Skocz do zawartości

M6 F13 LCI Competition


BMK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Raz jechałem z fotelikiem +baza jakieś 250km. Wszystko ok, ale fotel pasażera musi być przesunięty na maxa do przodu.

Oczywiście za kierowcą nie ma możliwości wsadzenia fotelika :)

Jeżeli chodzi o dorosłych to też raz jechałem w 3 os, ale odcinku 10 km... kolorowo nie jest z miejscem. W e92 było dużo więcej miejsca.

99% czasu jeżdżę sam tym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • Moderatorzy

Od jakiś 1.5k km od czasu do czasu hamulce zaczęły piszczeć. Jak mocniej przyhamowałem to pomagało na chwilę, ale później piszczenie znowu wracało.

Wczoraj u Adama z Legionowa wyjęliśmy klocki i okazało się, że na powierzchni wydzielił się węglik wolframu...

Klocki z takimi objawami mogą bardzo łatwo zniszczyć tarcze, które są mega drogie.

Stare zużyte w jakiś 30%. Nowe zamówione. Z relacją wkrótce powrócę.

nNryy6A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

BMK a tak z ciekawości, po umyciu auta też masz przez chwilę nie piszczenie a raczej trąbienie przy hamowaniu ? :D

U siebie jeszcze nie zauważyłem piszczenia, tylko właśnie świeżo po umyciu zanim woda nie wyschnie.

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak mam tak samo :)


Będąc w temacie hamowania, kilka zdjęć nowe vs stare.

z5Wsasw.jpg

KaaGQbE.jpg

UVikZAk.jpg

zErW1Ng.jpg

wFzXtQ7.jpg

nowe:

giECqmA.jpg


Teraz trzeba 200 km zrobić delikatnie hamując, więc przy moich przebiegach może trochę potrwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście jest duża różnica.

Jest jakieś przypuszczenie dlaczego doszło do czegoś takiego? Może po ostrym hamowaniu auto jakiś czas stało w miejscu i temperatura nie miała gdzie uciec?

PS: tylko napisałem że u mnie nic nie piszczy i właśnie 20 min temu jak wracałem z pracy przy lekkim hamowaniu lewa strona zaczęła :mrgreen:

ale to może przez deszcz, zrobiłem mocniejsze hamowanie i ustało

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Teoria mechaników jest taka, że mogło się stać tak na skutek chemii, która jest stosowana podczas detailingu... Ja swojej teorii nie mam... Ostrego hamowania i pozostawienia od razu auta nie było. Z tego co się zorientowałem mój przypadek to nie wyjątek, więc radzę Tobie zajrzeć do kloców. Roboty z tym wiele nie ma, a zniszczyć tarcze za 24k szt nie tak trudno :?

Adrianadernew odnośnie karbonu na dachu - dzięki :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tego co widzę to różnicy prawie nie będzie na innych oponach bo u mnie to samo...

zamiast się cieszyć z mocy to człowiek marudzi bo trakcje zrywa :mrgreen:

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMK a tak z ciekawości ile Ci pali ?

U mnie w trasie przy takiej "spokojnej" jeździe załóżmy do 140km/h mam okolice 12,5L. I to chyba jedyny wyznacznik, bo w mieście to trochę nieadekwatne odniesienie. Na pokojowym poruszaniu się bez korków ok. 17L

Ogólnie M6/M5 chyba są dosyć paliwożerne bo w porównaniu do Panamery Turbo 4.8 w serii w trasie przy takim samym stylu jazdy miałem ok. 2 litrów mniej i tak samo po mieście -2 do 3 litrów. Podobne spalanie co panamera turbo ma panamera GTS mimo niższej mocy. Na spalaniew M6 nie marudzę, żeby nie było bo to nie jest auto do tankowania co 700 kilometrów tylko zastanawiam się czy ten program poprzedniego właściciela nie jest lipny bo może palić bez sensu więcej niż powinna przez złe wystrojenie. Tak czy siak hamownię odwiedzę i zweryfikuję mapę.

A tak z ciekawości powiem, że w jeszcze poprzedniej panamerze ale w bidzie bo napęd na 4 koła ale 3.6 V6 w trasie do 140km/h paliła do 9,5 litra :D Na zbiorniku ( co prawda 100 litrowym) dało radę zrobić 1000km jak w VW 1.9TDI


a jeszcze mam jedno pytanie !

czy przy maksymalnych skrętach lewo/prawo ( zawracanie) masz lekki opór na kierownicy? Tak jak by czuć lekką granicę oporu. 90 a 100% skrętu (+ około 1 metr promienia skrętu) ? Nie wiem czy magla nie wymienię na nowy jeśli nie masz czegoś takiego.

Golf IV 1.9 tdi - ex

E60 530xd - ex

Panamera 970 - ex

e92 335is - ex

A4 B9 2.0T - ex

F36 430i - ex

M6 F06 Gran Coupe Competition - ex.

X3 F25 35i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to V8 BMW jest bardzo paliwożerne :8)

Fabryczne 600 kucy.

Ja jeżdżę tylko weekendowo wiosna/lato.

Z zimnego startu, jak jadę "bez gazu", kulam się, to najniższe jakie widziałem to 10-11l, czyli wysokie.

Podróżowanie z prędkościami do max 250 to 18-22l

No a jak ogień to 27l i powyżej.

To wszystko wartości średnie, nie chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z tym spalaniem to różnie jest, w trasę to mało jeżdżę, więc ciężko mi powiedzieć, ale jak byłem z rok temu to paliła przy spokojniej jeździe (nie autostradą) ok 10-11 litrów.

Obecnie już 3ci zbiornik wypaliłem po Warszawie i wychodzi 15.9 Nie jeżdżę na 8 do roboty i nie wracam o 16 więc nie stoję w tych największych korkach.

Wcześniej spalanie po mieście oscylowało między 17 a 19.

 

czy przy maksymalnych skrętach lewo/prawo ( zawracanie) masz lekki opór na kierownicy? Tak jak by czuć lekką granicę oporu. 90 a 100% skrętu (+ około 1 metr promienia skrętu) ? Nie wiem czy magla nie wymienię na nowy jeśli nie masz czegoś takiego.

Coś takiego też mam, skręcam na maxa a kiera odbije o kilka stopni, ale za chwilę można znowu ją dokręcić do końca i jest już bez odbijania.

klakierek ja też weekendowo, auto ma 6 lat i 32k km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.