to straciło na wartości od ceny nowego :O

Ciekaw jestem, jak będziesz mieć z dalszym użytkowaniem, ja swoje F06 sprzedałem, bo non stop latało na lawecie :D No ale ja miałem przeboje z szybką jazdą na 20" kołach ROF po dziurach, no i xDrive też rozwaliłem. W zasadzie u mnie tylko V8, przed którym wszyscy przestrzegają, było bezawaryjne :D

Gratuluje świetnego zakupu i w sumie pisze, co by śledzić wątek :P

dzięki Sławek :D
Do 335i do tej pory mam sentyment, świetne auto, mało paliło bo w trasie bez problemu na 9 litrów dało się zejść przy w miarę żwawej jeździe i przy takiej mocy. Części w porównaniu do M tanie jak barszcz. Ale już chyba nie zejdę niżej niż M, to zupełnie inna bajka, komfort jest potężny, nawet w panamerze turbo i GTS nie było tak "luksusowo". Zbyt dużo hajsu za znaczek porsche w zamian za fajne auto ale bez szału. (brakuje mi tego 4x4 i znaczka...ale nic poza tym ) No i na pewno panamerą było dużo większe zainteresowanie na drodze. Klienci pięknie zjeżdżali i wpuszczali, BMW w mentalności musi siedzieć Bastian w ortalionie i już takiej kultury nie doświadczam :P
Teraz nawet nie patrzę na spalanie :lol:
No w porównaniu do ceny nowego to teraz są tanie :D zastanawiałem się nad M5 F90 bo strasznie fajne są z powodu 4x4 ale stwierdziłem że zbyt szybko traci na wartości. M6 F06 wydaje mi się że za 2-3 lata za dużo nie stracę przy sprzedaży. Ale z drugiej strony czy M6 F06 są aż takie tanie? Jak na 7 letnie auto właśnie sprawdziłem najtańsza F06 i to totalny golas kosztuje 194k i w sumie tylko 3 sztuki są na otomoto. W ogóle tego u nas nie ma. M5 podobnie - w chwili obecnej 2015 stoi za 225k :shock:
Ogólnie zauważyłem duży wzrost cen aut używanych.
Mam nadzieję że nie będzie to ten pechowy V8 o którym tak grzmią w internetach :D
Przy 80k zrobię olej w skrzyni i filtr, a przy 90 zajmę się panewkami i mam nadzieję że będzie cacy bo całkiem niedawno (jakieś 15-18kkm) poprzedni właściciel zrobił spory remoncik w ASO - komplet wtrysków, koła zmiennych faz rozrządów/vanosy , cewki, świece, uszczelnienia turbin itp. Fajnie, że olej zmieniał czasami nawet co 5 tyś km, a maksymalnie 12 tyś km.

PS: ostatnio ukradli mi na parkingu w centrum wawy odblask z tylnego zderzaka.... gratuluję pomysłu, koszt nowego 85zł a zderzak podziubany ale już spolerowałem i lekko podmalowałem i na szczęście śladu nie ma.
chciał buchnąć spoiler tylnej klapy carbonowy bo też były ślady podważania na klapie, ale tak go do*ebałem klejem do szyb że nie było szansy tego zerwać, chyba że z całą klapą.
Dobrze, że nie zainteresował się dyfuzorem tylnego zderzaka bo to akurat dosyć łatwo odkręcić. 3 śrubki, 2 kołki wybić robota 20 sekund i za 2 klocki można sprzedać.
a 3 tygodnie temu ktoś życzliwy zrobił mi piękną wgniotę na tylnym słupku nad drzwiami. Dziękuję pajacowi, ewidentnie łokieto poszedł w ruch.
Awatar użytkownika
Adrianadernew

Postprzez Adrianadernew » 13 Paź 2021 23:52

Dawno mnie nie było :)
Pod spodem szybka fotka od miejskiego paparazzi który poluje na różne auta w moim mieście więc pozwoliłem sobie zapożyczyć
Image
Awatar użytkownika
Adrianadernew

Postprzez Slawomir » 14 Paź 2021 12:12

I jak po dłuższym użytkowaniu?

Co do cen, to oczywiście mówiłem o cenach w odniesieniu do nowego. Tutaj to samo jest co z serią 8 nową - w salonie płacisz 800k a za 2 lata auto warte 400k. Porażka pod tym względem, dlatego teraz dużo chętniej spoglądam na Porsche, jak myślę o nowych, bo wiem, że mniej stracę, ergo - niezależnie od ceny zakupu koszt posiadania Porsche często wychodzi taniej.
Awatar użytkownika
Slawomir

Postprzez --==maly==-- » 14 Paź 2021 12:53

Slawomir napisał:I jak po dłuższym użytkowaniu?

Co do cen, to oczywiście mówiłem o cenach w odniesieniu do nowego. Tutaj to samo jest co z serią 8 nową - w salonie płacisz 800k a za 2 lata auto warte 400k. Porażka pod tym względem, dlatego teraz dużo chętniej spoglądam na Porsche, jak myślę o nowych, bo wiem, że mniej stracę, ergo - niezależnie od ceny zakupu koszt posiadania Porsche często wychodzi taniej.

Sławek wszystko kwestia rabatów. Panamera -8% M850i -30% i kupując na tych warunkach strata jest na podobnym poziomie. Niestety bmw ma zawyzony cennik i kto kupi ze slabym rabatem traci ogromne pieniądze.
Ciekawe też co będzie dalej bo bmw obecnie tnie rabaty na potęgę i jak tak zostanie to zakup drozszych aut od BMW nie będzie miał sensu z finansowego punktu widzenia.
Awatar użytkownika
--==maly==--

Postprzez Adrianadernew » 14 Paź 2021 15:05

Slawomir napisał:I jak po dłuższym użytkowaniu?

auto jest w skrócie świetne a i nawet ostatnio przypadkowo poleciałem 306km/h po GPS bo się goniłem po autostradzie z Panamerą Turbo ( była bez szans ) ale na pewno nie był to max jaki może zrobić M6 bo od razu puściłem gaz gdy zobaczyłem na Yanosiku trójkę z przodu a czułem że jeszcze troche gniecie fotel. Nawet przy tej prędkości prowadzenie było bardzo przyjemne tylko coś okna mi świszczą powyżej 200 ;/ normalka?
Z auta jestem bardzo zadowolony, ale zastanawiam się czy by jej nie sprzedać... i kupić coś z napędem 4x4 bo przy tej mocy napęd na tył ... no mało jest sytuacji żebym deptał podłogę bo albo miga trakcja (i nie zależne czy 50 czy 150 na blacie ) albo przy wyłączonej [BAD] się ślizga a ja za bardzo nie lubię ryzykować i latać bokami :) wiadomo czasami delikatnie się zrobi uślizg przy "bezpiecznej" prędkości ale aż tak mocno ja nie szaleję.
Raz szkoda mi auta bo nigdy nie katowałem swoich sprzętów a dwa nie czuję się aż takim kozakiem żeby wszystkie winkle bokiem brać a po trzecie jak miałbym ją sprzedać za 170 tysięcy bo widzę że po tyle się pojawiły jakieś M6 to już wolę żeby u mnie została i jak kupie drugie auto to ją wyrzucę do garażu i niech stoi. ( w sumie nie wiem ile mógłbym za nią wziąć).
Dźwięk jest bajką, szczególnie w trybie sport jak wkręca się na wyższe obroty lub gwałtownie odpuści gaz- brzmi jak formuła :D
Mogę śmiało powiedzieć że jak dla mnie - mocy jest za dużo jak na tylko tylny napęd. Porównując do porobionej 335is - w sumie nie ma czego porównywać bo mogę śmiało stwierdzić że przy M6 czerwona strzała była mułem :D
a z minusów to co raz drażni mnie ceramika na mieście. Jednego dnia cichuteńka, za tydzień pół dnia piszczy ale wystarczy trochę przyhamować mocniej kilka razy i się naprawia :D a tak apropo ceramiki - hamowanie jest niesamowite. Jedyne słuszne hamulce do takich aut. Nie ma szansy że cokolwiek zadrży i możesz hamować pół dnia do zera a wszystko jest mega sztywne i o żadnej wibracji nie ma mowy.
Więc na razie tak ją trzymam dla siebie bo każdy mówi że ładna i żebym nie sprzedawał :D , zbyt wiele nie jeżdżę bo do pracy mam 2 kilometry nawet 10 tyś km nie zrobiłem, a no i rozglądam się może za jakąś G30 M550xi albo M850xi.
Awatar użytkownika
Adrianadernew

Postprzez Slawomir » 14 Paź 2021 19:17

--==maly==-- napisał:Sławek wszystko kwestia rabatów. Panamera -8% M850i -30% i kupując na tych warunkach strata jest na podobnym poziomie.

Nie widziałem nigdy rabatów 30% w salonie BMW, musiały być bardzo specyficzne warunki, żeby przekroczyło 20% a to i tak tylko jak kończył się model i nie był tak atrakcyjny. Więc 30% to chyba u brokera, albo w jakimś rabacie flotowym. Ja na F06 M650ix miałem ze 16-18% rabatu chyba i to w salonie był maks. I nawet licząc wartość z rabatem, Porsche absolutnie nie traci na wartości tyle, co BMW, nie ma szans.

@Adrianadernew
Masz bezramkowe szyby, to świszczeć może przy dużym ciśnieniu powietrza, taki urok. Ten tylny napęd to też był argument, z powodu którego nie brałem M jak ja brałem auto. Natomiast generalnie to ja bym nie brał M850 czy tam innych fałszywych eMek, bo to słabe jest - szybkie na prostej, ale cała reszta do bani i podejścia do M nie ma. Generalnie używane M6 czy właśnie Panamera, to najlepsze osiągi w stosunku do ceny, bo auta świeże, dobrze wyglądają, a frycowe zapłacił ktoś inny :8)
Awatar użytkownika
Slawomir

Postprzez --==maly==-- » 14 Paź 2021 23:01

Slawomir napisał:
--==maly==-- napisał:Sławek wszystko kwestia rabatów. Panamera -8% M850i -30% i kupując na tych warunkach strata jest na podobnym poziomie.

Nie widziałem nigdy rabatów 30% w salonie BMW, musiały być bardzo specyficzne warunki, żeby przekroczyło 20% a to i tak tylko jak kończył się model i nie był tak atrakcyjny. Więc 30% to chyba u brokera, albo w jakimś rabacie flotowym. Ja na F06 M650ix miałem ze 16-18% rabatu chyba i to w salonie był maks. I nawet licząc wartość z rabatem, Porsche absolutnie nie traci na wartości tyle, co BMW, nie ma szans.

@Adrianadernew
Masz bezramkowe szyby, to świszczeć może przy dużym ciśnieniu powietrza, taki urok. Ten tylny napęd to też był argument, z powodu którego nie brałem M jak ja brałem auto. Natomiast generalnie to ja bym nie brał M850 czy tam innych fałszywych eMek, bo to słabe jest - szybkie na prostej, ale cała reszta do bani i podejścia do M nie ma. Generalnie używane M6 czy właśnie Panamera, to najlepsze osiągi w stosunku do ceny, bo auta świeże, dobrze wyglądają, a frycowe zapłacił ktoś inny :8)

Taki rabat jest tylko trzeba poszukać. 23.5% dostałem na X5 G05 w zeszłym roku a raczej daleko do końca produkcji modelu. Zresztą na M340i tez podobnie.
Przy zakupie G05 rozmawiałem i największy rabat na nowe auto był własnie dla M850i i 7er nie pamiętam dokladnie ale 28 lub 30% w salonie BMW oczywiście.
Zgadzam się w pełni co do utrzymywania wartości przez porsche jest bardzo dobrze. Znajomy w czerwcu sprzedał 2 letnią panamerę 4s z 50tys km z utratą wartości na poziomie ok.15%. jak na ten segment bardzo niska utrata.
Awatar użytkownika
--==maly==--

PoprzedniaNastępna

Powróć do Galeria - nasze samochody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość